Listo de asteroidoj (1001–2000)

El Vikipedio, la libera enciklopedio
Saltu al: navigado, serĉo

Jen la listo de asteroidoj kun numeroj 1001 al 2000. La asteroidoj ricevas numeron kaj nomon nur kiam ilia orbito estas konfirmita, tio, kio povas okazi longtempe post ilia malkovro. La numera ordo ne nepre kongruas kun la dato de la malkovro.

Plena listo (1001-2000)[redakti | redakti fonton]

1001-1050[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1001 Gaŭsio 1923 OA Sergej Beljavskij 8-a de aŭgusto 1923 Simeiza observatorio
1002 Olbersio 1923 OB V. Albickij 15-a de aŭgusto 1923 Simeiza observatorio
1003 Lilofeo 1923 OK Karl Wilhelm Reinmuth 13-a de septembro 1923 Hajdelbergo
1004 Belopolskio 1923 OS Sergej Beljavskij 5-a de septembro 1923 Simeiza observatorio
1005 Arago 1923 OT Sergej Beljavskij 5-a de septembro 1923 Simeiza observatorio
1006 Lagranĝo 1923 OU Sergej Beljavskij 12-a de septembro 1923 Simeiza observatorio
1007 Plavlovio 1923 OX V. Albickij 5-a de oktobro 1923 Simeiza observatorio
1008 La-Pazo 1923 PD Max Wolf 31-a de oktobro 1923 Hajdelbergo
1009 Sireno 1923 PE Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de oktobro 1923 Hajdelbergo
1010 Marleno 1923 PF Karl Wilhelm Reinmuth 12-a de novembro 1923 Hajdelbergo
1011 Laodamio 1924 PK Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de januaro 1924 Hajdelbergo
1012 Saremo 1924 PM Karl Wilhelm Reinmuth 12-a de januaro 1924 Hajdelbergo
1013 Tombeko 1924 PQ Benjamin Jekhowsky 17-a de januaro 1924 Alĝero
1014 Semfiro 1924 PW Karl Wilhelm Reinmuth 29-a de januaro 1924 Hajdelbergo
1015 Kristo 1924 QF Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de januaro 1924 Hajdelbergo
1016 Anitro 1924 QG Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de januaro 1924 Hajdelbergo
1017 Jaklino 1924 QL Benjamin Jekhowsky 4-a de februaro 1924 Alĝero
1018 Arnoldo 1924 QM Karl Wilhelm Reinmuth 3-a de marto 1924 Hajdelbergo
1019 Strakeo 1924 QN Karl Wilhelm Reinmuth 3-a de marto 1924 Hajdelbergo
1020 Arkadio 1924 QV Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de marto 1924 Hajdelbergo
1021 Flamario 1924 RG Max Wolf 11-a de marto 1924 Hajdelbergo
1022 Olimpiado 1924 RT V. Albickij 23-a de junio 1924 Simeiza observatorio
1023 Tomano 1924 RU Karl Wilhelm Reinmuth 25-a de junio 1924 Hajdelbergo
1024 Hale 1923 YO13 Van Biesbroeck 2-a de decembro 1923 Williams Bay
1025 Riemo 1923 NX Karl Wilhelm Reinmuth 12-a de aŭgusto 1923 Hajdelbergo
1026 Ingrido 1923 NY Karl Wilhelm Reinmuth 13-a de aŭgusto 1923 Hajdelbergo
1027 Eskulapio 1923 YO11 Van Biesbroeck 11-a de novembro 1923 Williams Bay
1028 Lidino 1923 PG V. Albickij 6-a de novembro 1923 Simeiza observatorio
1029 La-Plato 1924 RK Juan Hartmann 28-a de aprilo 1924 La Plata
1030 Vitjo 1924 RQ V. Albickij 25-a de majo 1924 Simeiza observatorio
1031 Arktiko 1924 RR Sergej Beljavskij 6-a de junio 1924 Simeiza observatorio
