Listo de asteroidoj (8001–9000)

El Vikipedio, la libera enciklopedio
Saltu al: navigado, serĉo

Jen la listo de la asteroidoj kun numeroj 8001 al 9000.
La asteroidoj ricevas numeron (kaj, foje, nomon) nur kiam ilia orbito estas konfirmita ; tio, kio povas okazi tre longtempe post ilia malkovro. La numera ordo tute ne kongruas kun la dato de la malkovro.

Plena listo (8001-9000)[redakti | redakti fonton]

8001-8050[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8001 Ramsden 1986 TR3 Antonín Mrkos 4-a de oktobro 1986 České Budějovice
(8002) 1986 XF5 1986 XF5 Antonín Mrkos 4-a de decembro 1986 České Budějovice
8003 Kelvin 1987 RJ Eric Walter Elst 1-a de septembro 1987 La Silla
(8004) 1987 RX 1987 RX Henri Debehogne 12-a de septembro 1987 La Silla
8005 Albinadubois 1988 MJ Eleanor Francis Helin 16-a de junio 1988 Monto Palomar
8006 Tacchini 1988 QU Observatorio San Vittore 22-a de aŭgusto 1988 Bolonjo
(8007) 1988 RU6 1988 RU6 Henri Debehogne 8-a de septembro 1988 La Silla
(8008) 1988 TQ4 1988 TQ4 Yoshiaki Oshima 10-a de oktobro 1988 Kannami
8009 Béguin 1989 BA1 Christian Pollas 25-a de januaro 1989 Caussols (Francio)
8010 Böhnhardt 1989 GB1 Eric Walter Elst 3-a de aprilo 1989 La Silla
8011 Saijokeiichi 1989 WG7 K. Endate kaj K. Watanabe 29-a de novembro 1989 Kitami
(8012) 1990 HO3 1990 HO3 A. N. Żytkow kaj M. J. Irwin 29-a de aprilo 1990 Coonabarabran
8013 Gordonmoore 1990 KA Eleanor Francis Helin 18-a de majo 1990 Monto Palomar
(8014) 1990 MF 1990 MF Eleanor Francis Helin 26-a de junio 1990 Monto Palomar
(8015) 1990 QT2 1990 QT2 Henry E. Holt 24-a de aŭgusto 1990 Monto Palomar
(8016) 1990 QW10 1990 QW10 Henry E. Holt 27-a de aŭgusto 1990 Monto Palomar
(8017) 1990 RM5 1990 RM5 Henry E. Holt 15-a de septembro 1990 Monto Palomar
(8018) 1990 SW 1990 SW Henry E. Holt 16-a de septembro 1990 Monto Palomar
8019 Karachkina 1990 TH12 F. Börngen kaj L. Schmadel 14-a de oktobro 1990 Tautenburg
8020 Ercgebirgo 1990 TV13 F. Börngen kaj L. Schmadel 14-a de oktobro 1990 Tautenburg
8021 Valtero 1990 UO2 Carolyn S. Shoemaker
kaj David H. Levy
22-a de oktobro 1990 Monto Palomar
Kantono San Diego
8022 Scottcrossfield 1990 VD7 Antonín Mrkos 10-a de novembro 1990 České Budějovice
8023 Josephwalker 1991 DD Takeshi Urata 17-a de februaro 1991 Ŝimizu (Ŝizuoka)
8024 Robertwhite 1991 FN Eleanor Francis Helin 17-a de marto 1991 Monto Palomar
8025 Forrestpeterson 1991 FB4 Henri Debehogne 22-a de marto 1991 La Silla
8026 Johnmckay 1991 JA1 Eleanor Francis Helin 8-a de majo 1991 Monto Palomar
8027 Robertrushworth 1991 PB12 Henry E. Holt 7-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
8028 Joeengle 1991 QE Robert H. McNaught 30-a de aŭgusto 1991 Coonabarabran
8029 Miltthompson 1991 RR30 Henry E. Holt 15-a de septembro 1991 Monto Palomar
8030 Williamknight 1991 SK Robert H. McNaught 29-a de septembro 1991 Coonabarabran
8031 Williamdana 1992 ER S. Ueda kaj H. Kaneda 7-a de marto 1992 Kuŝiro
8032 Michaeladams 1992 ES1 S. Ueda kaj H. Kaneda 8-a de marto 1992 Kuŝiro
(8033) 1992 FY1 1992 FY1 S. Ueda kaj H. Kaneda 26-a de marto 1992 Kuŝiro
8034 Akao 1992 LR Carolyn S. Shoemaker kaj
Eugene M. Shoemaker
3-a de junio 1992 Monto Palomar
Kantono San Diego
(8035) 1992 TB 1992 TB Spacewatch 2-a de oktobro 1992 Kitt Peak
8036 Maehara 1992 UG4 K. Endate kaj K. Watanabe 26-a de oktobro 1992 Kitami
(8037) 1993 HO1 1993 HO1 Robert H. McNaught 20-a de aprilo 1993 Coonabarabran
(8038) 1993 JG 1993 JG Y. Shimizu kaj T. Urata 11-a de majo 1993 Naĉikacura (Ŭakajama)
8039 Grandprismo 1993 RB16 Debehogne kaj E. W. Elst 15-a de septembro 1993 La Silla
8040 Utsumikazuhiko 1993 SY3 K. Endate kaj K. Watanabe 16-a de septembro 1993 Kitami
8041 Masumoto 1993 VR2 Fumiaki Uto 15-a de novembro 1993 Kaŝihara (Nara)
(8042) 1994 AX2 1994 AX2 S. Ueda kaj H. Kaneda 12-a de januaro 1994 Kuŝiro
8043 Fukuhara 1994 XE1 Takao Kobayashi 6-a de decembro 1994 Ooizumi (Gunma)
8044 Tsuchiyama 1994 YT Takao Kobayashi 28-a de decembro 1994 Ooizumi (Gunma)
8045 Kamiyama 1995 AW Takao Kobayashi 6-a de januaro 1995 Ooizumi (Gunma)
8046 Ajiki 1995 BU Takao Kobayashi 25-a de januaro 1995 Ooizumi (Gunma)
8047 Akikinoshita 1995 BT3 Takao Kobayashi 31-a de januaro 1995 Ooizumi (Gunma)
8048 Andrle 1995 DB1 M. Tichý kaj Z. Moravec 22-a de februaro 1995 České Budějovice
(8049) 1996 FL2 1996 FL2 NEAT 17-a de marto 1996 Haleakala (Havajo)
8050 Bejŝido 1996 ST SCAP (Stacio Singlong) 18-a de septembro 1996 Hebejo, Ĉinio

8051-8100[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8051 Pistorio 1997 PP4 G. Cattani kaj L. Tesi 13-a de aŭgusto 1997 San Marcello Pistoiese
8052 Novalis 2093 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8053 Kleist 4082 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego, Kalifornio
8054 Brentano 4581 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
8055 Arnim 5004 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
17-a de oktobro 1960 Monto Palomar
8056 Tieck 6038 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8057 Hofmannsthal 4034 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de marto 1971 Monto Palomar
8058 Zuckmayer 3241 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro 1977 Monto Palomar
8059 Deliyannis 1957 JP Indiana Asteroid Program 6-a de majo 1957 Broklino (Indianao)
8060 Aniuso 1973 SD1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
19-a de septembro 1973 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8061 Gaŭdio 1975 UF Paul Wild 27-a de oktobro 1975 Berno
8062 Okhotsymskij 1977 EZ Nikolaj Ĉerniĥ 13-a de marto 1977 Nauĉno
8063 Cristinathomas 1977 XP2 Schelte J. Bus 7-a de decembro 1977 Monto Palomar
8064 Lisitsa 1978 RR Nikolaj Ĉerniĥ 1-a de septembro 1978 Nauĉno
8065 Nakhodkin 1979 FD3 Nikolaj Ĉerniĥ 31-a de marto 1979 Nauĉno
8066 Poldimerio 1980 PB2 Richard Martin West 6-a de aŭgusto 1980 La Silla
8067 Helfenstein 1980 RU Edward L. G. Bowell 7-a de septembro 1980 Flagstaff (Arizono)
8068 Vishnureddy 1981 EQ28 Schelte J. Bus 6-a de marto 1981 Coonabarabran
8069 Benweiss 1981 EF30 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8070 DeMeo 1981 EM30 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8071 Simonelli 1981 GO Edward L. G. Bowell 5-a de aprilo 1981 Flagstaff (Arizono)
8072 Yojikondo 1981 GO1 observatorio Oak Ridge 1-a de aprilo 1981 Harvard (Masaĉuseco)
8073 Johnharmon 1982 BS Edward L. G. Bowell 24-a de januaro 1982 Flagstaff (Arizono)
8074 Slade 1984 WC2 Edward L. G. Bowell 20-a de novembro 1984 Flagstaff (Arizono)
8075 Roero 1985 PE Edward L. G. Bowell 14-a de aŭgusto 1985 Flagstaff (Arizono)
(8076) 1985 RV4 1985 RV4 Henri Debehogne 15-a de septembro 1985 La Silla
8077 Hoyle 1986 AW4 Edward L. G. Bowell 12-a de januaro 1986 Flagstaff (Arizono)
8078 Carolejordan 1986 RS2 Edward L. G. Bowell 6-a de septembro 1986 Flagstaff (Arizono)
8079 Bernardlovell 1986 XF1 Edward L. G. Bowell 4-a de decembro 1986 Flagstaff (Arizono)
8080 Intelo 1987 WU2 CERGA 17-a de novembro 1987 Caussols (Francio)
8081 Leopardi 1988 DD Observatorio San Vittore 17-a de februaro 1988 Bolonjo
8082 Haynes 1988 NR Eleanor Francis Helin 12-a de julio 1988 Monto Palomar
8083 Mayeda 1988 VB Tsutomu Seki 1-a de novembro 1988 Geisei (gubernio Koĉi)
8084 Dalaso 1989 CL1 Masahiro Koishikawa 6-a de februaro 1989 Sendai
(8085) 1989 CD8 1989 CD8 Henri Debehogne 7-a de februaro 1989 La Silla
8086 Peterthomas 1989 RB6 Edward L. G. Bowell 1-a de septembro 1989 Flagstaff (Arizono)
8087 Kazutako 1989 WA2 K. Endate kaj K. Watanabe 29-a de novembro 1989 Kitami
8088 Aŭstralio 1990 SL27 L. Ĵuravljova kaj G. R. Kastel 23-a de septembro 1990 Nauĉno
8089 Jukaro 1990 TW7 F. Börngen kaj L. Schmadel 13-a de oktobro 1990 Tautenburg
(8090) 1991 RO23 1991 RO23 Henry E. Holt 15-a de septembro 1991 Monto Palomar
(8091) 1992 BG 1992 BG Takeshi Urata 24-a de januaro 1992 Ŝimizu (Ŝizuoka)
(8092) 1992 DC10 1992 DC10 UESAC 29-a de februaro 1992 La Silla
(8093) 1992 UZ2 1992 UZ2 Nobuhiro Kawasato 25-a de oktobro 1992 Uenohara (Jamanaŝi)
(8094) 1992 UG3 1992 UG3 Atsushi Sugie 24-a de oktobro 1992 Taga
(8095) 1992 WS2 1992 WS2 S. Ueda kaj H. Kaneda 18-a de novembro 1992 Kuŝiro
8096 Emilezola 1993 OW3 Eric Walter Elst 20-a de julio 1993 La Silla
8097 Yamanishi 1993 RE K. Endate kaj K. Watanabe 12-a de septembro 1993 Kitami
8098 Miyamotoatsushi 1993 SH2 K. Endate kaj K. Watanabe 19-a de septembro 1993 Kitami
(8099) 1993 TE 1993 TE H. Abe kaj S. Miyasaka 8-a de oktobro 1993 Jacuka (Ŝimane)
8100 Nobejamo 1993 XF M. Hirasawa kaj S. Suzuki 4-a de decembro 1993 Ina (Nagano)

