Somera Olimpiko 1912/moderna pentatlono

El Vikipedio, la libera enciklopedio
Salti al navigilo Salti al serĉilo

Moderna pentatlono estis ludbatalata dum Somera Olimpiko en 1912. Disciplino estis kreata de Baron Pierre de Coubertin.

Medaloj[redakti | redakti fonton]

Oro Arĝento Bronzo
Gösta Lilliehöök  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) Gösta Åsbrink  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) Georg de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio)

Rezultoj[redakti | redakti fonton]

Pafado[redakti | redakti fonton]

1a parto
Ranko Sportisto Rezultato Paf-for Punktoj
1 Gösta Åsbrink  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 193 1
2 Georg de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 192 188 2
3 Gösta Lilliehöök  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 192 183 3
4 Hugh Durant  (Flago-de-Britio.svg Britio) 191 4
5 Claude de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 188 5
6 Boris Nepokupnoy  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 185 191 6
7 Erik de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 185 189 7
8 Gustaf Carlberg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 185 185 8
9 Erik Wersäll  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 182 9
10 Nils Häggström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 180 10
11 Oskar Wilkman  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 176 165 11
12 James Stranne  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 176 150 12
13 Ralph Clilverd  (Flago-de-Britio.svg Britio) 172 13
14 Bror Mannström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 171 14
15 Douglas Godfree  (Flago-de-Britio.svg Britio) 166 15
16 Jean de Mas Latrie  (Flago-de-Francio.svg Francio) 161 16
17 Weli Hohenthal  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 159 17
18 Åke Grönhagen  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 158 18
19 Carl Aejemelaeus  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 151 19
20 George S. Patton  (Flago-de-Usono.svg Usono) 150 20
21 Jetze Doorman  (Flago-de-Nederlando.svg Nederlando) 149 21
22 Gustaf Lewenhaupt  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 148 22
23 Carl Paaske  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 147 23
24 Aarno Almqvist  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 143 24
25 Vilhelm Laybourn  (Flago-de-Danio.svg Danio) 140 25
26 Edmond Bernhardt  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 135 26
27 Henrik Norby  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 110 27
28 Carl Pauen  (Flago-de-Germanio.svg Germanio) 102 28
29 Georges Brulé  (Flago-de-Francio.svg Francio) 100 29
30 Theodor Zeilau  (Flago-de-Danio.svg Danio) 93 30
31 Johannes Ussing  (Flago-de-Danio.svg Danio) 57 31
32 Kai Jølver  (Flago-de-Danio.svg Danio) 52 32

Naĝado[redakti | redakti fonton]