1032 Pafuro 1924 SA Harry Edwin Wood 30-a de majo 1924 Johanesburgo
1033 Simono 1924 SM Van Biesbroeck 4-a de septembro 1924 Williams Bay
1034 Mozartio 1924 SS V. Albickij 7-a de septembro 1924 Simeiza observatorio
1035 Amato 1924 SW Karl Wilhelm Reinmuth 29-a de septembro 1924 Hajdelbergo
1036 Ganimedo 1924 TD Walter Baade 23-a de oktobro 1924 Hamburgo
1037 Davidvejlo 1924 TF Benjamin Jekhowsky 29-a de oktobro 1924 Alĝero
1038 Tukio 1924 TK Max Wolf 24-a de novembro 1924 Hajdelbergo
1039 Sonebergo 1924 TL Max Wolf 24-a de novembro 1924 Hajdelbergo
1040 Klumpkeo 1925 BD Benjamin Jekhowsky 20-a de januaro 1925 Alĝero
1041 Asto 1925 FA Karl Wilhelm Reinmuth 22-a de marto 1925 Hajdelbergo
1042 Amazono 1925 HA Karl Wilhelm Reinmuth 22-a de aprilo 1925 Hajdelbergo
1043 Beato 1925 HB Karl Wilhelm Reinmuth 22-a de aprilo 1925 Hajdelbergo
1044 Teŭtonio 1924 RO Karl Wilhelm Reinmuth 10-a de majo 1924 Hajdelbergo
1045 Mikaelo 1924 TR Van Biesbroeck 19-a de novembro 1924 Williams Bay
1046 Edvino 1924 UA Van Biesbroeck 1-a de decembro 1924 Williams Bay
1047 Gejŝo 1924 TE Karl Wilhelm Reinmuth 17-a de novembro 1924 Hajdelbergo
1048 Feodosio 1924 TP Karl Wilhelm Reinmuth 29-a de novembro 1924 Hajdelbergo
1049 Gotho 1925 RB Karl Wilhelm Reinmuth 14-a de septembro 1925 Hajdelbergo
1050 Metao 1925 RC Karl Wilhelm Reinmuth 14-a de septembro 1925 Hajdelbergo

1051-1100[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1051 Meropo 1925 SA Karl Wilhelm Reinmuth 16-a de septembro 1925 Hajdelbergo
1052 Belgio 1925 VD E. J. Delporte 15-a de novembro 1925 Uccle
1053 Vigdiso 1925 WA Max Wolf 16-a de novembro 1925 Hajdelbergo
1054 Forsitio 1925 WD Karl Wilhelm Reinmuth 20-a de novembro 1925 Hajdelbergo
1055 Tinko 1925 WG Emil Buchar 17-a de novembro 1925 Alĝero
1056 Azaleo 1924 QD Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de januaro 1924 Hajdelbergo
1057 Vando 1925 QB G. Ŝajn 16-a de aŭgusto 1925 Simeiza observatorio
1058 Grubo 1925 MA G. Ŝajn 22-a de junio 1925 Simeiza observatorio
1059 Musorgskio 1924 OA V. Albickij 19-a de julio 1925 Simeiza observatorio
1060 Magnolio 1925 PA Karl Wilhelm Reinmuth 13-a de aŭgusto 1925 Hajdelbergo
1061 Peonio 1925 TB Karl Wilhelm Reinmuth 10-a de oktobro 1925 Hajdelbergo
1062 Ljubo 1925 TD Sergej Beljavskij 11-a de oktobro 1925 Simeiza observatorio
1063 Akvilegio 1925 XA Karl Wilhelm Reinmuth 6-a de decembro 1925 Hajdelbergo
1064 Etuzo 1926 PA Karl Wilhelm Reinmuth 2-a de aŭgusto 1926 Hajdelbergo
1065 Amundsenio 1926 PD Sergej Beljavskij 4-a de aŭgusto 1926 Simeiza observatorio
1066 Lobelio 1926 RA Karl Wilhelm Reinmuth 1-a de septembro 1926 Hajdelbergo
1067 Lunario 1926 RG Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de septembro 1926 Hajdelbergo
1068 Nofreteto 1926 RK E. J. Delporte 13-a de septembro 1926 Uccle
1069 Plankio 1927 BC Max Wolf 28-a de januaro 1927 Hajdelbergo