8101-8150[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8101 Yasue 1993 XK1 Takao Kobayashi 15-a de decembro 1993 Ooizumi (Gunma)
8102 Joŝikazo 1994 AQ2 Takao Kobayashi 14-a de januaro 1994 Ooizumi (Gunma)
8103 Fermi 1994 BE Astronomia Rondo
de Farra d'Isonzo
19-a de januaro 1994 Farra d'Isonzo (Italio)
8104 Kumamori 1994 BW4 Takao Kobayashi 19-a de januaro 1994 Ooizumi (Gunma)
(8105) 1994 WH2 1994 WH2 S. Ueda kaj H. Kaneda 28-a de novembro 1994 Kuŝiro
8106 Carpino 1994 YB M. Cavagna kaj P. Sicoli 23-a de decembro 1994 Sormano
(8107) 1995 BR4 1995 BR4 Y. Shimizu kaj T. Urata 31-a de januaro 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
8108 Wieland 1995 BC16 Freimut Börngen 30-a de januaro 1995 Tautenburg
(8109) 1995 DU1 1995 DU1 Carl W. Hergenrother 25-a de februaro 1995 Tucson (Arizono)
8110 Heath 1995 DE2 Takao Kobayashi 27-a de februaro 1995 Ooizumi (Gunma)
8111 Hoepli 1995 GE A. Testa kaj V. Giuliani 2-a de aprilo 1995 Sormano
8112 Cesi 1995 JJ Observatorio Stroncone 3-a de majo 1995 Stroncone
8113 Macuo 1996 HD1 R. H. McNaught kaj H. Abe 21-a de aprilo 1996 Jacuka (Ŝimane)
8114 Lafkadio 1996 HZ1 Hiroshi Abe 24-a de aprilo 1996 Jacuka (Ŝimane)
8115 Sakabe 1996 HB2 R. H. McNaught kaj Y. Ikari 24-a de aprilo 1996 Morijama (Ŝiga)
8116 Jeanperrin 1996 HA15 Eric Walter Elst 17-a de aprilo 1996 La Silla
8117 Yuanlongping 1996 SD1 SCAP (Stacio Singlong) 18-a de septembro 1996 Hebejo, Ĉinio
(8118) 1996 WG3 1996 WG3 SCAP (Stacio Singlong) 26-a de novembro 1996 Hebejo, Ĉinio
(8119) 1997 TP25 1997 TP25 SCAP (Stacio Singlong) 12-a de oktobro 1997 Hebejo, Ĉinio
8120 Kobeo 1997 VT Hiroshi Abe 2-a de novembro 1997 Jacuka (Ŝimane)
8121 Altdorfer 2572 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8122 Holbein 4082 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
8123 Canaletto 3138 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de marto 1971 Monto Palomar
8124 Guardi 4370 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de marto 1971 Monto Palomar
8125 Tindaro 5493 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
30-a de septembro 1973 Monto Palomar
8126 Chanwainam 1966 BL Observatorio de Purpura Monto 20-a de januaro 1966 Nankingo
8127 Beuf 1967 HA Carlos Ulrrico Cesco 27-a de aprilo 1967 San Juan (Argentino)
8128 Nikomako 1967 JP C. U. Cesco kaj Klemola 6-a de majo 1967 San Juan (Argentino)
8129 Michaelbusch 1975 SK1 Schelte J. Bus 30-a de septembro 1975 Monto Palomar
8130 Zebergo 1976 DJ1 Freimut Börngen 27-a de februaro 1976 Tautenburg
8131 Scanlon 1976 SC Eleanor Francis Helin 27-a de septembro 1976 Monto Palomar
8132 Vitginzburg 1976 YA6 Ljudmila Ĉerniĥ 18-a de decembro 1976 Nauĉno
8133 Takanochoei 1977 DX3 H. Kosai kaj K. Furukawa 18-a de februaro 1977 Monto Ontake
8134 Minin 1978 SQ7 Ljudmila Ĵuravljova 26-a de septembro 1978 Nauĉno
(8135) 1978 VP10 1978 VP10 E. F. Helin kaj S. J. Bus 7-a de novembro 1978 Monto Palomar
(8136) 1979 MH2 1979 MH2 E. F. Helin kaj S. J. Bus 25-a de junio 1979 Coonabarabran
8137 Kvíz 1979 SJ Observatorio Kleť 19-a de septembro 1979 České Budějovice
(8138) 1980 FF12 1980 FF12 Observatorio de Perto 20-a de marto 1980 Bickley (Aŭstralio)
8139 Paulabell 1980 UM1 Schelte J. Bus 31-a de oktobro 1980 Monto Palomar
8140 Hardersen 1981 EO15 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
8141 Nikolajevo 1982 SO4 Nikolaj Ĉerniĥ 20-a de septembro 1982 Nauĉno
8142 Zolotov 1982 UR6 Ljudmila Karaĉkina 20-a de oktobro 1982 Nauĉno
8143 Nezval 1982 VN Antonín Mrkos 11-a de novembro 1982 České Budějovice
8144 Hiragagennai 1982 VY2 H. Kosai kaj K. Furukawa 14-a de novembro 1982 Monto Ontake
8145 Valujkio 1983 RY4 Ljudmila Ĵuravljova 5-a de septembro 1983 Nauĉno
8146 Jimbell 1983 WG Edward L. G. Bowell 28-a de novembro 1983 Flagstaff (Arizono)
8147 Colemanhawkins 1984 SU3 Brian A. Skiff 28-a de septembro 1984 Flagstaff (Arizono)
(8148) 1985 CR2 1985 CR2 Henri Debehogne 15-a de februaro 1985 La Silla
8149 Ruff 1985 JN1 Carolyn S. Shoemaker kaj
Eugene M. Shoemaker
11-a de majo 1985 Monto Palomar
Kantono San Diego
8150 Kalugo 1985 QL4 Nikolaj Ĉerniĥ 24-a de aŭgusto 1985 Nauĉno

8151-8200[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8151 Andranado 1986 PK6 Ljudmila Ĵuravljova 12-a de aŭgusto 1986 Nauĉno
(8152) 1986 VY 1986 VY Antonín Mrkos 3-a de novembro 1986 České Budějovice
(8153) 1986 WO1 1986 WO1 Antonín Mrkos 25-a de novembro 1986 České Budějovice
8154 Stahl 1988 CQ7 Eric Walter Elst 15-a de februaro 1988 La Silla
8155 Battaglini 1988 QA Observatorio San Vittore 17-a de aŭgusto 1988 Bolonjo
8156 Tsukada 1988 TR K. Endate kaj K. Watanabe 13-a de oktobro 1988 Kitami
(8157) 1988 XG2 1988 XG2 Yoshiaki Oshima 15-a de decembro 1988 Kannami
8158 Herder 1989 UH7 Freimut Börngen 23-a de oktobro 1989 Tautenburg
8159 Fukuoka 1990 BE1 K. Endate kaj K. Watanabe 24-a de januaro 1990 Kitami
(8160) 1990 MG 1990 MG Henry E. Holt 21-a de junio 1990 Monto Palomar
8161 Newman 1990 QP3 observatorio Oak Ridge 19-a de aŭgusto 1990 Harvard (Masaĉuseco)
(8162) 1990 SK11 1990 SK11 Henry E. Holt 16-a de septembro 1990 Monto Palomar
8163 Ishizaki 1990 UF2 Tsutomu Seki 27-a de oktobro 1990 Geisei (gubernio Koĉi)
8164 Andreasdoppler 1990 UO3 Eric Walter Elst 16-a de oktobro 1990 La Silla
8165 Gnädig 1990 WQ3 Eric Walter Elst 21-a de novembro 1990 La Silla
8166 Buczynski 1991 AH1 Brian G. W. Manning 12-a de januaro 1991 Stourbridge
8167 Ishii 1991 CM3 K. Endate kaj K. Watanabe 14-a de februaro 1991 Kitami
8168 Rogerbourke 1991 FK1 Eleanor Francis Helin 18-a de marto 1991 Monto Palomar
8169 Mirabeau 1991 PO2 Eric Walter Elst 2-a de aŭgusto 1991 La Silla
(8170) 1991 PZ11 1991 PZ11 Henry E. Holt 7-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
8171 Stauffenberg 1991 RV3 F. Börngen kaj L. Schmadel 5-a de septembro 1991 Tautenburg
(8172) 1991 RP15 1991 RP15 Henry E. Holt 15-a de septembro 1991 Monto Palomar
(8173) 1991 RX23 1991 RX23 Henry E. Holt 11-a de septembro 1991 Monto Palomar
(8174) 1991 SL2 1991 SL2 Henry E. Holt 17-a de septembro 1991 Monto Palomar
8175 Boerhaave 1991 VV5 Eric Walter Elst 2-a de novembro 1991 La Silla
(8176) 1991 WA 1991 WA Robert H. McNaught 29-a de novembro 1991 Coonabarabran
(8177) 1992 BO 1992 BO S. Ueda kaj H. Kaneda 28-a de januaro 1992 Kuŝiro
(8178) 1992 DQ10 1992 DQ10 UESAC 29-a de februaro 1992 La Silla
(8179) 1992 EA7 1992 EA7 UESAC 1-a de marto 1992 La Silla
(8180) 1992 PY2 1992 PY2 Henry E. Holt 6-a de aŭgusto 1992 Monto Palomar
8181 Rossini 1992 ST26 Ljudmila Ĵuravljova 28-a de septembro 1992 Nauĉno
8182 Akita 1992 TX M. Yanai kaj K. Watanabe 1-a de oktobro 1992 Kitami
(8183) 1992 UE3 1992 UE3 S. Ueda kaj H. Kaneda 22-a de oktobro 1992 Kuŝiro
8184 Luderiko 1992 WL S. Ueda kaj H. Kaneda 16-a de novembro 1992 Kuŝiro
(8185) 1992 WR2 1992 WR2 S. Ueda kaj H. Kaneda 18-a de novembro 1992 Kuŝiro
(8186) 1992 WP3 1992 WP3 Atsushi Sugie 17-a de novembro 1992 Taga
8187 Akiramisawa 1992 XL Satoru Otomo 15-a de decembro 1992 Hokuto (Jamanaŝi)
8188 Okegajo 1992 YE3 Y. Mizuno kaj T. Furuta 18-a de decembro 1992 Kani (gubernio Gifu)
8189 Naruke 1992 YG3 T. Hioki kaj S. Hayakawa 30-a de decembro 1992 Okutama
8190 Bouguer 1993 ON9 Eric Walter Elst 20-a de julio 1993 La Silla
8191 Mersenne 1993 OX9 Eric Walter Elst 20-a de julio 1993 La Silla
8192 Tonucci 1993 RB Observatorio Stroncone 10-a de septembro 1993 Stroncone
8193 Ciaurro 1993 SF Observatorio Stroncone 17-a de septembro 1993 Stroncone
8194 Satake 1993 SB1 K. Endate kaj K. Watanabe 16-a de septembro 1993 Kitami
(8195) 1993 UC1 1993 UC1 Eleanor Francis Helin 19-a de oktobro 1993 Monto Palomar
(8196) 1993 UB3 1993 UB3 Eleanor Francis Helin 16-a de oktobro 1993 Monto Palomar
8197 Mizunohiroshi 1993 VX Takao Kobayashi 15-a de novembro 1993 Ooizumi (Gunma)
(8198) 1993 VE2 1993 VE2 S. Ueda kaj H. Kaneda 11-a de novembro 1993 Kuŝiro
8199 Takagitakeo 1993 XR Takao Kobayashi 9-a de decembro 1993 Ooizumi (Gunma)
8200 Souteno 1994 AY1 M. Hirasawa kaj S. Suzuki 7-a de januaro 1994 Ina (Nagano)

8201-8250[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
(8201) 1994 AH2 1994 AH2 Gordon J. Garradd 5-a de januaro 1994 Coonabarabran
8202 Gooley 1994 Ĉ2 K. Endate kaj K. Watanabe 11-a de februaro 1994 Kitami
8203 Jogolehmann 1994 CP10 Eric Walter Elst 7-a de februaro 1994 La Silla
8204 Takabatake 1994 GC1 K. Endate kaj K. Watanabe 8-a de aprilo 1994 Kitami
8205 Van Dijck 1994 PE10 Eric Walter Elst 10-a de aŭgusto 1994 La Silla
8206 Masajuko 1994 WK1 Takao Kobayashi 27-a de novembro 1994 Ooizumi (Gunma)
8207 Suminao 1994 YS1 Takao Kobayashi 31-a de decembro 1994 Ooizumi (Gunma)
8208 Volta 1995 DL2 P. Ghezzi kaj P. Sicoli 28-a de februaro 1995 Sormano
8209 Toscanelli 1995 DM2 P. Ghezzi kaj P. Sicoli 28-a de februaro 1995 Sormano
8210 Nanteno 1995 EH Takao Kobayashi 5-a de marto 1995 Ooizumi (Gunma)
(8211) 1995 EB1 1995 EB1 S. Ueda kaj H. Kaneda 5-a de marto 1995 Kuŝiro
8212 Naoshigetani 1995 EF1 Satoru Otomo 6-a de marto 1995 Hokuto (Jamanaŝi)
(8213) 1995 FE 1995 FE Y. Shimizu kaj T. Urata 26-a de marto 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
8214 Mirellalilli 1995 FH Stefano Mottola 29-a de marto 1995 La Silla
8215 Zanonato 1995 FZ Y. Shimizu kaj T. Urata 31-a de marto 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
8216 Melosh 1995 FX14 Spacewatch 27-a de marto 1995 Kitt Peak
8217 Dominikhašek 1995 HC L. Kotková kaj P. Pravec 21-a de aprilo 1995 Ondřejov (Ĉeĥio)
8218 Hosty 1996 JH Robert H. McNaught 8-a de majo 1996 Coonabarabran
(8219) 1996 JL 1996 JL R. McNaught kaj T. Kojima 10-a de majo 1996 Ĉijoda
8220 Nanjo 1996 JD1 Tomimaru Okuni 13-a de majo 1996 Nan'jo (Jamagata)
8221 La Condamine 1996 NA4 Eric Walter Elst 14-a de julio 1996 La Silla
8222 Gellner 1996 OX M. Tichý kaj Z. Moravec 22-a de julio 1996 České Budějovice
8223 Bradŝo 1996 PD Paul G. Comba 6-a de aŭgusto 1996 Prescott (Arizono)
8224 Fultonwright 1996 PE Paul G. Comba 6-a de aŭgusto 1996 Prescott (Arizono)
8225 Emerson 1996 QC C. F. Durman kaj
B. M. Ewen-Smith
16-a de aŭgusto 1996 Portimão (Portugalio)
(8226) 1996 TF7 1996 TF7 Y. Shimizu kaj T. Urata 5-a de oktobro 1996 Naĉikacura (Ŭakajama)
(8227) 1996 VD4 1996 VD4 SCAP (Stacio Singlong) 8-a de novembro 1996 Hebejo, Ĉinio
(8228) 1996 YB2 1996 YB2 SCAP (Stacio Singlong) 22-a de decembro 1996 Hebejo, Ĉinio
8229 Kozelský 1996 YU2 L. Kotková kaj M. Wolf 28-a de decembro 1996 Ondřejov (Ĉeĥio)
8230 Perona 1997 TW16 Observatorio Stroncone 8-a de oktobro 1997 Stroncone
8231 Tetsujiyamada 1997 TX17 K. Endate kaj K. Watanabe 6-a de oktobro 1997 Kitami
8232 Akiramizuno 1997 UW3 Takao Kobayashi 26-a de oktobro 1997 Ooizumi (Gunma)
8233 Asada 1997 VZ2 Takao Kobayashi 5-a de novembro 1997 Ooizumi (Gunma)
8234 Nobeoko 1997 VK8 Tsutomu Seki 3-a de novembro 1997 Geisei (gubernio Koĉi)
8235 Fragonard 2096 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8236 Gainsborough 4040 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8237 Constable 7581 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
17-a de oktobro 1960 Monto Palomar
8238 Courbet 4232 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de marto 1971 Monto Palomar
8239 Signac 1153 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8240 Matisse 4172 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8241 Agrio 1973 SE1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
19-a de septembro 1973 Monto Palomar
8242 Joshemery 1975 SA1 Schelte J. Bus 30-a de septembro 1975 Monto Palomar
8243 Devonburr 1975 SF1 Schelte J. Bus 30-a de septembro 1975 Monto Palomar
8244 Mikolaichuk 1975 TO2 Ljudmila Ĉerniĥ 3-a de oktobro 1975 Nauĉno
8245 Molnar 1977 RC9 Schelte J. Bus 8-a de septembro 1977 Monto Palomar
8246 Kotov 1979 QT8 Nikolaj Ĉerniĥ 20-a de aŭgusto 1979 Nauĉno
8247 Cherylhall 1979 SP14 Schelte J. Bus 20-a de septembro 1979 Monto Palomar
8248 Gurzufo 1979 TV2 Nikolaj Ĉerniĥ 14-a de oktobro 1979 Nauĉno
8249 Gershwin 1980 GG Antonín Mrkos 13-a de aprilo 1980 České Budějovice
8250 Kornelo 1980 RP Edward L. G. Bowell 2-a de septembro 1980 Flagstaff (Arizono)