2a parto
Ranko Sportisto Tempo Rezulto
1 Ralph Clilverd  (Flago-de-Britio.svg Britio) 4:58.4 1
2 Edmond Bernhardt  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 5:03.6 2
3 Georg de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 5:28.0 3
4 Gösta Åsbrink  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 5:46.0 4
5 Åke Grönhagen  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 5:49.6 5
6 Douglas Godfree  (Flago-de-Britio.svg Britio) 5:54.0 6
7 George S. Patton  (Flago-de-Usono.svg Usono) 5:55.6 7
8 Erik Wersäll  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 5:56.2 8
9 James Stranne  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 6:00.8 9
10 Gösta Lilliehöök  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 6:05.8 10
11 Aarno Almqvist  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 6:06.0 11
12 Gustaf Lewenhaupt  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 6:10.4 12
13 Erik de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 6:20.0 13
14 Bror Mannström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 6:28.8 14
15 Nils Häggström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 6:35.8 15
16 Carl Paaske  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 6:49.2 16
17 Claude de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 6:54.4 17
18 Georges Brulé  (Flago-de-Francio.svg Francio) 7:04.4 18
19 Weli Hohenthal  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 7:38.8 19
20 Johannes Ussing  (Flago-de-Danio.svg Danio) 7:40.2 20
21 Henrik Norby  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 7:48.6 21
22 Theodor Zeilau  (Flago-de-Danio.svg Danio) 7:59.4 22
23 Oskar Wilkman  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 8:11.6 23
24 Boris Nepokupnoy  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 8:16.6 24
25 Carl Aejemelaeus  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 8:59.8 25
26 Kai Jølver  (Flago-de-Danio.svg Danio) 9:32.6 26
27 Jean de Mas Latrie  (Flago-de-Francio.svg Francio) 10:03.0 27
28 Hugh Durant  (Flago-de-Britio.svg Britio) 10:07.0 28
29 Vilhelm Laybourn  (Flago-de-Danio.svg Danio) 12:09.6 29
- Gustaf Carlberg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) DNS -
Jetze Doorman  (Flago-de-Nederlando.svg Nederlando) DNS -
Carl Pauen  (Flago-de-Germanio.svg Germanio) DNS -
Post 2 partoj
Ranko Sportisto Shooting Swimming Sumo
1 Gösta Åsbrink  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 1 4 5
Georg de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 2 3 5
3 Ralph Clilverd  (Flago-de-Britio.svg Britio) 12 1 13
Gösta Lilliehöök  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 3 10 13
5 Erik Wersäll  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 9 8 17
6 Erik de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 7 13 20
James Stranne  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11 9 20
8 Douglas Godfree  (Flago-de-Britio.svg Britio) 16 6 22
Claude de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 5 17 22
10 Åke Grönhagen  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 18 5 23
11 Edmond Bernhardt  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 26 2 28
Nils Häggström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 13 15 28
Bror Mannström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 14 14 28
George S. Patton  (Flago-de-Usono.svg Usono) 21 7 28
15 Boris Nepokupnoy  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 6 24 30
16 Hugh Durant  (Flago-de-Britio.svg Britio) 4 28 32
17 Oskar Wilkman  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 10 23 33
18 Aarno Almqvist  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 23 11 34
19 Carl Paaske  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 19 16 35
20 Weli Hohenthal  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 17 19 36
Gustaf Lewenhaupt  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 24 12 36
22 Jean de Mas Latrie  (Flago-de-Francio.svg Francio) 15 27 42
23 Carl Aejemelaeus  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 20 25 45
24 Georges Brulé  (Flago-de-Francio.svg Francio) 28 18 46
25 Henrik Norby  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 27 21 48
26 Johannes Ussing  (Flago-de-Danio.svg Danio) 31 20 51
Theodor Zeilau  (Flago-de-Danio.svg Danio) 29 22 51
28 Vilhelm Laybourn  (Flago-de-Danio.svg Danio) 25 29 54
29 Kai Jølver  (Flago-de-Danio.svg Danio) 32 26 58
Gustaf Carlberg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 8 - DNF-1
Jetze Doorman  (Flago-de-Nederlando.svg Nederlando) 22 - DNF-1
Carl Pauen  (Flago-de-Germanio.svg Germanio) 30 - DNF-1

Skermo[redakti | redakti fonton]