1070 Tuniko 1926 RB Karl Wilhelm Reinmuth 1-a de septembro 1926 Hajdelbergo
1071 Brito 1924 RE V. Albickij 3-a de marto 1924 Simeiza observatorio
1072 Malvo 1926 TA Karl Wilhelm Reinmuth 4-a de oktobro 1926 Hajdelbergo
1073 Gelivaro 1923 OW Johann Palisa 14-a de septembro 1923 Vieno
1074 Beljavskio 1925 BE Sergej Beljavskij 26-a de januaro 1925 Simeiza observatorio
1075 Helino 1926 SC Grigorij Neujmin 29-a de septembro 1926 Simeizo
1076 Violo 1926 TE Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de oktobro 1926 Hajdelbergo
1077 Kampanulo 1926 TK Karl Wilhelm Reinmuth 6-a de oktobro 1926 Hajdelbergo
1078 Mento 1926 XB Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de decembro 1926 Hajdelbergo
1079 Mimozo 1927 AD Van Biesbroeck 14-a de januaro 1927 Williams Bay
1080 Orkideo 1927 QB Karl Wilhelm Reinmuth 30-a de aŭgusto 1927 Hajdelbergo
1081 Rezedo 1927 QF Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de aŭgusto 1927 Hajdelbergo
1082 Pirolo 1927 UC Karl Wilhelm Reinmuth 28-a de oktobro 1927 Hajdelbergo
1083 Salvio 1928 BC Karl Wilhelm Reinmuth 26-a de januaro 1928 Hajdelbergo
1084 Tamarivo 1926 CC Sergej Beljavskij 12-a de februaro 1926 Simeiza observatorio
1085 Amarilido 1927 QH Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de aŭgusto 1927 Hajdelbergo
1086 Natao 1927 QL S. Beljavskij kaj N. Ivanov 25-a de aŭgusto 1927 Simeiza observatorio
1087 Arabido 1927 RD Karl Wilhelm Reinmuth 2-a de septembro 1927 Hajdelbergo
1088 Mitako 1927 WA Oikawa Okurō 17-a de novembro 1927 Tokio
1089 Tamao 1927 WB Oikawa Okurō 17-a de novembro 1927 Tokio
1090 Sumido 1928 DG Oikawa Okurō 20-a de februaro 1928 Tokio
1091 Spireo 1928 DT Karl Wilhelm Reinmuth 26-a de februaro 1928 Hajdelbergo
1092 Liliumo 1924 PN Karl Wilhelm Reinmuth 12-a de januaro 1924 Hajdelbergo
1093 Fredo 1925 LA Benjamin Jekhowsky 15-a de junio 1925 Alĝero
1094 Siberio 1926 CB Sergej Beljavskij 12-a de februaro 1926 Simeiza observatorio
1095 Tulipo 1926 GS Karl Wilhelm Reinmuth 14-a de aprilo 1926 Hajdelbergo
1096 Reŭnerto 1928 OB Harry Edwin Wood 21-a de julio 1928 Johanesburgo
1097 Vicio 1928 PC Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de aŭgusto 1928 Hajdelbergo
1098 Hakono 1928 RJ Oikawa Okurō 5-a de septembro 1928 Tokio
1099 Fignerio 1928 RQ Grigorij Neujmin 13-a de septembro 1928 Simeiza observatorio
1100 Arniko 1928 SD Karl Wilhelm Reinmuth 22-a de septembro 1928 Hajdelbergo

1101-1150[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1101 Klematido 1928 SJ Karl Wilhelm Reinmuth 22-a de septembro 1928 Hajdelbergo
1102 Pepito 1928 VA Josep Comas i Solá 5-a de novembro 1928 Barcelono
1103 Sekvojo 1928 VB Walter Baade 9-a de novembro 1928 Hamburgo
1104 Siringo 1928 XA Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de decembro 1928 Hajdelbergo
1105 Fragario 1929 AB Karl Wilhelm Reinmuth 1-a de januaro 1929 Hajdelbergo