8251-8300[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8251 Isogai 1980 VA Toshimasa Furuta 8-a de novembro 1980 Tōkai (Aiĉi)
8252 Elkins-Tanton 1981 EY14 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
8253 Brunetto 1981 EU15 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
8254 Moskovitz 1981 EF18 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8255 Masiero 1981 EZ18 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8256 Ŝenĝoŭo 1981 UZ9 Observatorio de Purpura Monto 25-a de oktobro 1981 Nankingo
8257 Andycheng 1982 HO1 Edward L. G. Bowell 28-a de aprilo 1982 Flagstaff (Arizono)
(8258) 1982 RW1 1982 RW1 Antonín Mrkos 15-a de septembro 1982 České Budějovice
(8259) 1983 UG 1983 UG Zdeňka Vávrová 16-a de oktobro 1983 České Budějovice
(8260) 1984 SH 1984 SH Observatorio Roĵen 23-a de septembro 1984 Smoljan (Bulgario)
8261 Cecilijulio 1985 RD Observatorio de Kopenhago 11-a de septembro 1985 Holbæk
8262 Carcich 1985 RG Edward L. G. Bowell 14-a de septembro 1985 Flagstaff (Arizono)
(8263) 1986 QT 1986 QT Henri Debehogne 26-a de aŭgusto 1986 La Silla
(8264) 1986 QA3 1986 QA3 Henri Debehogne 29-a de aŭgusto 1986 La Silla
(8265) 1986 RB5 1986 RB5 Henri Debehogne 1-a de septembro 1986 La Silla
8266 Bertelli 1986 TC Observatorio San Vittore 1-a de oktobro 1986 Bolonjo
(8267) 1986 TX3 1986 TX3 Antonín Mrkos 4-a de oktobro 1986 České Budějovice
8268 Goerdeler 1987 SQ10 Freimut Börngen 29-a de septembro 1987 Tautenburg
8269 Calandrelli 1988 QB Observatorio San Vittore 17-a de aŭgusto 1988 Bolonjo
8270 Winslow 1989 JF Eleanor Francis Helin 2-a de majo 1989 Monto Palomar
8271 Imai 1989 NY Eleanor Francis Helin 2-a de julio 1989 Monto Palomar
8272 Iitatemuro 1989 SG Y. Mizuno kaj T. Furuta 24-a de septembro 1989 Kani (gubernio Gifu)
8273 Apatio 1989 WB2 M. Akiyama kaj T. Furuta 29-a de novembro 1989 Susono (Ŝizuoka)
8274 Soejima 1990 TJ1 K. Endate kaj K. Watanabe 15-a de oktobro 1990 Kitami
8275 Inkao 1990 VR8 Eric Walter Elst 11-a de novembro 1990 La Silla
8276 Shigei 1991 FL S. Otomo kaj O. Muramatsu 17-a de marto 1991 Hokuto (Jamanaŝi)
8277 Maĉupikĉuo 1991 GV8 Eric Walter Elst 8-a de aprilo 1991 La Silla
(8278) 1991 JJ 1991 JJ Y. Mizuno kaj T. Furuta 4-a de majo 1991 Kani (gubernio Gifu)
8279 Kusko 1991 PN7 Eric Walter Elst 6-a de aŭgusto 1991 La Silla
8280 Petergruber 1991 PG16 Henry E. Holt 7-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
(8281) 1991 PC18 1991 PC18 Henry E. Holt 8-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
8282 Delp 1991 RR40 Freimut Börngen 10-a de septembro 1991 Tautenburg
(8283) 1991 SV 1991 SV Robert H. McNaught 30-a de septembro 1991 Coonabarabran
8284 Cranach 1991 TT13 Freimut Börngen 8-a de oktobro 1991 Tautenburg
(8285) 1991 UK3 1991 UK3 S. Ueda kaj H. Kaneda 31-a de oktobro 1991 Kuŝiro
8286 Koĵio 1992 EK1 K. Endate kaj K. Watanabe 8-a de marto 1992 Kitami
(8287) 1992 EJ4 1992 EJ4 UESAC 1-a de marto 1992 La Silla
(8288) 1992 ED17 1992 ED17 UESAC 1-a de marto 1992 La Silla
8289 Ano-Eefjo 1992 JQ3 Henri Debehogne 3-a de majo 1992 La Silla
(8290) 1992 NP 1992 NP E. F. Helin kaj L. Lee 2-a de julio 1992 Monto Palomar
8291 Bingham 1992 RV1 Eric Walter Elst 2-a de septembro 1992 La Silla
(8292) 1992 SU14 1992 SU14 Henry E. Holt 30-a de septembro 1992 Monto Palomar
(8293) 1992 UQ 1991 UK3 S. Ueda kaj H. Kaneda 19-a de oktobro 1992 Kuŝiro
8294 Takajuko 1992 UM3 K. Endate kaj K. Watanabe 26-a de oktobro 1992 Kitami
8295 Toshifukushima 1992 UN4 K. Endate kaj K. Watanabe 26-a de oktobro 1992 Kitami
8296 Miyama 1993 AD K. Endate kaj K. Watanabe 13-a de januaro 1993 Kitami
8297 Gérardfaure 1993 QJ4 Eric Walter Elst 18-a de aŭgusto 1993 Caussols (Francio)
8298 Lubno 1993 SQ10 H. Debehogne kaj E. W. Elst 22-a de septembro 1993 La Silla
8299 Téaleoni 1993 TP24 Eric Walter Elst 9-a de oktobro 1993 La Silla
8300 Iga 1994 AO2 Takao Kobayashi 9-a de januaro 1994 Ooizumi (Gunma)

8301-8350[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8301 Haseyuji 1995 BG2 Takao Kobayashi 30-a de januaro 1995 Ooizumi (Gunma)
8302 Kazukino 1995 CY Takao Kobayashi 3-a de februaro 1995 Ooizumi (Gunma)
8303 Mijaĵio 1995 CO1 Takao Kobayashi 9-a de februaro 1995 Ooizumi (Gunma)
8304 Ryomichico 1995 DJ1 Takao Kobayashi 22-a de februaro 1995 Ooizumi (Gunma)
8305 Teikao 1995 DQ1 Takao Kobayashi 22-a de februaro 1995 Ooizumi (Gunma)
8306 Ŝoko 1995 DY1 Akimasa Nakamura 24-a de februaro 1995 Kuma (Ehime)
8307 Peltan 1995 EN Jana Tichá 5-a de marto 1995 České Budějovice
8308 Ĵulio-Meliso 1996 HD13 Eric Walter Elst 17-a de aprilo 1996 La Silla
(8309) 1996 NL1 1996 NL1 NEAT 14-a de julio 1996 Haleakala (Havajo)
8310 Seelos 1996 PL2 NEAT 9-a de aŭgusto 1996 Haleakala (Havajo)
8311 Zhangdaning 1996 TV1 SCAP (Stacio Singlong) 3-a de oktobro 1996 Hebejo, Ĉinio
(8312) 1996 TJ12 1996 TJ12 Y. Shimizu kaj T. Urata 15-a de oktobro 1996 Naĉikacura (Ŭakajama)
8313 Christiansen 1996 YU1 SCAP (Stacio Singlong) 19-a de decembro 1996 Hebejo, Ĉinio
8314 Tsuji 1997 US8 K. Endate kaj K. Watanabe 25-a de oktobro 1997 Kitami
8315 Bajin 1997 WA22 SCAP (Stacio Singlong) 25-a de novembro 1997 Hebejo, Ĉinio
8316 Wolkenstein 3002 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8317 Eŭrisako 4523 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
8318 Averoeso 1306 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8319 Antifano 3365 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de septembro 1973 Monto Palomar
8320 van Zee 1955 RV Indiana Asteroid Program 13-a de septembro 1955 Broklino (Indianao)
8321 Akim 1977 EX Nikolaj Ĉerniĥ 13-a de marto 1977 Nauĉno
8322 Kononovich 1978 RL1 Nikolaj Ĉerniĥ 5-a de septembro 1978 Nauĉno
8323 Krimigis 1979 UH Edward L. G. Bowell 17-a de oktobro 1979 Flagstaff (Arizono)
8324 Juliadeleón 1981 DF2 Schelte J. Bus 28-a de februaro 1981 Coonabarabran
8325 Trigo-Rodriguez 1981 EM26 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8326 Paulkling 1981 JS2 Carolyn S. Shoemaker kaj
Eugene M. Shoemaker
6-a de majo 1981 Monto Palomar
Kantono San Diego
8327 Weihenmayer 1981 JE3 Carolyn S. Shoemaker kaj
Eugene M. Shoemaker
6-a de majo 1981 Monto Palomar
Kantono San Diego
8328 Uyttenhove 1981 QQ2 Henri Debehogne 23-a de aŭgusto 1981 La Silla
8329 Speckman 1982 FP3 Henri Debehogne 22-a de marto 1982 La Silla
8330 Fitzroy 1982 FX3 Henri Debehogne 28-a de marto 1982 La Silla
8331 Dawkins 1982 KK1 C. Shoemaker kaj S. J. Bus 27-a de majo 1982 Monto Palomar
8332 Ivantsvetaev 1982 TL2 L. Ĵuravljova kaj L. Karaĉkina 14-a de oktobro 1982 Nauĉno
(8333) 1982 VF 1982 VF Antonín Mrkos 7-a de novembro 1982 České Budějovice
(8334) 1984 CF 1984 CF James B. Gibson 10-a de februaro 1984 Monto Palomar
8335 Sarton 1984 DD1 Henri Debehogne 28-a de februaro 1984 La Silla
8336 Šafařík 1984 SK1 Antonín Mrkos 27-a de septembro 1984 České Budějovice
(8337) 1984 SF6 1984 SF6 Henri Debehogne 22-a de septembro 1984 La Silla
8338 Ralhan 1985 FE3 Observatorio de Kopenhago 27-a de marto 1985 Holbæk
8339 Kosovichia 1985 RM6 Nikolaj Ĉerniĥ 15-a de septembro 1985 Nauĉno
8340 Mumma 1985 TS1 Edward L. G. Bowell 15-a de oktobro 1985 Flagstaff (Arizono)
(8341) 1986 QQ 1986 QQ Henri Debehogne 26-a de aŭgusto 1986 La Silla
(8342) 1986 QN3 1986 QN3 Henri Debehogne 29-a de aŭgusto 1986 La Silla
8343 Tugendhato 1986 TG3 Antonín Mrkos 4-a de oktobro 1986 České Budějovice
8344 Babeto 1987 BB T. Niijima kaj T. Urata 25-a de januaro 1987 Oĵima
8345 Ulmerŝpaco 1987 BO1 Eric Walter Elst 22-a de januaro 1987 La Silla
(8346) 1987 DW6 1987 DW6 Henri Debehogne 26-a de februaro 1987 La Silla
8347 Lallaward 1987 HK Carolyn S. Shoemaker kaj
Eugene M. Shoemaker
21-a de aprilo 1987 Monto Palomar
Kantono San Diego
8348 Bhattacharyya 1988 BX Rajgopalan Rajamohan 26-a de januaro 1988 Kavalur (Barato)
(8349) 1988 DH1 1988 DH1 Yoshiaki Oshima 19-a de februaro 1988 Kannami
(8350) 1989 AG 1989 AG T. Hioki kaj N. Kawasato 2-a de januaro 1989 Okutama

