Somera Olimpiko 1912/biciklado

El Vikipedio, la libera enciklopedio
Jump to navigation Jump to search

Cycling (road) pictogram.svg Dum la Somera Olimpiko 1912 okazis nur unu konkurso pri biciklado. Temis pri tempa provo, teame kaj unuoble.

Rezultoj de unuobla konkursado[redakti | redakti fonton]

Ranko biciklisto Tempo
Oro Rudolph Lewis  (Flago-de-Sudafriko.svg Sud-Afriko) 10:42:39.0
Arĝento Frederick Grubb  (Flago-de-Britio.svg Britio) 10:51:24.2
Bronzo Carl Schutte  (Flago-de-Usono.svg Usono) 10:52:38.8
4 Leon Meredith  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:00:02.6
5 Frank Brown  (Flago-de-Kanado.svg Kanado) 11:01:00.0
6 Antti Raita  (Flago-de-Finnlando.svg Finnlando) 11:02:20.3
7 Erik Friborg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11:04:17.0
8 Ragnar Malm  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11:08:14.5
9 Axel Persson  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11:10:59.6
10 Algot Lönn  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11:12:02.5
11 Alvin Loftes  (Flago-de-Usono.svg Usono) 11:13:51.3
12 Alexis Ekström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11:14:50.7
13 Albert Krushel  (Flago-de-Usono.svg Usono) 11:17:30.2
14 Birgir Andreasen  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 11:20:14.6
15 Henrik Morén  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11:21:31.9
16 John Wilson  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:21:43.0
17 Walter Martin  (Flago-de-Usono.svg Usono) 11:23:55.2
18 Charles Moss  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:23:55.8
19 Werner Karlsson  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11:24:18.0
20 Joseph Kopsky  (Flago-de-Usono.svg Usono) 11:27:06.0
21 Wilho Tilkanen  (Flago-de-Finnlando.svg Finnlando) 11:28:38.5
22 William Hammond  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:29:16.8
23 Robert Rammer  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 11:30:40.8
24 Robert Thompson  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:31:16.0
25 Olaf Meyland-Smith  (Flago-de-Danio.svg Danio) 11:32:24.2
26 Franz Lemnitz  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 11:34:32.2
27 Rudolf Baier  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 11:35:01.5
28 John Becht  (Flago-de-Usono.svg Usono) 11:35:04.8
29 Stanley Jones  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:37:40.6
30 Herbert Gayler  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:39:01.8
31 Adolf Kofler  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 11:39:32.6
32 Charles Hansen  (Flago-de-Danio.svg Danio) 11:40:04.0
33 Oswald Rathmann  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 11:40:18.4
34 Juhani Kankkonen  (Flago-de-Finnlando.svg Finnlando) 11:41:35.5
35 John Miller  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:44:01.6
36 Georg Warsow  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 11:45:24.0
37 Francis Higgins  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:45:44.5
38 Arthur Gibbon  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:46:00.2
39 Charles Davey  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:47:26.3
40 Joseph Racine  (Flago-de-Francio.svg Francio) 11:50:32.7
41 David Stevenson  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:52:55.0
42 Alberto Downey  (Flag of Chile.svg Ĉilio) 11:53:02.5
43 Rudolf Kramer  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 11:53:12.8
44 Otto Männel  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 11:53:27.4
45 Josef Hellensteiner  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 11:54:00.2
46 Josef Zilker  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 11:54:38.7
47 Paul Henrichsen  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 11:55:23.2
48 Johannes Reinwaldt  (Flago-de-Danio.svg Danio) 11:57:20.0
49 Charles Hill  (Flago-de-Britio.svg Britio) 11:57:56.5
50 André Capelle  (Flago-de-Francio.svg Francio) 11:59:48.4
51 Ernst Björk  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 12:00:49.4
52 Alois Wacker  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 12:01:12.4
53 Godtfred Olsen  (Flago-de-Danio.svg Danio) 12:06:18.8
54 James Pike  (Flago-de-Usono.svg Usono) 12:06:21.6
55 Wilhelm Rabe  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 12:06:55.8
56 Jerome Steinert  (Flago-de-Usono.svg Usono) 12:08:32.3
57 Joseph Rieder  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 12:12:32.4
58 Carlos Koller  (Flag of Chile.svg Ĉilio) 12:13:49.2