1106 Cidonio 1929 CW Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de februaro 1929 Hajdelbergo
1107 Liktorio 1929 FB Luigi Volta 30-a de marto 1929 Torino
1108 Demetro 1929 KA Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de majo 1929 Hajdelbergo
1109 Tato 1929 CU Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de februaro 1929 Hajdelbergo
1110 Jaroslavo 1928 PD Grigorij Neujmin 10-a de aŭgusto 1928 Simeiza observatorio
1111 Rejnmutio 1927 CO Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de februaro 1927 Hajdelbergo
1112 Polonio 1928 PE P. F. Ŝajn 15-a de aŭgusto 1928 Simeiza observatorio
1113 Katjo 1928 QC P. F. Ŝajn 15-a de aŭgusto 1928 Simeiza observatorio
1114 Loreno 1928 WA Alexandre Schaumasse 17-a de novembro 1928 Nico
1115 Sabaŭdo 1928 XC Luigi Volta 13-a de decembro 1928 Torino
1116 Katriono 1929 GD Cyril V. Jackson 5-a de aprilo 1929 Johanesburgo
1117 Reginito 1927 KA Josep Comas i Solá 24-a de majo 1927 Barcelono
1118 Hanskio 1927 QD S. Beljavskij kaj N. Ivanov 29-a de aŭgusto 1927 Simeiza observatorio
1119 Eŭbeo 1927 UB Karl Wilhelm Reinmuth 27-a de oktobro 1927 Hajdelbergo
1120 Kanonio 1928 RV P. F. Ŝajn 11-a de septembro 1928 Simeiza observatorio
1121 Nataŝo 1928 RZ P. F. Ŝajn 11-a de septembro 1928 Simeiza observatorio
1122 Nejto 1928 SB E. J. Delporte 17-a de septembro 1928 Uccle
1123 Ŝaplejo 1928 ST Grigorij Neujmin 21-a de septembro 1928 Simeiza observatorio
1124 Strobantio 1928 TB E. J. Delporte 6-a de oktobro 1928 Uccle
1125 Ĉinio 1957 UN1 Observatorio de Purpura Monto 30-a de oktobro 1957 Nankingo
1126 Otero 1929 AC Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de januaro 1929 Hajdelbergo
1127 Mimio 1929 AJ Sylvain Arend 13-a de januaro 1929 Uccle
1128 Astrido 1929 EB E. J. Delporte 10-a de marto 1929 Uccle
1129 Neujmino 1929 PH P. Parĉomjenko 8-a de aŭgusto 1929 Simeiza observatorio
1130 Skuldo 1929 RC Karl Wilhelm Reinmuth 2-a de septembro 1929 Hajdelbergo
1131 Porzio 1929 RO Karl Wilhelm Reinmuth 10-a de septembro 1929 Hajdelbergo
1132 Holandio 1929 RB1 Hendrik van Gent 13-a de septembro 1929 Johanesburgo
1133 Lugduno 1929 RC1 Hendrik van Gent 13-a de septembro 1929 Johanesburgo
1134 Keplero 1929 SA Max Wolf 25-a de septembro 1929 Hajdelbergo
1135 Kolkiso 1929 TA Grigorij Neujmin 3-a de oktobro 1929 Simeiza observatorio
1136 Mercedeso 1929 UA Josep Comas i Solá 30-a de oktobro 1929 Barcelono
1137 Raiso 1929 WB Grigorij Neujmin 27-a de oktobro 1929 Simeiza observatorio
1138 Atiko 1929 WF Karl Wilhelm Reinmuth 22-a de novembro 1929 Hajdelbergo
1139 Atamo 1929 XE Oikawa O. kaj Kubokawa K. 1-a de decembro 1929 Tokio
1140 Krimeo 1929 YC Grigorij Neujmin 30-a de decembro 1929 Simeiza observatorio
1141 Bomio 1930 AA Max Wolf 4-a de januaro 1930 Hajdelbergo
1142 Etolio 1930 BC Karl Wilhelm Reinmuth 24-a de januaro 1930 Hajdelbergo