8351-8400[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
(8351) 1989 EH1 1989 EH1 K. Suzuki kaj T. Urata 10-a de marto 1989 Tojota
(8352) 1989 GE 1989 GE S. Ueda kaj H. Kaneda 6-a de aprilo 1989 Kuŝiro
8353 Megryan 1989 GC4 Eric Walter Elst 3-a de aprilo 1989 La Silla
(8354) 1989 RF 1989 RF Eric Walter Elst 1-a de septembro 1989 Saint-Michel-l'Observatoire
8355 Masuo 1989 RQ1 Eleanor Francis Helin 5-a de septembro 1989 Monto Palomar
8356 Wadhwa 1989 RO2 Carolyn S. Shoemaker kaj
Eugene M. Shoemaker
3-a de septembro 1989 Monto Palomar
Kantono San Diego
8357 O'Connor 1989 SC1 Observatorio Oak Ridge 25-a de septembro 1989 Harvard (Masaĉuseco)
8358 Rickblakley 1989 VN5 Carolyn S. Shoemaker
kaj David H. Levy
4-a de novembro 1989 Monto Palomar
Kantono San Diego
(8359) 1989 WD 1989 WD S. Ueda kaj H. Kaneda 19-a de novembro 1989 Kuŝiro
(8360) 1990 FD1 1990 FD1 Atsushi Sugie 26-a de marto 1990 Taga
(8361) 1990 JN1 1990 JN1 A. N. Żytkow kaj M. J. Irwin 1-a de majo 1990 Coonabarabran
(8362) 1990 QM1 1990 QM1 Henry E. Holt 22-a de aŭgusto 1990 Monto Palomar
(8363) 1990 RV 1990 RV C. Michelle Olmstead 13-a de septembro 1990 Monto Palomar
(8364) 1990 RE5 1990 RE5 Henry E. Holt 15-a de septembro 1990 Monto Palomar
(8365) 1990 RR5 1990 RR5 Henry E. Holt 15-a de septembro 1990 Monto Palomar
(8366) 1990 UL1 1990 UL1 Atsushi Sugie 20-a de oktobro 1990 Taga
8367 Bokusujo 1990 UL2 Tsutomu Seki 23-a de oktobro 1990 Geisei (gubernio Koĉi)
(8368) 1991 DM 1991 DM Robert H. McNaught 20-a de februaro 1991 Coonabarabran
8369 Miyata 1991 GR Eleanor Francis Helin 8-a de aprilo 1991 Monto Palomar
8370 Vanlindt 1991 RK11 Eric Walter Elst 4-a de septembro 1991 La Silla
8371 Goveno 1991 TJ14 Charles P. de Saint-Aignan 2-a de oktobro 1991 Monto Palomar
(8372) 1991 VC2 1991 VC2 S. Ueda kaj H. Kaneda 9-a de novembro 1991 Kuŝiro
8373 Stephengould 1992 AB Carolyn S. Shoemaker kaj
Eugene M. Shoemaker
1-a de januaro 1992 Monto Palomar
Kantono San Diego
8374 Horohato 1992 AK1 Satoru Otomo 10-a de januaro 1992 Hokuto (Jamanaŝi)
8375 Kenzokohno 1992 AP1 Tsutomu Seki 12-a de januaro 1992 Geisei (gubernio Koĉi)
(8376) 1992 OZ9 1992 OZ9 H. Debehogne kaj Á. López G. 30-a de julio 1992 La Silla
8377 Elmerreese 1992 SD1 K. Endate kaj K. Watanabe 23-a de septembro 1992 Kitami
8378 Sweeney 1992 SN1 Eleanor Francis Helin 23-a de septembro 1992 Monto Palomar
8379 Straczynski 1992 SW10 Spacewatch 27-a de septembro 1992 Kitt Peak
8380 Tutingo 1992 SW17 Henry E. Holt 29-a de septembro 1992 Monto Palomar
8381 Hauptmann 1992 SO24 Freimut Börngen 21-a de septembro 1992 Tautenburg
8382 Mann 1992 SQ26 Freimut Börngen 23-a de septembro 1992 Tautenburg
(8383) 1992 UA3 1992 UA3 T. Hioki kaj S. Hayakawa 25-a de oktobro 1992 Okutama
(8384) 1992 YB 1992 YB Takeshi Urata 16-a de decembro 1992 Ŝimizu (Ŝizuoka)
(8385) 1993 AN 1993 AN S. Ueda kaj H. Kaneda 13-a de januaro 1993 Kuŝiro
8386 Vanvinckenroye 1993 BB6 Eric Walter Elst 27-a de januaro 1993 Caussols (Francio)
8387 Fujimori 1993 DO Tsutomu Seki 19-a de februaro 1993 Geisei (gubernio Koĉi)
(8388) 1993 FO6 1993 FO6 UESAC 17-a de marto 1993 La Silla
(8389) 1993 FT37 1993 FT37 UESAC 19-a de marto 1993 La Silla
(8390) 1993 FE48 1993 FE48 UESAC 19-a de marto 1993 La Silla
8391 Kring 1993 HH3 Spacewatch 20-a de aprilo 1993 Kitt Peak
(8392) 1993 OP 1993 OP Eleanor Francis Helin 18-a de julio 1993 Monto Palomar
8393 Tetsumasakamoto 1993 TJ1 K. Endate kaj K. Watanabe 15-a de oktobro 1993 Kitami
(8394) 1993 TM12 1993 TM12 Henry E. Holt 13-a de oktobro 1993 Monto Palomar
8395 Rembaut 1993 TQ23 Eric Walter Elst 9-a de oktobro 1993 La Silla
(8396) 1993 UR2 1993 UR2 Eleanor Francis Helin 19-a de oktobro 1993 Monto Palomar
8397 Chiakitanaka 1993 XO Satoru Otomo 8-a de decembro 1993 Hokuto (Jamanaŝi)
8398 Rubbia 1993 XY Astronomia Rondo
de Farra d'Isonzo
12-a de decembro 1993 Farra d'Isonzo (Italio)
8399 Wakamatsu 1994 AD Takao Kobayashi 2-a de januaro 1994 Ooizumi (Gunma)
8400 Tomizo 1994 AQ Takao Kobayashi 4-a de januaro 1994 Ooizumi (Gunma)

8401-8450[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8401 Assirelli 1994 DA Astronomia Rondo
de Farra d'Isonzo
16-a de februaro 1994 Farra d'Isonzo (Italio)
(8402) 1994 GH9 1994 GH9 Eleanor Francis Helin 11-a de aprilo 1994 Monto Palomar
8403 Minorushimizu 1994 JG Takao Kobayashi 6-a de majo 1994 Ooizumi (Gunma)
(8404) 1995 AN 1995 AN Timothy B. Spahr 1-a de januaro 1995 Tucson (Arizono)
8405 Asbolo‎ 1995 GO Spacewatch 5-a de aprilo 1995 Kitt Peak
8406 Iwaokusano 1995 HJ K. Endate kaj K. Watanabe 20-a de aprilo 1995 Kitami
8407 Houlahan 1995 ON Paul G. Comba 25-a de julio 1995 Prescott (Arizono)
8408 Strom 1995 Ŝ12 Spacewatch 18-a de septembro 1995 Kitt Peak
8409 Valentaŭgusto 1995 WB43 Robert Weber 28-a de novembro 1995 Socorro (Nov-Meksiko)
8410 Hiroakiohno 1996 QZ1 S. Ueda kaj H. Kaneda 24-a de aŭgusto 1996 Kuŝiro
8411 Ĉelso 1996 TO Astronomia Rondo
de Farra d'Isonzo
3-a de oktobro 1996 Farra d'Isonzo (Italio)
(8412) 1996 TM6 1996 TM6 SCAP (Stacio Singlong) 7-a de oktobro 1996 Hebejo, Ĉinio
8413 Kawakami 1996 TV10 S. Ueda kaj H. Kaneda 9-a de oktobro 1996 Kuŝiro
8414 Atsuko 1996 TW10 S. Ueda kaj H. Kaneda 9-a de oktobro 1996 Kuŝiro
(8415) 1996 UT 1996 UT Y. Shimizu kaj T. Urata 16-a de oktobro 1996 Naĉikacura (Ŭakajama)
8416 Okada 1996 VB8 S. Ueda kaj H. Kaneda 3-a de novembro 1996 Kuŝiro
8417 Lancetaylor 1996 VG8 K. Endate kaj K. Watanabe 7-a de novembro 1996 Kitami
8418 Mogamigavo 1996 VS30 Tomimaru Okuni 10-a de novembro 1996 Nan'jo (Jamagata)
8419 Terumikazumo 1996 VK38 S. Ueda kaj H. Kaneda 7-a de novembro 1996 Kuŝiro
8420 Angronjo 1996 WQ Paul G. Comba 17-a de novembro 1996 Prescott (Arizono)
8421 Montanari 1996 XA9 Observatorio San Vittore 2-a de decembro 1996 Bolonjo
8422 Mohorovičić 1996 XJ26 Astronomia Rondo
de Farra d'Isonzo
5-a de decembro 1996 Farra d'Isonzo (Italio)
8423 Makao 1997 AO22 SCAP (Stacio Singlong) 11-a de januaro 1997 Hebejo, Ĉinio
8424 Toshitsumita 1997 CP Takao Kobayashi 1-a de februaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8425 Cirankesŭeĉiĉino 1997 CJ29 SCAP (Stacio Singlong) 14-a de februaro 1997 Hebejo, Ĉinio
(8426) 1997 ST 1997 ST SCAP (Stacio Singlong) 16-a de septembro 1997 Hebejo, Ĉinio
(8427) 1997 TH17 1997 TH17 Y. Shimizu kaj T. Urata 6-a de oktobro 1997 Naĉikacura (Ŭakajama)
8428 Okiko 1997 VJ8 Tsutomu Seki 3-a de novembro 1997 Geisei (gubernio Koĉi)
(8429) 1997 YK4 1997 YK4 SCAP (Stacio Singlong) 23-a de decembro 1997 Hebejo, Ĉinio
8430 Florey 1997 YB5 Frank B. Zoltowski 25-a de decembro 1997 Woomera (Aŭstralio)
8431 Hasedao 1997 YQ13 Takao Kobayashi 31-a de decembro 1997 Ooizumi (Gunma)
8432 Tamakasuga 1997 YD18 Akimasa Nakamura 27-a de decembro 1997 Kuma (Ehime)
8433 Brakirinko 2561 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8434 Kolumbiano 6571 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8435 Ansero 6643 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de septembro 1960 Monto Palomar
8436 Leŭkopso 2259 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de marto 1971 Monto Palomar
8437 Berniklo 3057 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de marto 1971 Monto Palomar
8438 Marilo 4825 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
13-a de majo 1971 Monto Palomar
8439 Albelo 2034 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8440 Viĝono 1017 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
17-a de oktobro 1977 Monto Palomar
8441 Laponiko 4008 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro 1977 Monto Palomar
8442 Ostralego 4237 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro 1977 Monto Palomar
8443 Sveciko 4343 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro 1977 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8444 Popovich 1969 TR1 Ljudmila Ĉerniĥ 8-a de oktobro 1969 Nauĉno
8445 Novotroickojo 1973 QG2 Tamara Smirnova 31-a de aŭgusto 1973 Nauĉno
8446 Tazieff 1973 SB6 Nikolaj Ĉerniĥ 28-a de septembro 1973 Nauĉno
8447 Cornejo 1974 OE Observatorio Félix Aguilar 16-a de julio 1974 San Juan (Argentino)
8448 Belyakina 1976 UT1 Tamara Smirnova 26-a de oktobro 1976 Nauĉno
8449 Maslovets 1977 EO1 Nikolaj Ĉerniĥ 13-a de marto 1977 Nauĉno
8450 Egorov 1977 QL1 Nikolaj Ĉerniĥ 19-a de aŭgusto 1977 Nauĉno

8451-8500[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8451 Gaidai 1977 RY6 Nikolaj Ĉerniĥ 11-a de septembro 1977 Nauĉno
8452 Clay 1978 WB Observatorio Oak Ridge 27-a de novembro 1978 Harvard (Masaĉuseco)
(8453) 1981 EQ 1981 EQ Debehogne kaj de Sanctis 1-a de marto 1981 La Silla
(8454) 1981 EG1 1981 EG1 Debehogne kaj de Sanctis 5-a de marto 1981 La Silla
8455 Johnrayner 1981 ER6 Schelte J. Bus 6-a de marto 1981 Coonabarabran
8456 Davegriep 1981 EJ7 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
8457 Billgolisch 1981 EO8 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
8458 Georgekoenig 1981 EY9 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
8459 Larsbergknut 1981 EQ18 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8460 Imainamahoe 1981 EP19 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8461 Sammiepung 1981 EC21 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8462) 1981 ED22 1981 ED22 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8463 Naomimurdoch 1981 EM27 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8464 Polishook 1981 EF28 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8465 Bancelin 1981 EQ31 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8466 Leyrat 1981 EV34 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8467 Benoîtcarry 1981 ES35 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8468 Rhondastroud 1981 EA40 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8469) 1981 TZ 1981 TZ Norman G. Thomas 5-a de oktobro 1981 Flagstaff (Arizono)
8470 Dudinskaya 1982 SA4 Nikolaj Ĉerniĥ 17-a de septembro 1982 Nauĉno
8471 Obrant 1983 RX4 Ljudmila Ĵuravljova 5-a de septembro 1983 Nauĉno
8472 Tarroni 1983 TC Observatorio San Vittore 12-a de oktobro 1983 Bolonjo
(8473) 1984 SS5 1984 SS5 Henri Debehogne 21-a de septembro 1984 La Silla
8474 Rettig 1985 GA1 Edward L. G. Bowell 15-a de aprilo 1985 Flagstaff (Arizono)
8475 Vsevoivanov 1985 PC2 Nikolaj Ĉerniĥ 13-a de aŭgusto 1985 Nauĉno
(8476) 1986 QT2 1986 QT2 Henri Debehogne 28-a de aŭgusto 1986 La Silla
8477 Andrejkiselev 1986 RF7 Ljudmila Ĵuravljova 6-a de septembro 1986 Nauĉno
(8478) 1987 DO6 1987 DO6 Henri Debehogne 23-a de februaro 1987 La Silla
(8479) 1987 HD2 1987 HD2 Antonín Mrkos 29-a de aprilo 1987 České Budějovice
(8480) 1987 RD1 1987 RD1 Henri Debehogne 13-a de septembro 1987 La Silla
(8481) 1988 LH 1988 LH Pamela M. Kilmartin
kaj Alan C. Gilmore
14-a de junio 1988 Monto John
8482 Wayneolm 1988 RA11 Schelte J. Bus 14-a de septembro 1988 Cerro Tololo
8483 Kinwalaniihsia 1988 SY1 Schelte J. Bus 16-a de septembro 1988 Cerro Tololo
(8484) 1988 VM2 1988 VM2 H. Mori kaj M. Arai 10-a de novembro 1988 Jorii (Saitama)
8485 Satoro 1989 FL Tsutomu Seki 29-a de marto 1989 Geisei (gubernio Koĉi)
(8486) 1989 QV 1989 QV Robert H. McNaught 26-a de aŭgusto 1989 Coonabarabran
(8487) 1989 SQ 1989 SQ Y. Mizuno kaj T. Furuta 29-a de septembro 1989 Kani (gubernio Gifu)
8488 d'Argens 1989 SR1 Eric Walter Elst 26-a de septembro 1989 La Silla
8489 Boŭldero 1989 TA3 Eric Walter Elst 7-a de oktobro 1989 La Silla
(8490) 1989 TU10 1989 TU10 Y. Mizuno kaj T. Furuta 4-a de oktobro 1989 Kani (gubernio Gifu)
8491 Ĵoelo-ĵilo 1989 YL5 Eric Walter Elst 28-a de decembro 1989 Saint-Michel-l'Observatoire
8492 Kikuoka 1990 BZ Tsutomu Seki 21-a de januaro 1990 Geisei (gubernio Koĉi)
8493 Jaĉibozo 1990 BY1 Matsuyama kaj Watanabe 30-a de januaro 1990 Kuŝiro
8494 Edpatvega 1990 OT4 Henry E. Holt 25-a de julio 1990 Monto Palomar
(8495) 1990 QV1 1990 QV1 Henry E. Holt 22-a de aŭgusto 1990 Monto Palomar
8496 Jandlsmith 1990 QO3 Observatorio Oak Ridge 16-a de aŭgusto 1990 Harvard (Masaĉuseco)
(8497) 1990 RE7 1990 RE7 Henri Debehogne 13-a de septembro 1990 La Silla
8498 Ufo 1990 RM17 Ljudmila Ĵuravljova 15-a de septembro 1990 Nauĉno
(8499) 1990 SC13 1990 SC13 Henri Debehogne 22-a de septembro 1990 La Silla
8500 Hori 1990 TU K. Endate kaj K. Watanabe 10-a de oktobro 1990 Kitami