59 Ernest Merlin  (Flago-de-Britio.svg Britio) 12:16:08.6
60 Andrejs Aspits  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 12:18:20.6
61 Martin Koch  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 12:18:22.5
62 Robert Birker  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 12:19:27.6
63 Bohumil Rameš  (Flag of Bohemia.svg Bohemio) 12:20:12.2
64 René Gagnet  (Flago-de-Francio.svg Francio) 12:20:32.6
65 Anton Hansen  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 12:21:23.7
66 Frans Väre  (Flago-de-Finnlando.svg Finnlando) 12:21:29.2
67 Arturo Friedemann  (Flag of Chile.svg Ĉilio) 12:28:20.8
68 Michael Walker  (Flago-de-Britio.svg Britio) 12:27:49.9
69 James Stevenson  (Flago-de-Britio.svg Britio) 12:27:50.8
70 Frank Meissner  (Flago-de-Usono.svg Usono) 12:29:09.0
71 Francis Guy  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 12:32:19.4
72 Valdemar Nielsen  (Flago-de-Danio.svg Danio) 12:33:09.2
73 István Müller  (Flago-de-Hungario.svg Hungario) 12:39:28.0
74 José Torres  (Flag of Chile.svg Ĉilio) 12:39:39.5
75 János Henzsely  (Flago-de-Hungario.svg Hungario) 12:42:16.3
76 Hermann Smiel  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 12:49:01.6
77 Gyula Mazur  (Flago-de-Hungario.svg Hungario) 12:50:55.8
78 George Watson  (Flago-de-Kanado.svg Kanado) 12:52:22.2
79 Carl Lüthje  (Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno) 13:00:31.8
80 Ralph Mecredy  (Flago-de-Britio.svg Britio) 13:03:39.0
81 John Walker  (Flago-de-Britio.svg Britio) 13:15:50.2
82 Matthew Walsh  (Flago-de-Britio.svg Britio) 13:31:17.0
83 Georges Valentin  (Flago-de-Francio.svg Francio) 13:33:59.5
84 Ignác Teiszenberger  (Flago-de-Hungario.svg Hungario) 13:38:35.8
85 Bernhard Doyle  (Flago-de-Britio.svg Britio) 13:42:11.8
86 George Corsar  (Flago-de-Britio.svg Britio) 13:51:22.8
87 Václav Tintěra  (Flag of Bohemia.svg Bohemio) 14:10:34.6
88 Bohumil Kubrycht  (Flag of Bohemia.svg Bohemio) 14:11:21.0
89 Etienne Chéret  (Flago-de-Francio.svg Francio) 14:15:18.1
90 Arthur Griffith  (Flago-de-Britio.svg Britio) 14:15:24.0
91 Gaston Alancourt  (Flago-de-Francio.svg Francio) 14:23:59.3
92 Pierre Peinaud  (Flago-de-Francio.svg Francio) 14:49:59.4
93 André Lepère  (Flago-de-Francio.svg Francio) 15:03:18.1
94 Alexis Michiels  (Flago-de-Francio.svg Francio) 15:15:59.2
Louis Bes  (Flago-de-Francio.svg Francio) Ne atignis finon
Fiodor Borisow  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Ne atignis finon
Friedrich Bosch  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Ne atignis finon
Jakob Bukse  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Ne atignis finon
Carl Gulbrandsen  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) Ne atignis finon
Johannes Jaakonaho  (Flago-de-Finnlando.svg Finnlando) Ne atignis finon
Otto Jensen  (Flago-de-Danio.svg Danio) Ne atignis finon
John Kirk  (Flago-de-Britio.svg Britio) Ne atignis finon
Augusts Köpke  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Ne atignis finon
Karlis Köpke  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Ne atignis finon
František Kundert  (Flag of Bohemia.svg Bohemio) Ne atignis finon
Karl Landsberg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) Ne atignis finon
John Levin  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) Ne atignis finon
Jānis Lieven  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Ne atignis finon
Carl Lundquist  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) Ne atignis finon
Jacques Marcault  (Flago-de-Francio.svg Francio) Ne atignis finon
Valdemar Nielsen  (Flago-de-Danio.svg Danio) Ne atignis finon
Carl Olsen  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) Ne atignis finon
Hans Olsen  (Flago-de-Danio.svg Danio) Ne atignis finon
Jean Patou  (Flago de Belgio malpli alta.svg Belgio) Ne atignis finon
Johan Pettersson  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) Ne atignis finon
Siergiej Piestieriew  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Ne atignis finon
Jānis Pratneek  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Ne atignis finon
Edgars Richters  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Ne atignis finon
René Rillon  (Flago-de-Francio.svg Francio) Ne atignis finon
Martin Saeterhaug  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) Ne atignis finon
Arthur Stokes  (Flago-de-Britio.svg Britio) Ne atignis finon
Károly Teppert  (Flago-de-Hungario.svg Hungario) Ne atignis finon
Jan Vokoun  (Flag of Bohemia.svg Bohemio) Ne atignis finon