1143 Odiseo 1930 BH Karl Wilhelm Reinmuth 28-a de januaro 1930 Hajdelbergo
1144 Odao 1930 BJ Karl Wilhelm Reinmuth 28-a de januaro 1930 Hajdelbergo
1145 Robelmonto 1929 CC E. J. Delporte 3-a de februaro 1929 Uccle
1146 Biarmio 1929 JF Grigorij Neujmin 7-a de majo 1929 Simeiza observatorio
1147 Stavropolo 1929 LF Grigorij Neujmin 11-a de junio 1929 Simeiza observatorio
1148 Rarahuo 1929 NA A. N. Deutsch 5-a de julio 1929 Simeiza observatorio
1149 Volgo 1929 PF E. F. Skvorcov 1-a de aŭgusto 1929 Simeiza observatorio
1150 Aĥeo 1929 RB Karl Wilhelm Reinmuth 2-a de septembro 1929 Hajdelbergo

1151-1200[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1151 Itako 1929 RK Karl Wilhelm Reinmuth 8-a de septembro 1929 Hajdelbergo
1152 Pavono 1930 AD Karl Wilhelm Reinmuth 8-a de januaro 1930 Hajdelbergo
1153 Valenbergio 1924 SL Sergej Beljavskij 5-a de septembro 1924 Simeiza observatorio
1154 Astronomio 1927 CB Karl Wilhelm Reinmuth 8-a de februaro 1927 Hajdelbergo
1155 Aeno 1928 BD Karl Wilhelm Reinmuth 26-a de januaro 1928 Hajdelbergo
1156 Kiro 1928 DA Karl Wilhelm Reinmuth 22-a de februaro 1928 Hajdelbergo
1157 Arabio 1929 QC Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de aŭgusto 1929 Hajdelbergo
1158 Ludao 1929 QF Grigorij Neujmin 31-a de aŭgusto 1929 Simeiza observatorio
1159 Granado 1929 RD Karl Wilhelm Reinmuth 2-a de septembro 1929 Hajdelbergo
1160 Ilirio 1929 RL Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de septembro 1929 Hajdelbergo
1161 Tesalio 1929 SF Karl Wilhelm Reinmuth 29-a de septembro 1929 Hajdelbergo
1162 Lariso 1930 AC Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de januaro 1930 Hajdelbergo
1163 Sagao 1930 BA Karl Wilhelm Reinmuth 20-a de januaro 1930 Hajdelbergo
1164 Koboldo 1930 FB Karl Wilhelm Reinmuth 19-a de marto 1930 Hajdelbergo
1165 Imprineto 1930 HM Hendrik van Gent 24-a de aprilo 1930 Johanesburgo
1166 Sakuntalo 1930 MA P. Parĉomjenko 27-a de junio 1930 Simeiza observatorio
1167 Dubiago 1930 PB E. F. Skvorcov 3-a de aŭgusto 1930 Simeiza observatorio
1168 Brandio 1930 QA E. J. Delporte 25-a de aŭgusto 1930 Uccle
1169 Alvino 1930 QH Max Wolf kaj Mario A. Ferrero 30-a de aŭgusto 1930 Hajdelbergo
1170 Sivao 1930 SQ E. J. Delporte 29-a de septembro 1930 Uccle
1171 Rustavelio 1930 TA Sylvain Arend 3-a de oktobro 1930 Uccle
1172 Eneo 1930 UA Karl Wilhelm Reinmuth 17-a de oktobro 1930 Hajdelbergo
1173 Anĥizo 1930 UB Karl Wilhelm Reinmuth 17-a de oktobro 1930 Hajdelbergo
1174 Marmaro 1930 UC Karl Wilhelm Reinmuth 17-a de oktobro 1930 Hajdelbergo
1175 Margo 1930 UD Karl Wilhelm Reinmuth 17-a de oktobro 1930 Hajdelbergo
1176 Lucidor 1930 VE E. J. Delporte 15-a de novembro 1930 Uccle
1177 Gonesio 1930 WA Louis Boyer 24-a de novembro 1930 Alĝero
1178 Irmelo 1931 EC Max Wolf 13-a de marto 1931 Hajdelbergo
1179 Malio 1931 FD Max Wolf 19-a de marto 1931 Hajdelbergo