8501-8550[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8501 Wachholz 1990 TK8 F. Börngen kaj L. Schmadel 13-a de oktobro 1990 Tautenburg
8502 Baŭhaŭso 1990 TR12 F. Börngen kaj L. Schmadel 14-a de oktobro 1990 Tautenburg
8503 Masakaco 1990 WX3 K. Endate kaj K. Watanabe 21-a de novembro 1990 Kitami
(8504) 1990 YC 1990 YC S. Ueda kaj H. Kaneda 17-a de decembro 1990 Kuŝiro
(8505) 1990 YK 1990 YK S. Ueda kaj H. Kaneda 19-a de decembro 1990 Kuŝiro
(8506) 1991 CN 1991 CN H. Mori kaj M. Arai 5-a de februaro 1991 Jorii (Saitama)
(8507) 1991 CB1 1991 CB1 Spacewatch 15-a de februaro 1995 Kitt Peak
(8508) 1991 CU1 1991 CU1 S. Ueda kaj H. Kaneda 14-a de februaro 1991 Kuŝiro
(8509) 1991 FV2 1991 FV2 Henri Debehogne 20-a de marto 1991 La Silla
(8510) 1991 PT8 1991 PT8 Henry E. Holt 5-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
(8511) 1991 PY10 1991 PY10 Henry E. Holt 7-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
(8512) 1991 PC11 1991 PC11 Henry E. Holt 7-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
(8513) 1991 PK11 1991 PK11 Henry E. Holt 9-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
(8514) 1991 PK15 1991 PK15 Henry E. Holt 7-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
8515 Corvan 1991 RJ Robert H. McNaught 4-a de septembro 1991 Coonabarabran
8516 Hyakkai 1991 TW1 T. Hioki kaj S. Hayakawa 13-a de oktobro 1991 Okutama
(8517) 1992 BB5 1992 BB5 S. Ueda kaj H. Kaneda 28-a de januaro 1992 Kuŝiro
(8518) 1992 DM6 1992 DM6 UESAC 29-a de februaro 1992 La Silla
(8519) 1992 DB10 1992 DB10 UESAC 29-a de februaro 1992 La Silla
(8520) 1992 EC12 1992 EC12 UESAC 6-a de marto 1992 La Silla
8521 Boulainvilliers 1992 GF4 Eric Walter Elst 4-a de aprilo 1992 La Silla
(8522) 1992 ML 1992 ML Gregory J. Leonard 25-a de junio 1992 Monto Palomar
8523 Bujabeso 1992 PX Eric Walter Elst 8-a de aŭgusto 1992 Caussols (Francio)
8524 Paoloruffini 1992 RJ3 Eric Walter Elst 2-a de septembro 1992 La Silla
8525 Nielsabel 1992 RZ5 Eric Walter Elst 2-a de septembro 1992 La Silla
8526 Takeuchiyukou 1992 SM13 K. Endate kaj K. Watanabe 23-a de septembro 1992 Kitami
8527 Katayama 1992 SV12 K. Endate kaj K. Watanabe 28-a de septembro 1992 Kitami
(8528) 1992 SC24 1992 SC24 Henry E. Holt 29-a de septembro 1992 Monto Palomar
8529 Sinzi 1992 UH2 K. Endate kaj K. Watanabe 19-a de oktobro 1992 Kitami
8530 Korbokuro 1992 UK5 M. Hirasawa kaj S. Suzuki 25-a de oktobro 1992 Ina (Nagano)
8531 Mineosaito 1992 WX2 K. Endate kaj K. Watanabe 16-a de novembro 1992 Kitami
(8532) 1992 YW3 1992 YW3 Y. Kushida kaj O. Muramatsu 29-a de decembro 1992 Hokuto (Jamanaŝi)
8533 Oohiro 1993 BM Takeshi Urata 20-a de januaro 1993 Ŝimizu (Ŝizuoka)
8534 Knutsson 1993 FJ10 Claes-Ingvar Lagerkvist 17-a de marto 1993 La Silla
8535 Pelesvansleso 1993 FH22 Claes-Ingvar Lagerkvist 21-a de marto 1993 La Silla
8536 Monso 1993 FK23 Claes-Ingvar Lagerkvist 21-a de marto 1993 La Silla
8537 Biloĥbulo 1993 FG24 Claes-Ingvar Lagerkvist 21-a de marto 1993 La Silla
8538 Gamelmajo 1993 FR26 Claes-Ingvar Lagerkvist 21-a de marto 1993 La Silla
8539 Labano 1993 FT32 Claes-Ingvar Lagerkvist 19-a de marto 1993 La Silla
8540 Ardeberg 1993 FK80 UESAC 17-a de marto 1993 La Silla
8541 Ŝalkenmereno 1993 TZ32 Eric Walter Elst 9-a de oktobro 1993 La Silla
(8542) 1993 VB2 1993 VB2 S. Ueda kaj H. Kaneda 11-a de novembro 1993 Kuŝiro
8543 Tsunemi 1993 XO1 Takao Kobayashi 15-a de decembro 1993 Ooizumi (Gunma)
8544 Sigenoro 1993 YE Takao Kobayashi 17-a de decembro 1993 Ooizumi (Gunma)
8545 McGee 1994 AM1 Brian G. W. Manning 2-a de januaro 1994 Stourbridge
8546 Kenmotsu 1994 AH3 K. Endate kaj K. Watanabe 13-a de januaro 1994 Kitami
(8547) 1994 CQ 1994 CQ S. Ueda kaj H. Kaneda 4-a de februaro 1994 Kuŝiro
8548 Sumizihara 1994 ER3 K. Endate kaj K. Watanabe 14-a de marto 1994 Kitami
8549 Alĉido 1994 FS Astronomia Rondo
de Farra d'Isonzo
30-a de marto 1994 Farra d'Isonzo (Italio)
8550 Heziodo 1994 PV24 Eric Walter Elst 12-a de aŭgusto 1994 La Silla

8551-8600[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8551 Daitaraboĉo 1994 VC7 M. Hirasawa kaj S. Suzuki 11-a de novembro 1994 Ina (Nagano)
8552 Hjoiĉio 1995 HE Akimasa Nakamura 20-a de aprilo 1995 Kuma (Ehime)
8553 Bradsmith 1995 HG K. Endate kaj K. Watanabe 20-a de aprilo 1995 Kitami
8554 Gabreto 1995 KH Miloš Tichý 25-a de majo 1995 České Budějovice
8555 Mirimao 1995 LD Observatorio Stroncone 3-a de junio 1995 Stroncone
8556 Janao 1995 NB Zdeněk Moravec 7-a de julio 1995 České Budějovice
8557 Šaroun 1995 OK Lenka Kotková 23-a de julio 1995 Ondřejov (Ĉeĥio)
8558 Hack 1995 PC L. Tesi kaj A. Boattini 1-a de aŭgusto 1995 San Marcello Pistoiese
(8559) 1995 QM2 1995 QM2 Y. Shimizu kaj T. Urata 25-a de aŭgusto 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
8560 Tsubaki 1995 SD5 K. Endate kaj K. Watanabe 20-a de septembro 1995 Kitami
8561 Sikoruk 1995 SO29 Timur V. Krjaĉko 26-a de septembro 1995 Zelenĉukskaja
(8562) 1995 SK53 1995 SK53 SCAP (Stacio Singlong) 28-a de septembro 1995 Hebejo, Ĉinio
(8563) 1995 US 1995 US Timothy B. Spahr 19-a de oktobro 1995 Tucson (Arizono)
8564 Anomalokaro 1995 UL3 Y. Shimizu kaj T. Urata 17-a de oktobro 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
(8565) 1995 WB6 1995 WB6 T. Niijima kaj T. Urata 24-a de novembro 1995 Oĵima
(8566) 1996 EN 1996 EN NEAT 15-a de marto 1996 Haleakala (Havajo)
(8567) 1996 HW1 1996 HW1 Spacewatch 23-a de aprilo 1996 Kitt Peak
8568 Larrywilson 1996 RU2 NEAT 10-a de septembro 1996 Haleakala (Havajo)
8569 Mameli 1996 TG Vincenzo Silvano Casulli 1-a de oktobro 1996 Guidonia Montecelio
(8570) 1996 TN10 1996 TN10 S. Ueda kaj H. Kaneda 9-a de oktobro 1996 Kuŝiro
8571 Taniguchi 1996 Ŭ Takao Kobayashi 20-a de oktobro 1996 Ooizumi (Gunma)
8572 Niĵo 1996 UG1 J. Tichá kaj M. Tichý 19-a de oktobro 1996 České Budějovice
8573 Ivanko 1996 VQ Zdeněk Moravec 4-a de novembro 1996 České Budějovice
8574 Makotoirie 1996 VC2 Takao Kobayashi 6-a de novembro 1996 Ooizumi (Gunma)
8575 Seishitakeuchi 1996 VL8 K. Endate kaj K. Watanabe 7-a de novembro 1996 Kitami
(8576) 1996 VN8 1996 VN8 S. Ueda kaj H. Kaneda 7-a de novembro 1996 Kuŝiro
8577 Choseikomori 1996 VX8 K. Endate kaj K. Watanabe 7-a de novembro 1996 Kitami
8578 Shojikato 1996 WZ Takao Kobayashi 19-a de novembro 1996 Ooizumi (Gunma)
8579 Hieizano 1996 XV19 Takao Kobayashi 11-a de decembro 1996 Ooizumi (Gunma)
8580 Pinsky 1996 XZ25 Paul G. Comba 14-a de decembro 1996 Prescott (Arizono)
8581 Ĝoneno 1996 YO2 Naoto Sato 28-a de decembro 1996 Ĉiĉibu (Saitama)
8582 Kazuhiso 1997 AY Takao Kobayashi 2-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8583 Froberger 1997 AK6 Paul G. Comba 8-a de januaro 1997 Prescott (Arizono)
(8584) 1997 AN22 1997 AN22 SCAP (Stacio Singlong) 11-a de januaro 1997 Hebejo, Ĉinio
8585 Purpureo 2025 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8586 Epopso 2563 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
8587 Rufikolo 3078 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de septembro 1960 Monto Palomar
8588 Avoseto 4025 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8589 Stelaro 4068 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8590 Pigargo 6533 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8591 Ekskubitoro 6543 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8592 Rubetro 1188 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de marto 1971 Monto Palomar
8593 Angustirostro 2186 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de marto 1971 Monto Palomar
8594 Albifronso 2245 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de marto 1971 Monto Palomar
8595 Dugalio 3233 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de marto 1971 Monto Palomar
8596 Alkato 1298 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8597 Sandvicenso 2045 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8598 Tetrikso 2202 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8599 Ripario 2277 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8600 Arundinaceo 3060 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
30-a de septembro 1973 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio

8601-8650[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8601 Cikonio 3155 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
30-a de septembro 1973 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8602 Ediknemo 2480 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro 1977 Monto Palomar
Kantono San Diego
8603 Senatoro 3134 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro Monto Palomar
8604 Vanier 1929 PK Charles J. Krieger 12-a de aŭgusto 1929 San Jose (Kalifornio)
(8605) 1968 OH 1968 OH C. Torres kaj S. Cofré 18-a de julio 1968 Cerro El Roble
(8606) 1971 UG 1971 UG Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
(8607) 1971 UT 1971 UT Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
8608 Chelomey 1976 YO2 Ljudmila Ĉerniĥ 16-a de decembro 1976 Nauĉno
8609 Shuvalov 1977 QH3 Nikolaj Ĉerniĥ 22-a de aŭgusto 1977 Nauĉno
8610 Goldhaber 1977 UD Observatorio Oak Ridge 22-a de oktobro 1977 Harvard (Masaĉuseco)
8611 Judithgoldhaber 1977 UM4 Schelte J. Bus 18-a de oktobro 1977 Monto Palomar
8612 Burov 1978 SS7 Ljudmila Ĵuravljova 26-a de septembro 1978 Nauĉno
(8613) 1978 VE10 1978 VE10 E. F. Helin kaj S. J. Bus 7-a de novembro 1978 Monto Palomar
(8614) 1978 VP11 1978 VP11 E. F. Helin kaj S. J. Bus 7-a de novembro 1978 Monto Palomar
(8615) 1979 MB2 1979 MB2 E. F. Helin kaj S. J. Bus 25-a de junio 1979 Coonabarabran
8616 Fogelquist 1980 FY4 Claes-Ingvar Lagerkvist 16-a de marto 1980 La Silla
(8617) 1980 PW 1980 PW Zdeňka Vávrová 6-a de aŭgusto 1980 České Budějovice
(8618) 1981 DX 1981 DX Schelte J. Bus 28-a de februaro 1981 Coonabarabran
(8619) 1981 EH1 1981 EH1 Debehogne kaj de Sanctis 6-a de marto 1981 La Silla
(8620) 1981 EK5 1981 EK5 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8621) 1981 EK7 1981 EK7 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
(8622) 1981 EM8 1981 EM8 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
(8623) 1981 EQ9 1981 EQ9 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
(8624) 1981 ES9 1981 ES9 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
(8625) 1981 EX15 1981 EX15 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
(8626) 1981 EC18 1981 EC18 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8627) 1981 EU20 1981 EU20 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8628) 1981 EX21 1981 EX21 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8629) 1981 EU26 1981 EU26 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8630) 1981 EY35 1981 EY35 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8631) 1981 EK41 1981 EK41 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8632 Egleston 1981 FR Observatorio Oak Ridge 28-a de marto 1981 Harvard (Masaĉuseco)
(8633) 1981 FC1 1981 FC1 Schelte J. Bus 16-a de marto 1981 Coonabarabran
8634 Neubauer 1981 GG Edward L. G. Bowell 5-a de aprilo 1981 Flagstaff (Arizono)
8635 Yuriosipov 1985 PG2 Nikolaj Ĉerniĥ 13-a de aŭgusto 1985 Nauĉno
8636 Malvino 1985 UH2 CERGA 17-a de oktobro 1985 Caussols (Francio)
(8637) 1986 CS1 1986 CS1 Henri Debehogne 6-a de februaro 1986 La Silla
(8638) 1986 QY 1986 QY Henri Debehogne 26-a de aŭgusto 1986 La Silla
(8639) 1986 VB1 1986 VB1 Antonín Mrkos 3-a de novembro 1986 České Budějovice
8640 Ritaschulz 1986 VX5 Edward L. G. Bowell 6-a de novembro 1986 Flagstaff (Arizono)
(8641) 1987 BM1 1987 BM1 Poul Jensen 27-a de januaro 1987 Holbæk
(8642) 1988 RZ11 1988 RZ11 Schelte J. Bus 14-a de septembro 1988 Cerro Tololo
8643 Kverko 1988 SC Eric Walter Elst 16-a de septembro 1988 Saint-Michel-l'Observatoire
8644 Betulapendulo 1988 SD Eric Walter Elst 16-a de septembro 1988 Saint-Michel-l'Observatoire
(8645) 1988 TN 1988 TN S. Ueda kaj H. Kaneda 5-a de oktobro 1988 Kuŝiro
(8646) 1988 TB1 1988 TB1 S. Ueda kaj H. Kaneda 13-a de oktobro 1988 Kuŝiro
8647 Populo 1989 RG Eric Walter Elst 2-a de septembro 1989 Saint-Michel-l'Observatoire
8648 Saliko 1989 RJ Eric Walter Elst 2-a de septembro 1989 Saint-Michel-l'Observatoire
8649 Juglando 1989 SS2 Eric Walter Elst 26-a de septembro 1989 La Silla
(8650) 1989 TJ2 1989 TJ2 Antonín Mrkos 5-a de oktobro 1989 České Budějovice

8651-8700[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8651 Alineraynal 1989 YU5 Eric Walter Elst 29-a de decembro 1989 Saint-Michel-l'Observatoire
8652 Akacio 1990 EA5 Eric Walter Elst 2-a de marto 1990 La Silla
(8653) 1990 KE 1990 KE Robert H. McNaught 20-a de majo 1990 Coonabarabran
(8654) 1990 KC1 1990 KC1 Robert H. McNaught 20-a de majo 1990 Coonabarabran
(8655) 1990 QJ1 1990 QJ1 Henry E. Holt 22-a de aŭgusto 1990 Monto Palomar
8656 Kupreso 1990 QY8 Eric Walter Elst 16-a de aŭgusto 1990 La Silla
8657 Cedro 1990 QE9 Eric Walter Elst 16-a de aŭgusto 1990 La Silla
(8658) 1990 RG3 1990 RG3 Henry E. Holt 14-a de septembro 1990 Monto Palomar
(8659) 1990 SE11 1990 SE11 Henry E. Holt 17-a de septembro 1990 Monto Palomar
8660 Sano 1990 TM1 K. Endate kaj K. Watanabe 15-a de oktobro 1990 Kitami
8661 Ratzinger 1990 TA13 F. Börngen kaj L. Schmadel 14-a de oktobro 1990 Tautenburg
(8662) 1990 UT10 1990 UT10 S. Ueda kaj H. Kaneda 22-a de oktobro 1990 Kuŝiro
(8663) 1991 DJ1 1991 DJ1 Eleanor Francis Helin 18-a de februaro 1991 Monto Palomar
(8664) 1991 GR1 1991 GR1 Eleanor Francis Helin 10-a de aprilo 1991 Monto Palomar
8665 Daŭn-Ejfelo 1991 GA9 Eric Walter Elst 8-a de aprilo 1991 La Silla
8666 Reuter 1991 GG10 Freimut Börngen 9-a de aprilo 1991 Tautenburg
8667 Fontane 1991 GH10 Freimut Börngen 9-a de aprilo 1991 Tautenburg
8668 Satomimuro 1991 HM S. Otomo kaj O. Muramatsu 16-a de aprilo 1991 Hokuto (Jamanaŝi)
(8669) 1991 NS1 1991 NS1 Henry E. Holt 13-a de julio 1991 Monto Palomar
(8670) 1991 OM1 1991 OM1 Henri Debehogne 18-a de julio 1991 La Silla
(8671) 1991 PW 1991 PW Henry E. Holt 5-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
8672 Morse 1991 PW16 Eric Walter Elst 6-a de aŭgusto 1991 La Silla
(8673) 1991 RN5 1991 RN5 Henry E. Holt 13-a de septembro 1991 Monto Palomar
(8674) 1991 VA1 1991 VA1 S. Ueda kaj H. Kaneda 4-a de novembro 1991 Kuŝiro
(8675) 1991 YZ 1991 YZ S. Ueda kaj H. Kaneda 30-a de decembro 1991 Kuŝiro
8676 Lully 1992 CT2 Eric Walter Elst 2-a de februaro 1992 La Silla
8677 Charlier 1992 ES5 UESAC 2-a de marto 1992 La Silla
8678 Balo 1992 ER6 UESAC 1-a de marto 1992 La Silla
8679 Tingstedo 1992 EG8 UESAC 2-a de marto 1992 La Silla
8680 Rono 1992 EJ9 UESAC 2-a de marto 1992 La Silla
8681 Burso 1992 EN9 UESAC 2-a de marto 1992 La Silla
8682 Kreklingbo 1992 ER9 UESAC 2-a de marto 1992 La Silla
8683 Sjölander 1992 EE13 UESAC 2-a de marto 1992 La Silla
8684 Reichwein 1992 FO3 Freimut Börngen 30-a de marto 1992 Tautenburg
8685 Fauré 1992 GG3 Eric Walter Elst 4-a de aprilo 1992 La Silla
8686 Akenside 1992 OX1 Eric Walter Elst 26-a de julio 1992 La Silla
8687 Kosolo 1992 PV Eric Walter Elst 8-a de aŭgusto 1992 Caussols (Francio)
8688 Delaunay 1992 PV1 Eric Walter Elst 8-a de aŭgusto 1992 Caussols (Francio)
(8689) 1992 PU3 1992 PU3 Henry E. Holt 5-a de aŭgusto 1992 Monto Palomar
8690 Swindle 1992 SW3 Spacewatch 24-a de septembro 1992 Kitt Peak
8691 Etsuko 1992 UZ1 Y. Kushida kaj O. Muramatsu 21-a de oktobro 1992 Hokuto (Jamanaŝi)
(8692) 1992 WH 1992 WH S. Ueda kaj H. Kaneda 16-a de novembro 1992 Kuŝiro
8693 Matsuki 1992 WH1 K. Endate kaj K. Watanabe 16-a de novembro 1992 Kitami
(8694) 1993 CO 1993 CO S. Ueda kaj H. Kaneda 10-a de februaro 1993 Kuŝiro
8695 Bergvall 1993 FW8 UESAC 17-a de marto 1993 La Silla
8696 Kjeriksson 1993 FM16 UESAC 17-a de marto 1993 La Silla
8697 Olofsson 1993 FT23 UESAC 21-a de marto 1993 La Silla
8698 Bertilpettersson 1993 FT41 UESAC 19-a de marto 1993 La Silla
(8699) 1993 FO48 1993 FO48 UESAC 19-a de marto 1993 La Silla
8700 Gevaert 1993 JL1 Eric Walter Elst 14-a de majo 1993 La Silla

8701-8750[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
(8701) 1993 LG2 1993 LG2 Henry E. Holt 15-a de junio 1993 Monto Palomar
8702 Nakanishi 1993 VX3 M. Hirasawa kaj S. Suzuki 14-a de novembro 1993 Ina (Nagano)
8703 Nakanotadao 1993 XP1 Takao Kobayashi 15-a de decembro 1993 Ooizumi (Gunma)
8704 Sadakane 1993 YJ Takao Kobayashi 17-a de decembro 1993 Ooizumi (Gunma)
(8705) 1994 AL3 1994 AL3 H. Shiozawa kaj T. Urata 8-a de januaro 1994 Fuĵieda
8706 Takeyama 1994 CM Takao Kobayashi 3-a de februaro 1994 Ooizumi (Gunma)
8707 Arakihiroshi 1994 CE2 Takao Kobayashi 12-a de februaro 1994 Ooizumi (Gunma)
(8708) 1994 DD 1994 DD Satoru Otomo 17-a de februaro 1994 Hokuto (Jamanaŝi)
8709 Kadlo 1994 JF1 Carolyn S. Shoemaker kaj
Eugene M. Shoemaker
14-a de majo 1994 Monto Palomar
Kantono San Diego
8710 Hawley 1994 JK9 Charles P. de Saint-Aignan 15-a de majo 1994 Monto Palomar
(8711) 1994 LL 1994 LL Carl W. Hergenrother 5-a de junio 1994 Tucson (Arizono)
8712 Suzuko 1994 TH2 K. Endate kaj K. Watanabe 2-a de oktobro 1994 Kitami
8713 Azuso 1995 BT2 K. Endate kaj K. Watanabe 26-a de januaro 1995 Kitami
(8714) 1995 OT 1995 OT Y. Shimizu kaj T. Urata 24-a de julio 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
(8715) 1995 OX1 1995 OX1 Y. Shimizu kaj T. Urata 26-a de julio 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
8716 Ĝinestro 1995 SB2 Vincenzo Silvano Casulli 23-a de septembro 1995 Guidonia Montecelio
8717 Richviktorov 1995 SN29 Timur V. Krjaĉko 26-a de septembro 1995 Zelenĉukskaja
(8718) 1995 UC8 1995 UC8 Y. Shimizu kaj T. Urata 27-a de oktobro 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
8719 Vesmiro 1995 VR Observatorio Kleť 11-a de novembro 1995 České Budějovice
8720 Takamizawa 1995 WE1 Akimasa Nakamura 16-a de novembro 1995 Kuma (Ehime)
8721 AMOS 1996 AO3 AMOS 14-a de januaro 1995 Haleakala
8722 Schirra 1996 QU1 Richard G. Davis 19-a de aŭgusto 1996 Granville (Ohio)
8723 Azumajamo 1996 SL7 Tomimaru Okuni 23-a de septembro 1996 Nan'jo (Jamagata)
8724 Junkoehara 1996 SK8 Satoru Otomo 17-a de septembro 1996 Hokuto (Jamanaŝi)
8725 Keiko 1996 TG5 Hiroshi Abe 5-a de oktobro 1996 Jacuka (Ŝimane)
8726 Masamotonasu 1996 VP5 Takao Kobayashi 14-a de novembro 1996 Ooizumi (Gunma)
(8727) 1996 VZ7 1996 VZ7 S. Ueda kaj H. Kaneda 3-a de novembro 1996 Kuŝiro
8728 Mimatsu 1996 VF9 K. Endate kaj K. Watanabe 7-a de novembro 1996 Kitami
8729 Descour 1996 VZ12 Spacewatch 5-a de novembro 1996 Kitt Peak
8730 Iidesano 1996 VT30 Tomimaru Okuni 10-a de novembro 1996 Nan'jo (Jamagata)
8731 Tejima 1996 WY Takao Kobayashi 19-a de novembro 1996 Ooizumi (Gunma)
8732 Champion 1996 XR25 Tsutomu Seki 8-a de decembro 1996 Geisei (gubernio Koĉi)
8733 Ohsugi 1996 YB1 Takao Kobayashi 20-a de decembro 1996 Ooizumi (Gunma)
8734 Warner 1997 AA Paul G. Comba 1-a de januaro 1997 Prescott (Arizono)
8735 Yoshiosakai 1997 AA1 Takao Kobayashi 2-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8736 Shigehisa 1997 AD7 Takao Kobayashi 9-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8737 Takehiro 1997 AL13 Takao Kobayashi 11-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8738 Saĵio 1997 AQ16 Observatorio de Saĵi 5-a de januaro 1997 Saĵi (Tottori)
8739 Morihiso 1997 BE3 Takao Kobayashi 30-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8740 Vaclavo 1998 AS8 M. Tichý kaj Z. Moravec 12-a de januaro 1998 České Budějovice
8741 Suzukisuzuko 1998 BR8 Takao Kobayashi 25-a de januaro 1998 Ooizumi (Gunma)
8742 Bonazzoli 1998 CB2 Vincenzo Silvano Casulli 14-a de februaro 1998 Guidonia Montecelio
8743 Keneko 1998 EH12 Eric Walter Elst 1-a de marto 1998 La Silla
8744 Cilao 1998 FE59 LINEAR 20-a de marto 1998 Socorro (Nov-Meksiko)
8745 Delaney 1998 FO65 LINEAR 20-a de marto 1998 Socorro (Nov-Meksiko)
(8746) 1998 FL68 1998 FL68 LINEAR 20-a de marto 1998 Socorro (Nov-Meksiko)
8747 Asahio 1998 FS73 Tomimaru Okuni 24-a de marto 1998 Nan'jo (Jamagata)
(8748) 1998 FV113 1998 FV113 LINEAR 31-a de marto 1998 Socorro (Nov-Meksiko)
8749 Bitelzo 1998 GJ10 John Broughton 3-a de aprilo 1998 Gold Coast (Kvinslando)
8750 Netarufino 2197 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio

8751-8800[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
8751 Nigrikolo 2594 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8752 Flameo 2604 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
8753 Niktikorako 2636 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8754 Leŭkorodio 4521 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8755 Kverkvedulo 4586 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8756 Molisimo 6588 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8757 Cianeo 6600 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8758 Perdiko 6683 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8759 Porzano 7603 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
17-a de oktobro 1960 Monto Palomar
8760 Krekso 1081 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de marto 1971 Monto Palomar
8761 Krano 1163 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de marto 1971 Monto Palomar
8762 Hiatikulo 3196 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de marto 1971 Monto Palomar
8763 Pugnakso 3271 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de marto 1971 Monto Palomar
8764 Galinago 1109 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8765 Limozo 1274 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8766 Nigero 1304 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8767 Komonterno 1335 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8768 Barnoŭlo 2080 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8769 Arktikterno 2181 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8770 Totano 3076 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
30-a de septembro 1973 Monto Palomar
8771 Biarmiko 3187 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
30-a de septembro 1973 Monto Palomar
8772 Minuto 4254 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8773 Torkvilo 5006 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de septembro 1973 Monto Palomar
8774 Virido 5162 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de septembro 1973 Monto Palomar
8775 Kristato 5490 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
30-a de septembro 1973 Monto Palomar
8776 Kampestro 2287 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro 1977 Monto Palomar
8777 Torkato 5016 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro 1977 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
(8778) 1931 TD3 1931 TD3 Clyde Tombaugh 10-a de oktobro 1931 Flagstaff (Arizono)
(8779) 1971 UH1 1971 UH1 Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
8780 Forte 1975 LT Mario Reynaldo Cesco 3-a de junio 1975 San Juan (Argentino)
8781 Jurko 1976 GA2 Nikolaj Ĉerniĥ 1-a de aprilo 1976 Nauĉno
8782 Bakhrakh 1976 UG2 Tamara Smirnova 26-a de oktobro 1976 Nauĉno
8783 Gopasyuk 1977 EK1 Nikolaj Ĉerniĥ 13-a de marto 1977 Nauĉno
(8784) 1977 RQ19 1977 RQ19 C. Michelle Olmstead 9-a de septembro 1977 Monto Palomar
8785 Boltwood 1978 RR1 Nikolaj Ĉerniĥ 5-a de septembro 1978 Nauĉno
8786 Belskaya 1978 RA8 Claes-Ingvar Lagerkvist 2-a de septembro 1978 La Silla
8787 Ignatenko 1978 TL4 Tamara Smirnova 4-a de oktobro 1978 Nauĉno
8788 Labeyrie 1978 VP2 Kōichirō Tomita 1-a de novembro 1978 Caussols (Francio)
(8789) 1978 VZ7 1978 VZ7 E. F. Helin kaj S. J. Bus 7-a de novembro 1978 Monto Palomar
(8790) 1978 VN9 1978 VN9 E. F. Helin kaj S. J. Bus 7-a de novembro 1978 Monto Palomar
(8791) 1978 VG11 1978 VG11 E. F. Helin kaj S. J. Bus 7-a de novembro 1978 Monto Palomar
(8792) 1978 VH11 1978 VH11 E. F. Helin kaj S. J. Bus 7-a de novembro 1978 Monto Palomar
8793 Thomasmüller 1979 QX Claes-Ingvar Lagerkvist 22-a de aŭgusto 1979 La Silla
(8794) 1981 EA7 1981 EA7 Schelte J. Bus 6-a de marto 1981 Coonabarabran
(8795) 1981 EO9 1981 EO9 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
(8796) 1981 EA12 1981 EA12 Schelte J. Bus 7-a de marto 1981 Coonabarabran
(8797) 1981 EU18 1981 EU18 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8798) 1981 EF24 1981 EF24 Schelte J. Bus 7-a de marto 1981 Coonabarabran
(8799) 1981 ER25 1981 ER25 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8800) 1981 EB26 1981 EB26 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran

8801-8850[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
(8801) 1981 EQ29 1981 EQ29 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
(8802) 1981 EW31 1981 EW31 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
(8803) 1981 EL34 1981 EL34 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
8804 Eliason 1981 JB2 Carolyn S. Shoemaker kaj
Eugene M. Shoemaker
5-a de majo 1981 Monto Palomar
Kantono San Diego
8805 Petrpetrov 1981 UM11 Nikolaj Ĉerniĥ 22-a de oktobro 1981 Nauĉno
8806 Fetisov 1981 UU11 Nikolaj Ĉerniĥ 22-a de oktobro 1981 Nauĉno
(8807) 1981 UD23 1981 UD23 Schelte J. Bus 24-a de oktobro 1981 Monto Palomar
(8808) 1981 UH28 1981 UH28 Schelte J. Bus 24-a de oktobro 1981 Monto Palomar
8809 Roversimonaco 1981 WE1 Edward L. G. Bowell 24-a de novembro 1981 Flagstaff (Arizono)
(8810) 1982 JM1 1982 JM1 Eleanor Francis Helin kaj
Eugene M. Shoemaker
15-a de majo 1982 Monto Palomar
Kantono San Diego
8811 Waltherschmadel 1982 Ŭ5 Ljudmila Karaĉkina 20-a de oktobro 1982 Nauĉno
8812 Kravtsov 1982 UY6 Ljudmila Karaĉkina 20-a de oktobro 1982 Nauĉno
8813 Levjatano 1983 WF1 Edward L. G. Bowell 29-a de novembro 1983 Flagstaff (Arizono)
8814 Roseveno 1983 XG Edward L. G. Bowell 1-a de decembro 1983 Flagstaff (Arizono)
(8815) 1984 DR 1984 DR Henri Debehogne 23-a de februaro 1984 La Silla
8816 Gamow 1984 YN1 Ljudmila Karaĉkina 17-a de decembro 1984 Nauĉno
8817 Roytraver 1985 JU1 Carolyn S. Shoemaker kaj
Eugene M. Shoemaker
13-a de majo 1985 Monto Palomar
Kantono San Diego
8818 Hermannbondi 1985 RW2 Henri Debehogne 5-a de septembro 1985 La Silla
8819 Chrisbondi 1985 RR4 Henri Debehogne 14-a de septembro 1985 La Silla
8820 Anjandersen 1985 VG Poul Jensen 14-a de novembro 1985 Holbæk
(8821) 1987 DP6 1987 DP6 Henri Debehogne 23-a de februaro 1987 La Silla
8822 Ŝurjanko 1987 RQ2 Ljudmila Karaĉkina 1-a de septembro 1987 Nauĉno
(8823) 1987 WS3 1983 WF1 Stephen W. McDonald 24-a de novembro 1987 Flagstaff (Arizono)
8824 Gentao 1988 BH Matsuyama kaj Watanabe 18-a de januaro 1988 Kuŝiro
(8825) 1988 MF 1991 DJ1 Eleanor Francis Helin 16-a de junio 1991 Monto Palomar
8826 Kornevilo 1988 PZ1 Eric Walter Elst 13-a de aŭgusto 1988 Saint-Michel-l'Observatoire
8827 Kollwitz 1988 PO2 Freimut Börngen 13-a de aŭgusto 1988 Tautenburg
(8828) 1988 RC7 1988 RC7 Henri Debehogne 10-a de septembro 1988 La Silla
(8829) 1988 RV10 1988 RV10 Schelte J. Bus 14-a de septembro 1988 Cerro Tololo
(8830) 1988 VZ 1988 VZ Y. Kushida kaj M. Inoue 7-a de novembro 1988 Hokuto (Jamanaŝi)
8831 Brändström 1989 CO5 Freimut Börngen 2-a de februaro 1989 Tautenburg
8832 Altenrath 1989 EC3 Eric Walter Elst 2-a de marto 1989 La Silla
8833 Acero 1989 RW Eric Walter Elst 3-a de septembro 1989 Saint-Michel-l'Observatoire
8834 Anakardio 1989 Ŝ2 Eric Walter Elst 26-a de septembro 1989 La Silla
8835 Anono 1989 SA3 Eric Walter Elst 26-a de septembro 1989 La Silla
8836 Akvifolio 1989 SU3 Eric Walter Elst 26-a de septembro 1989 La Silla
8837 Londono 1989 TF4 Eric Walter Elst 7-a de oktobro 1989 La Silla
(8838) 1989 UW2 1989 UW2 T. Hioki kaj N. Kawasato 29-a de oktobro 1989 Okutama
8839 Novichkova 1989 UB8 Nikolaj Ĉerniĥ 24-a de oktobro 1989 Nauĉno
(8840) 1989 WT 1989 WT S. Ueda kaj H. Kaneda 20-a de novembro 1989 Kuŝiro
(8841) 1990 EA7 1990 EA7 Henri Debehogne 2-a de marto 1990 La Silla
(8842) 1990 KF 1990 KF Robert H. McNaught 20-a de majo 1990 Coonabarabran
(8843) 1990 OH 1991 DJ1 Eleanor Francis Helin 22-a de julio 1990 Monto Palomar
(8844) 1990 QR2 1990 QR2 Henry E. Holt 24-a de aŭgusto 1990 Monto Palomar
(8845) 1990 RD 1990 RD Henry E. Holt 14-a de septembro 1990 Monto Palomar
(8846) 1990 RK7 1990 RK7 Henri Debehogne 13-a de septembro 1990 La Silla
8847 Huch 1990 TO3 F. Börngen kaj L. Schmadel 12-a de oktobro 1990 Tautenburg
(8848) 1990 VK1 1990 VK1 S. Ueda kaj H. Kaneda 12-a de novembro 1990 Kuŝiro
8849 Brajtono 1990 VZ4 Eric Walter Elst 15-a de novembro 1990 La Silla
8850 Bignonio 1990 VQ6 Eric Walter Elst 15-a de novembro 1990 La Silla