Rezultoj de Teama konkursado[redakti | redakti fonton]

Ranko Teamo Ind. ranko Ind. tempo Tuta tempo
Finalo
Oro Flago-de-Svedio.svg Svedio 44:35:33.6
Erik Friborg 7 11:04:17.0
Ragnar Malm 8 11:08:14.5
Axel Persson 9 11:10:59.6
Algot Lönn 10 11:12:02.5
Arĝento Flago-de-Britio.svg BritioAnglio 44:44:39.4
Frederick Grubb 2 10:51:24.2
Leon Meredith 4 11:00:02.6
Charles Moss 18 11:23:55.8
William Hammond 22 11:29:16.8
Bronzo Flago-de-Usono.svg Usono 44:47:55.5
Carl Schutte 3 10:52:38.8
Alvin Loftes 11 11:13:51.3
Albert Krushel 13 11:17:30.2
Walter Martin 17 11:23:55.2
4 Flago-de-Britio.svg BritioSkotlando 46:29:55.6
John Wilson 16 11:21:43.0
Robert Thompson 24 11:31:16.0
John Miller 35 11:44:01.6
David Stevenson 41 11:52:55.0
5 Flago-de-Finnlando.svg Finnlando 46:34:03.5
Antti Raita 6 11:02:20.3
Wilho Tilkanen 21 11:28:38.5
Juhani Kankkonen 34 11:41:35.5
Frans Väre 66 12:21:29.2
6 Flago-de-la-Germana-Regno.svg Germana Regno 46:35:16.1
Franz Lemnitz 26 11:34:32.2
Rudolf Baier 27 11:35:01.5
Oswald Rathmann 33 11:40:18.4
Georg Warsow 36 11:45:24.0
7 Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio 46:57:26.4
Robert Rammer 23 11:30:40.8
Adolf Kofler 31 11:39:32.6
Rudolf Kramer 43 11:53:12.8
Josef Hellensteiner 45 11:54:00.2
8 Flago-de-Danio.svg Danio 47:16:07.0
Olaf Meyland-Smith 25 11:32:24.2
Charles Hansen 32 11:40:04.0
Johannes Reinwaldt 48 11:57:20.0
Godtfred Olsen 53 12:06:18.8
9 Flag of Chile.svg Ĉilio 49:14:52.0
Alberto Downey 42 11:53:02.5
Carlos Koller 58 12:13:49.2
Arturo Friedemann 67 12:28:20.8
José Torres 74 12:39:39.5
10 Flago-de-Francio.svg Francio 49:44:35.2
Joseph Racine 40 11:50:32.7
André Capelle 50 11:59:48.4
René Gagnet 64 12:20:32.6
Georges Valentin 83 13:33:59.5
11 Flago-de-Britio.svg BritioIrlando 51:19:38.5
Michael Walker 68 12:27:49.9
Francis Guy 71 12:32:19.4
Ralph Mecredy 80 13:03:39.0
John Walker 81 13:15:50.2
12 Flago-de-Hungario.svg Hungario 51:51:15.9
István Müller 73 12:39:28.0
János Henzsely 75 12:42:16.3
Gyula Mazur 77 12:50:55.8
Ignác Teiszenberger 84 13:38:35.8
Flag of Bohemia.svg Bohemio
Bohumil Rameš 63 12:20:12.2
Václav Tintěra 87 14:10:34.6
Bohumil Kubrycht 88 14:11:21.0
2 ceteroj ne atingis la finon
Flago-de-Norvegio.svg Norvegio
Birgir Andreasen 14 11:20:14.6
Paul Henrichsen 47 11:55:23.2
Anton Hansen 65 12:21:23.7
3 ceteroj ne atingis la finon
Flago-de-Rusio.svg Rusio
Andrejs Aspits 60 12:18:20.6
9 ceteroj ne atingis la finon
Cycling (road) pictogram.svg   Biciklado   Cycling (road) pictogram.svg

Biciklado dum Someraj Olimpikoj: 1896, 1900, 1904, 1908, 1912, 1920, 1924, 1928, 1932, 1936, 1948, 1952, 1956, 1960, 1964, 1968, 1972, 1976, 1980, 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012