1180 Rito 1931 GE Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de aprilo 1931 Hajdelbergo
1181 Lilito 1927 CQ Benjamin Jekhowsky 11-a de februaro 1927 Alĝero
1182 Ilono 1927 EA Karl Wilhelm Reinmuth 3-a de marto 1927 Hajdelbergo
1183 Juto 1930 DC Karl Wilhelm Reinmuth 22-a de februaro 1930 Hajdelbergo
1184 Geo 1926 RE Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de septembro 1926 Hajdelbergo
1185 Nikoo 1927 WC Oikawa O. 17-a de novembro 1927 Tokio
1186 Turnero 1929 PL Cyril V. Jackson 1-a de aŭgusto 1929 Johanesburgo
1187 Afro 1929 XC Karl Wilhelm Reinmuth 6-a de decembro 1929 Hajdelbergo
1188 Gotlandio 1930 SB Josep Comas i Solá 30-a de septembro 1930 Barcelono
1189 Terentio 1930 SG Grigorij Neujmin 17-a de septembro 1930 Simeiza observatorio
1190 Pelagio 1930 SL Grigorij Neujmin 20-a de septembro 1930 Simeiza observatorio
1191 Alfaterno 1931 CA Luigi Volta 11-a de februaro 1931 Torino
1192 Prismo 1931 FE A. Schwassmann
kaj A. Wachmann
17-a de marto 1931 Hamburgo
1193 Afriko 1931 HB Cyril V. Jackson 24-a de aprilo 1931 Johanesburgo
1194 Aleto 1931 JG Cyril V. Jackson 13-a de majo 1931 Johanesburgo
1195 Oranĝio 1931 KD Cyril V. Jackson 24-a de majo 1931 Johanesburgo
1196 Ŝebo 1931 KE Cyril V. Jackson 21-a de majo 1931 Johanesburgo
1197 Rodezio 1931 LD Cyril V. Jackson 9-a de junio 1931 Johanesburgo
1198 Atlantido 1931 RA Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de septembro 1931 Hajdelbergo
1199 Geldonio 1931 RF E. J. Delporte 14-a de septembro 1931 Uccle
1200 Imperatrikso 1931 RH Karl Wilhelm Reinmuth 14-a de septembro 1931 Hajdelbergo

1201-1250[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1201 Strenuo 1931 RK Karl Wilhelm Reinmuth 14-a de septembro 1931 Hajdelbergo
1202 Marino 1931 RL Grigorij Neujmin 13-a de septembro 1931 Simeiza observatorio
1203 Nanao 1931 TA Max Wolf 5-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1204 Renzio 1931 TE Karl Wilhelm Reinmuth 6-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1205 Ebelo 1931 TB1 Karl Wilhelm Reinmuth 6-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1206 Numerovio 1931 UH Karl Wilhelm Reinmuth 18-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1207 Ostenio 1931 VT Karl Wilhelm Reinmuth 15-a de novembro 1931 Hajdelbergo
1208 Troilo 1931 YA Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de decembro 1931 Hajdelbergo
1209 Pumao 1927 HA Karl Wilhelm Reinmuth 22-a de aprilo 1927 Hajdelbergo
1210 Morosovio 1931 LB Grigorij Neujmin 6-a de junio 1931 Simeiza observatorio
1211 Bresolo 1931 XA Louis Boyer 2-a de decembro 1931 Alĝero
1212 Franceto 1931 XC Louis Boyer 3-a de decembro 1931 Alĝero
1213 Alĝerio 1931 XD Guy Reiss 5-a de decembro 1931 Alĝero
1214 Rikildo 1932 AA Max Wolf 1-a de januaro 1932 Hajdelbergo
1215 Boyer 1932 BA Alfred Schmitt 19-a de januaro 1932 Alĝero
1216 Askanio 1932 BL Karl Wilhelm Reinmuth 29-a de januaro 1932 Hajdelbergo