3a parto
Ranko Sportisto Venkoj Tuŝoj Rezulto
1 Åke Grönhagen  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 24 - 1
2 Jean de Mas Latrie  (Flago-de-Francio.svg Francio) 23 25 2
3 James Stranne  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 21 21 3
4 George S. Patton  (Flago-de-Usono.svg Usono) 20 26 4
5 Gösta Lilliehöök  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 17 12 5
6 Edmond Bernhardt  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 17 18 6
7 Hugh Durant  (Flago-de-Britio.svg Britio) 17 19 7
8 Georges Brulé  (Flago-de-Francio.svg Francio) 16 13 8
9 Ralph Clilverd  (Flago-de-Britio.svg Britio) 16 16 9
10 Georg de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 15 12 10
11 Erik de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 15 16 11
12 Henrik Norby  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 14 17 12
13 Claude de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 13 10 13
14 Carl Paaske  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 13 15 14
15 Gösta Åsbrink  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 12 8 15
16 Bror Mannström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 12 10 16
17 Douglas Godfree  (Flago-de-Britio.svg Britio) 12 15 17
18 Nils Häggström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11 4 18
19 Gustaf Lewenhaupt  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 8 - 19
20 Oskar Wilkman  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 7 7 20
21 Erik Wersäll  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 7 11 21
22 Kai Jølver  (Flago-de-Danio.svg Danio) 7 13 22
23 Johannes Ussing  (Flago-de-Danio.svg Danio) 6 8 23
24 Vilhelm Laybourn  (Flago-de-Danio.svg Danio) 6 10 24
25 Weli Hohenthal  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 5 7 25
26 Theodor Zeilau  (Flago-de-Danio.svg Danio) 4 7 26
27 Aarno Almqvist  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 3 - 27
Carl Aejemelaeus  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) DNS -
Boris Nepokupnoy  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) DNS -
Gustaf Carlberg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) Elim. -
Jetze Doorman  (Flago-de-Nederlando.svg Nederlando) Elim. -
Carl Pauen  (Flago-de-Germanio.svg Germanio) Elim. -
Post 3 partoj
Ranko Sportisto Shooting Swimming Fencing Sumo
1 Georg de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 2 3 10 15
2 Gösta Lilliehöök  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 3 10 5 18
3 Gösta Åsbrink  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 1 4 15 20
4 Ralph Clilverd  (Flago-de-Britio.svg Britio) 12 1 9 22
5 James Stranne  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11 9 3 23
6 Åke Grönhagen  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 18 5 1 24
7 Erik de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 7 13 11 31
8 George S. Patton  (Flago-de-Usono.svg Usono) 21 7 4 32
9 Edmond Bernhardt  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 26 2 6 34
10 Claude de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 5 17 13 35
11 Erik Wersäll  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 9 8 21 38
12 Hugh Durant  (Flago-de-Britio.svg Britio) 4 28 7 39
Douglas Godfree  (Flago-de-Britio.svg Britio) 16 6 17 39
14 Bror Mannström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 14 14 16 44
Jean de Mas Latrie  (Flago-de-Francio.svg Francio) 15 27 2 44
16 Nils Häggström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 13 15 18 46
17 Carl Paaske  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 19 16 14 49
18 Oskar Wilkman  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 10 23 20 53
19 Georges Brulé  (Flago-de-Francio.svg Francio) 28 18 8 54
20 Gustaf Lewenhaupt  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 24 12 19 55
21 Henrik Norby  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 27 21 12 60
22 Aarno Almqvist  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 23 11 27 61
Weli Hohenthal  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 17 19 25 61
24 Johannes Ussing  (Flago-de-Danio.svg Danio) 31 20 23 74
25 Theodor Zeilau  (Flago-de-Danio.svg Danio) 29 22 26 77
26 Vilhelm Laybourn  (Flago-de-Danio.svg Danio) 25 29 24 78
27 Kai Jølver  (Flago-de-Danio.svg Danio) 32 26 22 80
Carl Aejemelaeus  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 20 25 - DNF-2
Boris Nepokupnoy  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 6 24 - DNF-2
Gustaf Carlberg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 8 - - DNF-1
Jetze Doorman  (Flago-de-Nederlando.svg Nederlando) 22 - - DNF-1
Carl Pauen  (Flago-de-Germanio.svg Germanio) 30 - - DNF-1

Rajdado[redakti | redakti fonton]