8851-8900[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
(8851) 1990 XB 1990 XB Y. Mizuno kaj T. Furuta 8-a de decembro 1990 Kani (gubernio Gifu)
8852 Bukso 1991 GG6 Eric Walter Elst 8-a de aprilo 1991 La Silla
8853 Gerdlehmann 1991 GC10 Freimut Börngen 9-a de aprilo 1991 Tautenburg
(8854) 1991 HC 1991 HC Nobuhiro Kawasato 16-a de aprilo 1991 Uenohara (Jamanaŝi)
8855 Miwa 1991 JL S. Otomo kaj O. Muramatsu 3-a de majo 1991 Hokuto (Jamanaŝi)
8856 Celastro 1991 LH1 Eric Walter Elst 6-a de junio 1991 La Silla
8857 Cercidifilo 1991 PA7 Eric Walter Elst 6-a de aŭgusto 1991 La Silla
8858 Kornuso 1991 PT7 Eric Walter Elst 6-a de aŭgusto 1991 La Silla
(8859) 1991 PQ11 1991 PQ11 Henry E. Holt 9-a de aŭgusto 1991 Monto Palomar
8860 Rohloff 1991 TE5 F. Börngen kaj L. Schmadel 5-a de oktobro 1991 Tautenburg
8861 Jenskandler 1991 TF7 F. Börngen kaj L. Schmadel 3-a de oktobro 1991 Tautenburg
8862 Takayukiota 1991 UZ Satoru Otomo 18-a de oktobro 1991 Hokuto (Jamanaŝi)
(8863) 1991 UV2 1991 UV2 S. Ueda kaj H. Kaneda 31-a de oktobro 1991 Kuŝiro
(8864) 1991 VU 1991 VU Y. Mizuno kaj T. Furuta 4-a de novembro 1991 Kani (gubernio Gifu)
8865 Jakiimo 1992 AF A. Natori kaj T. Urata 1-a de januaro 1992 Ŝimizu (Ŝizuoka)
8866 Tanegaŝimo 1992 BR M. Mukai kaj M. Takeishi 26-a de januaro 1992 Kagoŝima
8867 Tubbiolo 1992 BF4 Spacewatch 29-a de januaro 1992 Kitt Peak
8868 Hjorter 1992 EE7 UESAC 1-a de marto 1992 La Silla
8869 Olausgutho 1992 EE11 UESAC 6-a de marto 1992 La Silla
8870 von Zeipel 1992 EQ11 UESAC 6-a de marto 1992 La Silla
8871 Svanberg 1992 EA22 UESAC 1-a de marto 1992 La Silla
8872 Ebeno 1992 GA4 Eric Walter Elst 4-a de aprilo 1992 La Silla
(8873) 1992 UM2 1992 UM2 Y. Mizuno kaj T. Furuta 21-a de oktobro 1992 Kani (gubernio Gifu)
8874 Ŝovaŝinzano 1992 UY3 K. Endate kaj K. Watanabe 26-a de oktobro 1992 Kitami
8875 Fernie 1992 UP10 Edward L. G. Bowell 22-a de oktobro 1992 Monto Palomar
(8876) 1992 WU3 1992 WU3 Y. Kushida kaj O. Muramatsu 23-a de novembro 1992 Hokuto (Jamanaŝi)
8877 Rentaro 1993 BK2 Tsutomu Seki 19-a de januaro 1993 Geisei (gubernio Koĉi)
(8878) 1993 FN16 1993 FN16 UESAC 17-a de marto 1993 La Silla
(8879) 1993 FN20 1993 FN20 UESAC 19-a de marto 1993 La Silla
(8880) 1993 FT33 1993 FT33 UESAC 19-a de marto 1993 La Silla
8881 Prialnik 1993 FW36 UESAC 19-a de marto 1993 La Silla
8882 Sakaetamura 1994 AP2 K. Endate kaj K. Watanabe 10-a de januaro 1994 Kitami
8883 Miyazakihayao 1994 BS4 Takao Kobayashi 16-a de januaro 1994 Ooizumi (Gunma)
(8884) 1994 CM2 1994 CM2 Pamela M. Kilmartin
kaj Alan C. Gilmore
12-a de februaro 1994 Monto John
8885 Sette 1994 EL3 V. Goretti kaj A. Boattini 13-a de marto 1994 Asiago
8886 Elaeagno 1994 EG6 Eric Walter Elst 9-a de marto 1994 Caussols (Francio)
8887 Scheeres 1994 LK1 Eleanor Francis Helin 9-a de junio 1994 Monto Palomar
8888 Tartaglia 1994 NT1 Eric Walter Elst 8-a de julio 1994 Caussols (Francio)
8889 Moktartlo 1994 OC Y. Shimizu kaj T. Urata 31-a de julio 1994 Naĉikacura (Ŭakajama)
8890 Montaigne 1994 PS37 Eric Walter Elst 10-a de aŭgusto 1994 La Silla
8891 Irokawa 1994 RC1 K. Endate kaj K. Watanabe 1-a de septembro 1994 Kitami
8892 Kakogavo 1994 RC11 M. Sugano kaj T. Nomura 11-a de septembro 1994 Kamikaŭa (Hjogo)
(8893) 1995 KZ 1995 KZ Timothy B. Spahr 23-a de majo 1995 Tucson (Arizono)
(8894) 1995 PV 1995 PV Y. Shimizu kaj T. Urata 2-a de aŭgusto 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
8895 Nha 1995 QN Kazuro Watanabe 21-a de aŭgusto 1995 Sapporo
(8896) 1995 QG2 1995 QG2 Y. Shimizu kaj T. Urata 24-a de aŭgusto 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
8897 Defelice 1995 Ŝ Observatorio Stroncone 22-a de septembro 1995 Stroncone
8898 Linaeo 1995 SL5 Gary P. Emerson 29-a de septembro 1995 Golden (Koloradio)
(8899) 1995 Ŝ29 1995 Ŝ29 Robert H. McNaught 22-a de septembro 1995 Coonabarabran
8900 AAVSO 1995 UD2 Dennis di Cicco 24-a de oktobro 1995 Sudbury (Masaĉuseco)

8901-8950[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
(8901) 1995 UJ4 1995 UJ4 Takao Kobayashi 20-a de oktobro 1995 Ooizumi (Gunma)
(8902) 1995 UK4 1995 UK4 Takao Kobayashi 20-a de oktobro 1995 Ooizumi (Gunma)
(8903) 1995 UB7 1995 UB7 Y. Shimizu kaj T. Urata 26-a de oktobro 1995 Naĉikacura (Ŭakajama)
8904 Yoshihara 1995 VY Takao Kobayashi 15-a de novembro 1995 Ooizumi (Gunma)
8905 Bankakuko 1995 WJ Takao Kobayashi 16-a de novembro 1995 Ooizumi (Gunma)
8906 Yano 1995 WF2 Takao Kobayashi 18-a de novembro 1995 Ooizumi (Gunma)
8907 Takaĵio 1995 WM5 Takao Kobayashi 24-a de novembro 1995 Ooizumi (Gunma)
(8908) 1995 WY6 1995 WY6 S. Ueda kaj H. Kaneda 18-a de novembro 1995 Kuŝiro
8909 Ohnishitaka 1995 WL7 Takao Kobayashi 27-a de novembro 1995 Ooizumi (Gunma)
(8910) 1995 WV42 1995 WV42 S. Ueda kaj H. Kaneda 25-a de novembro 1995 Kuŝiro
8911 Kawaguchijun 1995 YA Takao Kobayashi 17-a de decembro 1995 Ooizumi (Gunma)
8912 Ohshimatake 1995 YN1 Takao Kobayashi 21-a de decembro 1995 Ooizumi (Gunma)
(8913) 1995 YB2 1995 YB2 NEAT 22-a de decembro 1995 Haleakala (Havajo)
8914 Nickjames 1995 YP2 Brian G. W. Manning 25-a de decembro 1995 Stourbridge
8915 Sawaishujiro 1995 YK3 Takao Kobayashi 27-a de decembro 1995 Ooizumi (Gunma)
(8916) 1996 CC 1996 CC SCAP (Stacio Singlong) 1-a de februaro 1996 Hebejo, Ĉinio
(8917) 1996 EU2 1996 EU2 SCAP (Stacio Singlong) 9-a de marto 1996 Hebejo, Ĉinio
(8918) 1996 OR1 1996 OR1 SCAP (Stacio Singlong) 20-a de julio 1996 Hebejo, Ĉinio
8919 Ouyangziyuan 1996 TU13 SCAP (Stacio Singlong) 9-a de oktobro 1996 Hebejo, Ĉinio
(8920) 1996 VZ29 1996 VZ29 S. Ueda kaj H. Kaneda 7-a de novembro 1996 Kuŝiro
(8921) 1996 VH30 1996 VH30 S. Ueda kaj H. Kaneda 7-a de novembro 1996 Kuŝiro
8922 Kumanodako 1996 VQ30 Tomimaru Okuni 10-a de novembro 1996 Nan'jo (Jamagata)
8923 Yamakawa 1996 WQ1 Takao Kobayashi 30-a de novembro 1996 Ooizumi (Gunma)
8924 Irumao 1996 XA32 Naoto Sato 14-a de decembro 1996 Ĉiĉibu (Saitama)
8925 Boattini 1996 XG32 M. Tombelli kaj U. Munari 4-a de decembro 1996 Asiago
8926 Abemasanao 1996 YK Takao Kobayashi 20-a de decembro 1996 Ooizumi (Gunma)
8927 Rjoĵiro 1996 YT Takao Kobayashi 20-a de decembro 1996 Ooizumi (Gunma)
(8928) 1996 YH2 1996 YH2 SCAP (Stacio Singlong) 23-a de decembro 1996 Hebejo, Ĉinio
8929 Haginoshinji 1996 YQ2 Takao Kobayashi 29-a de decembro 1996 Ooizumi (Gunma)
8930 Kubota 1997 AX3 Takao Kobayashi 6-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8931 Hirokimatsuo 1997 AC4 Takao Kobayashi 6-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8932 Nagatomo 1997 AR4 Takao Kobayashi 6-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8933 Kurobeo 1997 AU6 Naoto Sato 6-a de januaro 1997 Ĉiĉibu (Saitama)
8934 Nishimurajun 1997 AQ12 Takao Kobayashi 10-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8935 Beccaria 1997 AV13 M. Cavagna kaj P. Sicoli 11-a de januaro 1997 Sormano
8936 Ĝanio 1997 AS17 Astronomia Rondo
de Farra d'Isonzo
14-a de januaro 1997 Farra d'Isonzo (Italio)
8937 Gasano 1997 AK19 Tomimaru Okuni 13-a de januaro 1997 Nan'jo (Jamagata)
(8938) 1997 AF21 1997 AF21 S. Ueda kaj H. Kaneda 9-a de januaro 1997 Kuŝiro
8939 Onodajunjiro 1997 BU1 Takao Kobayashi 29-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8940 Yakushimaru 1997 BA2 Takao Kobayashi 29-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8941 Junsaito 1997 BL2 Takao Kobayashi 30-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8942 Takagi 1997 BR2 Takao Kobayashi 30-a de januaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8943 Stefanozavka 1997 BH3 Antonio Vagnozzi 30-a de januaro 1997 Stroncone
8944 Ortigaro 1997 BF9 M. Tombelli kaj U. Munari 30-a de januaro 1997 Asiago
8945 Kavaradoso 1997 CM Paul G. Comba 1-a de februaro 1997 Prescott (Arizono)
8946 Yoshimitsu 1997 CO Takao Kobayashi 1-a de februaro 1997 Ooizumi (Gunma)
8947 Mizutani 1997 CH26 Takao Kobayashi 14-a de februaro 1997 Ooizumi (Gunma)
(8948) 1997 CW27 1997 CW27 SCAP (Stacio Singlong) 6-a de februaro 1997 Hebejo, Ĉinio
(8949) 1997 CM28 1997 CM28 SCAP (Stacio Singlong) 13-a de februaro 1997 Hebejo, Ĉinio
(8950) 1997 EG46 1997 EG46 SCAP (Stacio Singlong) 15-a de marto 1997 Hebejo, Ĉinio

8951-9000[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
(8951) 1997 FO 1997 FO SCAP (Stacio Singlong) 19-a de marto 1997 Hebejo, Ĉinio
8952 ODAS 1998 EG2 ODAS 2-a de marto 1998 Caussols (Francio)
(8953) 1998 FC61 1998 FC61 LINEAR 20-a de marto 1998 Socorro (Nov-Meksiko)
8954 Baral 1998 FK62 LINEAR 20-a de marto 1998 Socorro (Nov-Meksiko)
(8955) 1998 FR79 1998 FR79 LINEAR 24-a de marto 1998 Socorro (Nov-Meksiko)
(8956) 1998 FN119 1998 FN119 LINEAR 31-a de marto 1998 Socorro (Nov-Meksiko)
8957 Koĵonocuko 1998 FM125 Tsutomu Seki 22-a de marto 1998 Geisei (gubernio Koĉi)
8958 Stargezero 1998 FJ126 John Broughton 23-a de marto 1998 Gold Coast (Kvinslando)
8959 Enanto 2550 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
8960 Luskinioido 2575 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
Kantono San Diego
8961 Ŝenobeno 2702 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8962 Noktuo 2771 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8963 Kolurio 4651 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
8964 Korako 7643 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
17-a de oktobro 1960 Monto Palomar
8965 Citrinelo 9511 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
17-a de oktobro 1960 Monto Palomar
8966 Hortulano 3287 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de marto 1971 Monto Palomar
8967 Kalandro 4878 T-1 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
13-a de majo 1971 Monto Palomar
8968 Eŭropeo 1212 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8969 Aleksandrino 1218 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8970 Islandiko 1355 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8971 Leŭkocefalo 2256 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8972 Silvatiko 2319 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8973 Pratinkolo 3297 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
30-a de septembro 1973 Monto Palomar
8974 Gregario 3357 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de septembro 1973 Monto Palomar
8975 Athiso 4076 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8976 Leŭkuro 4221 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8977 Paludikolo 4272 T-2 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
29-a de septembro 1973 Monto Palomar
8978 Barbato 3109 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro 1977 Monto Palomar
8979 Klango 3476 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro 1977 Monto Palomar
8980 Heliako 4190 T-3 I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
16-a de oktobro 1977 Monto Palomar
Kantono San Diego
Kalifornio
(8981) 1964 YJ 1964 YJ Observatorio de Purpura Monto 31-a de decembro 1964 Nankingo
8982 Oreŝeko 1973 SQ3 Ljudmila Ĵuravljova 25-a de septembro 1973 Nauĉno
8983 Rayakazakova 1977 ED1 Nikolaj Ĉerniĥ 13-a de marto 1977 Nauĉno
8984 Derevyanko 1977 QD3 Nikolaj Ĉerniĥ 22-a de aŭgusto 1977 Nauĉno
8985 Tulo 1978 PV3 L. I. Ĉerniĥ kaj N. S. Ĉerniĥ 9-a de aŭgusto 1978 Nauĉno
8986 Kineyayasuyo 1978 VN2 Kōichirō Tomita 1-a de novembro 1978 Caussols (Francio)
(8987) 1978 VD4 1978 VD4 E. F. Helin kaj S. J. Bus 7-a de novembro 1978 Monto Palomar
(8988) 1979 MA4 1979 MA4 E. F. Helin kaj S. J. Bus 25-a de junio 1979 Coonabarabran
(8989) 1979 XJ 1979 XJ H. Debehogne kaj E. R. Netto 15-a de decembro 1979 La Silla
8990 Kompato 1980 DN Observatorio Kleť 19-a de februaro 1980 České Budějovice
8991 Solidaro 1980 PV1 Eŭropa suda observatorio 6-a de aŭgusto 1980 La Silla
8992 Grandanimeco 1980 TE7 Observatorio de Purpura Monto 14-a de oktobro 1980 Nankingo
8993 Ingstad 1980 UL Richard Martin West 30-a de oktobro 1980 La Silla
8994 Kashkashian 1980 VG Brian A. Skiff 6-a de novembro 1980 Flagstaff (Arizono)
(8995) 1981 EB9 1981 EB9 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
(8996) 1981 EC10 1981 EC10 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
(8997) 1981 ES14 1981 ES14 Schelte J. Bus 1-a de marto 1981 Coonabarabran
(8998) 1981 EG23 1981 EG23 Schelte J. Bus 3-a de marto 1981 Coonabarabran
(8999) 1981 EJ28 1981 EJ28 Schelte J. Bus 2-a de marto 1981 Coonabarabran
9000 Halo 1981 JO Edward L. G. Bowell 3-a de majo 1981 Flagstaff (Arizono)

Eksteraj ligiloj[redakti | redakti fonton]