1217 Maksimiliano 1932 EC E. J. Delporte 13-a de marto 1932 Uccle
1218 Astero 1932 BJ Karl Wilhelm Reinmuth 29-a de januaro 1932 Hajdelbergo
1219 Britao 1932 CJ Max Wolf 6-a de februaro 1932 Hajdelbergo
1220 Krokuso 1932 CU Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de februaro 1932 Hajdelbergo
1221 Amoro 1932 EA1 E. J. Delporte 12-a de marto 1932 Uccle
1222 Tino 1932 LA E. J. Delporte 11-a de junio 1932 Uccle
1223 Nekaro 1931 TG Karl Wilhelm Reinmuth 6-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1224 Fantasio 1927 SD S. Beljavskij kaj N. Ivanov 29-a de aŭgusto 1927 Simeiza observatorio
1225 Ariano 1930 HK Hendrik van Gent 23-a de aprilo 1930 Johanesburgo
1226 Golio 1930 HL Hendrik van Gent 22-a de aprilo 1930 Johanesburgo
1227 Geranio 1931 TD Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1228 Skabiozo 1931 TU Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1229 Tilio 1931 TP1 Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1230 Ricejo 1931 TX1 Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1231 Aŭrikulo 1931 TE2 Karl Wilhelm Reinmuth 10-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1232 Kortuzo 1931 TF2 Karl Wilhelm Reinmuth 10-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1233 Kobrezio 1931 TG2 Karl Wilhelm Reinmuth 10-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1234 Elino 1931 UF Karl Wilhelm Reinmuth 18-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1235 Ŝorio 1931 UJ Karl Wilhelm Reinmuth 18-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1236 Taiso 1931 VX Grigorij Neujmin 6-a de novembro 1931 Simeiza observatorio
1237 Ĝenevievo 1931 XB Guy Reiss 2-a de decembro 1931 Alĝero
1238 Predapio 1932 CA Luigi Volta 4-a de februaro 1932 Torino
1239 Keteleto 1932 CB E. J. Delporte 4-a de februaro 1932 Uccle
1240 Centenario 1932 CD Richard Schorr 5-a de februaro 1932 Hamburgo
1241 Disono 1932 EB1 Harry Edwin Wood 4-a de marto 1932 Johanesburgo
1242 Zambezio 1932 HL Cyril V. Jackson 28-a de aprilo 1932 Johanesburgo
1243 Pamelo 1932 JE Cyril V. Jackson 7-a de majo 1932 Johanesburgo
1244 Deiro 1932 KE Cyril V. Jackson 25-a de majo 1932 Johanesburgo
1245 Kalvinio 1932 KF Cyril V. Jackson 26-a de majo 1932 Johanesburgo
1246 Ŝako 1932 OA Cyril V. Jackson 23-a de julio 1932 Johanesburgo
1247 Memorio 1932 QA Marguerite Laugier 30-a de aŭgusto 1932 Uccle
1248 Jugurto 1932 RO Cyril V. Jackson 1-a de septembro 1932 Johanesburgo
1249 Ruterfordio 1932 VB Karl Wilhelm Reinmuth 4-a de novembro 1932 Hajdelbergo
1250 Galanto 1933 BD Karl Wilhelm Reinmuth 25-a de januaro 1933 Hajdelbergo

1251-1300[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1251 Hedero 1933 BE Karl Wilhelm Reinmuth 25-a de januaro 1933 Hajdelbergo
1252 Celestio 1933 DG Fred Lawrence Whipple 19-a de februaro 1933 Kembriĝo (Masaĉuseco)