4a parto
Ranko Sportisto Eraroj Tempo Rezulto
1 Åke Grönhagen  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 0 9:04.2 1
2 Bror Mannström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 0 9:36.2 2
3 Georg de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 0 9:39.4 3
4 Gösta Lilliehöök  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 0 9:45.5 4
5 Oskar Wilkman  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 0 10:34.2 5
6 George S. Patton  (Flago-de-Usono.svg Usono) 0 10:42.0 6
7 Gösta Åsbrink  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 0 11:12.4 7
8 James Stranne  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 0 11:14.5 8
9 Johannes Ussing  (Flago-de-Danio.svg Danio) 0 11:21.0 9
10 Jean de Mas Latrie  (Flago-de-Francio.svg Francio) 0 11:26.0 10
11 Douglas Godfree  (Flago-de-Britio.svg Britio) 0 11:43.9 11
12 Edmond Bernhardt  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 0 12:01.6 12
13 Aarno Almqvist  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 0 12:03.4 13
14 Carl Paaske  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 0 12:33.0 14
15 Gustaf Lewenhaupt  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 2 11:00.0 15
16 Weli Hohenthal  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 2 11:11.8 16
17 Claude de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 2 13:15.0 17
18 Hugh Durant  (Flago-de-Britio.svg Britio) 5 10:00.4 18
19 Erik Wersäll  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 7 9:44.0 19
20 Nils Häggström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 7 13:26.0 20
22 Kai Jølver  (Flago-de-Danio.svg Danio) 14 10:49.5 21
22 Georges Brulé  (Flago-de-Francio.svg Francio) 38 13:44.6 22
23 Ralph Clilverd  (Flago-de-Britio.svg Britio) 81 15:46.6 23
Theodor Zeilau  (Flago-de-Danio.svg Danio) DNF -
Erik de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) DQ -
Vilhelm Laybourn  (Flago-de-Danio.svg Danio) DQ -
Henrik Norby  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) DQ -
Carl Aejemelaeus  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Elim. -
Gustaf Carlberg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) Elim. -
Jetze Doorman  (Flago-de-Nederlando.svg Nederlando) Elim. -
Boris Nepokupnoy  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Elim. -
Carl Pauen  (Flago-de-Germanio.svg Germanio) Elim. -
Post 4 partoj
Ranko Sportisto Shooting Swimming Fencing Equestrian Summo
1 Georg de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 2 3 10 3 18
2 Gösta Lilliehöök  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 3 10 5 4 22
3 Åke Grönhagen  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 18 5 1 1 25
4 Gösta Åsbrink  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 1 4 15 7 27
5 James Stranne  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11 9 3 8 31
6 George S. Patton  (Flago-de-Usono.svg Usono) 21 7 4 6 38
7 Ralph Clilverd  (Flago-de-Britio.svg Britio) 12 1 9 23 45
8 Edmond Bernhardt  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 26 2 6 12 46
Bror Mannström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 14 14 16 2 46
10 Douglas Godfree  (Flago-de-Britio.svg Britio) 16 6 17 11 50
11 Claude de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 5 17 13 17 52
12 Jean de Mas Latrie  (Flago-de-Francio.svg Francio) 15 27 2 10 54
13 Hugh Durant  (Flago-de-Britio.svg Britio) 4 28 7 18 57
Erik Wersäll  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 9 8 21 19 57
15 Oskar Wilkman  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 10 23 20 5 58
16 Carl Paaske  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 19 16 14 14 63
17 Nils Häggström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 13 15 18 20 66
18 Gustaf Lewenhaupt  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 24 12 19 15 70
19 Aarno Almqvist  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 23 11 27 13 74
20 Georges Brulé  (Flago-de-Francio.svg Francio) 28 18 8 22 76
21 Weli Hohenthal  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 17 19 25 16 77
22 Johannes Ussing  (Flago-de-Danio.svg Danio) 31 20 23 9 83
23 Kai Jølver  (Flago-de-Danio.svg Danio) 32 26 22 21 101
Erik de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 7 13 11 - DNF-3
Vilhelm Laybourn  (Flago-de-Danio.svg Danio) 25 29 24 - DNF-3
Henrik Norby  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 27 21 12 - DNF-3
Theodor Zeilau  (Flago-de-Danio.svg Danio) 29 22 26 - DNF-3
Carl Aejemelaeus  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 20 25 - - DNF-2
Boris Nepokupnoy  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 6 24 - - DNF-2
Gustaf Carlberg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 8 - - - DNF-1
Jetze Doorman  (Flago-de-Nederlando.svg Nederlando) 22 - - - DNF-1
Carl Pauen  (Flago-de-Germanio.svg Germanio) 30 - - - DNF-1

Atletiko[redakti | redakti fonton]

5a parto
Ranko Sportisto Tempo Rezultato
1 Gösta Åsbrink  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 19:00.9 1
2 Nils Häggström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 19:04.0 2
3 George S. Patton  (Flago-de-Usono.svg Usono) 20:01.3 3
4 Gustaf Lewenhaupt  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 20:16.7 4
5 Gösta Lilliehöök  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 20:32.9 5
6 Erik Wersäll  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 20:36.0 6
7 Georges Brulé  (Flago-de-Francio.svg Francio) 20:48.4 7
8 Carl Paaske  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 21:19.8 8
9 Bror Mannström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 21:21.9 9
10 Åke Grönhagen  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 21:41.6 10
11 James Stranne  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 21:45.1 11
12 Georg de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 21:56.2 12
13 Douglas Godfree  (Flago-de-Britio.svg Britio) 22:08.3 13
14 Edmond Bernhardt  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 22:34.0 14
15 Oskar Wilkman  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 22:57.8 15
16 Aarno Almqvist  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 23:16.1 16
17 Weli Hohenthal  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 23:28.6 17
18 Ralph Clilverd  (Flago-de-Britio.svg Britio) 24:06.2 18
19 Jean de Mas Latrie  (Flago-de-Francio.svg Francio) 24:17.4 19
20 Claude de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 24:19.6 20
21 Hugh Durant  (Flago-de-Britio.svg Britio) 24:37.5 21
22 Kai Jølver  (Flago-de-Danio.svg Danio) 26:08.6 22
Johannes Ussing  (Flago-de-Danio.svg Danio) DNF -
Carl Aejemelaeus  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Elim. -
Gustaf Carlberg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) Elim. -
Jetze Doorman  (Flago-de-Nederlando.svg Nederlando) Elim. -
Erik de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) Elim. -
Vilhelm Laybourn  (Flago-de-Danio.svg Danio) Elim. -
Boris Nepokupnoy  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) Elim. -
Henrik Norby  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) Elim. -
Carl Pauen  (Flago-de-Germanio.svg Germanio) Elim. -
Theodor Zeilau  (Flago-de-Danio.svg Danio) Elim. -
Finaj rezultoj
Ranko Sportisto Shooting Swimming Fencing Equestrian Athletics Sumo
1 Gösta Lilliehöök  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 3 10 5 4 5 27
2 Gösta Åsbrink  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 1 4 15 7 1 28
3 Georg de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 2 3 10 3 12 30
4 Åke Grönhagen  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 18 5 1 1 10 35
5 George S. Patton  (Flago-de-Usono.svg Usono) 21 7 4 6 3 41
6 James Stranne  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 11 9 3 8 11 42
7 Bror Mannström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 14 14 16 2 9 55
8 Edmond Bernhardt  (Flago-de-Aŭstrio.svg Aŭstrio) 26 2 6 12 14 60
9 Ralph Clilverd  (Flago-de-Britio.svg Britio) 12 1 9 23 18 63
Douglas Godfree  (Flago-de-Britio.svg Britio) 16 6 17 11 13 63
Erik Wersäll  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 9 8 21 19 6 63
12 Nils Häggström  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 13 15 18 20 2 68
13 Carl Paaske  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 19 16 14 14 8 71
14 Claude de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 5 17 13 17 20 72
15 Jean de Mas Latrie  (Flago-de-Francio.svg Francio) 15 27 2 10 19 73
Oskar Wilkman  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 10 23 20 5 15 73
17 Gustaf Lewenhaupt  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 24 12 19 15 4 74
18 Hugh Durant  (Flago-de-Britio.svg Britio) 4 28 7 18 21 78
19 Georges Brulé  (Flago-de-Francio.svg Francio) 28 18 8 22 7 83
20 Aarno Almqvist  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 23 11 27 13 16 90
21 Weli Hohenthal  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 17 19 25 16 17 94
22 Kai Jølver  (Flago-de-Danio.svg Danio) 32 26 22 21 22 123
Johannes Ussing  (Flago-de-Danio.svg Danio) 31 20 23 9 - DNF-4
Erik de Laval  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 7 13 11 - - DNF-3
Vilhelm Laybourn  (Flago-de-Danio.svg Danio) 25 29 24 - - DNF-3
Henrik Norby  (Flago-de-Norvegio.svg Norvegio) 27 21 12 - - DNF-3
Theodor Zeilau  (Flago-de-Danio.svg Danio) 29 22 26 - - DNF-3
Carl Aejemelaeus  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 20 25 - - - DNF-2
Boris Nepokupnoy  (Flago-de-Rusio.svg Rusio) 6 24 - - - DNF-2
Gustaf Carlberg  (Flago-de-Svedio.svg Svedio) 8 - - - - DNF-1
Jetze Doorman  (Flago-de-Nederlando.svg Nederlando) 22 - - - - DNF-1
Carl Pauen  (Flago-de-Germanio.svg Germanio) 30 - - - - DNF-1
Modern pentathlon pictogram.svg moderna pentatlono Modern pentathlon pictogram.svg

Moderna pentatlono dum Someraj Olimpikoj: 1912, 1920, 1924, 1928, 1932, 1936, 1948, 1952, 1956, 1960, 1964, 1968, 1972, 1976, 1980, 1984, 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012