1253 Frisio 1931 TV1 Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1254 Erfordio 1932 JA Johannes Franz Hartmann 10-a de majo 1932 La Plata
1255 Ŝilovo 1932 NC Grigorij Neujmin 8-a de julio 1932 Simeizo
1256 Normanio 1932 PD Karl Wilhelm Reinmuth 8-a de aŭgusto 1932 Hajdelbergo
1257 Móra 1932 PE Karl Wilhelm Reinmuth 8-a de aŭgusto 1932 Hajdelbergo
1258 Sicilio 1932 PG Karl Wilhelm Reinmuth 8-a de aŭgusto 1932 Hajdelbergo
1259 Ogjalo 1933 BT Karl Wilhelm Reinmuth 29-a de januaro 1933 Hajdelbergo
1260 Valhalo 1933 BW Karl Wilhelm Reinmuth 29-a de januaro 1933 Hajdelbergo
1261 Legio 1933 FB E. J. Delporte 23-a de marto 1933 Uccle
1262 Ŝnjadeckio 1933 FE Sylvain Arend 23-a de marto 1933 Uccle
1263 Varsovio 1933 FF Sylvain Arend 23-a de marto 1933 Uccle
1264 Letabo 1933 HG Cyril V. Jackson 21-a de aprilo 1933 Johanesburgo
1265 Ŝvejkardo 1911 MV Franz Kaiser 18-a de oktobro 1911 Hajdelbergo
1266 Toneo 1927 BD Oikawa O. 23-a de januaro 1927 Tokio
1267 Gertrujdo 1930 HD Hendrik van Gent 23-a de aprilo 1930 Johanesburgo
1268 Libio 1930 HJ Cyril V. Jackson 29-a de aprilo 1930 Johanesburgo
1269 Rolandio 1930 SH Grigorij Neujmin 20-a de septembro 1930 Simeiza observatorio
1270 Daturo 1930 YE Van Biesbroeck 17-a de decembro 1930 Williams Bay
1271 Isergino 1931 TN Grigorij Neujmin 10-a de oktobro 1931 Simeiza observatorio
1272 Gefiono 1931 TZ1 Karl Wilhelm Reinmuth 10-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1273 Helmo 1932 PF Karl Wilhelm Reinmuth 8-a de aŭgusto 1932 Hajdelbergo
1274 Delportio 1932 WC E. J. Delporte 28-a de novembro 1932 Uccle
1275 Cimbrio 1932 WG Karl Wilhelm Reinmuth 30-a de novembro 1932 Hajdelbergo
1276 Uklio 1933 BA E. J. Delporte 24-a de januaro 1933 Uccle
1277 Doloreso 1933 HA Grigorij Neujmin 18-a de aprilo 1933 Simeiza observatorio
1278 Kenjo 1933 LA Cyril V. Jackson 15-a de junio 1933 Johanesburgo
1279 Ugando 1933 LB Cyril V. Jackson 15-a de junio 1933 Johanesburgo
1280 Bajaŭdo 1933 QB E. J. Delporte 18-a de aŭgusto 1933 Uccle
1281 Johanino 1933 QJ Sylvain Arend 25-a de aŭgusto 1933 Uccle
1282 Utopio 1933 QM1 Cyril V. Jackson 17-a de aŭgusto 1933 Johanesburgo
1283 Komsomolio 1925 SC V. Albickij 25-a de septembro 1925 Simeiza observatorio
1284 Latvio 1933 OP Karl Wilhelm Reinmuth 27-a de julio 1933 Hajdelbergo
1285 Julieto 1933 QF E. J. Delporte 21-a de aŭgusto 1933 Uccle
1286 Banaĥjeviĉo 1933 QH Sylvain Arend 25-a de aŭgusto 1933 Uccle
1287 Lorcio 1933 QL Sylvain Arend 25-a de aŭgusto 1933 Uccle
1288 Santo 1933 QM E. J. Delporte 26-a de aŭgusto 1933 Uccle
1289 Kutaiso 1933 QR Grigorij Neujmin 19-a de aŭgusto 1933 Simeiza observatorio
1290 Albertino 1933 QL1 E. J. Delporte 21-a de aŭgusto 1933 Uccle
1291 Frino 1933 RA E. J. Delporte 15-a de septembro 1933 Uccle
1292 Luco 1933 SH Fernand Rigaux 17-a de septembro 1933 Uccle
1293 Sonjo 1933 SO E. J. Delporte 26-a de septembro 1933 Uccle
1294 Antverpio 1933 UB1 E. J. Delporte 24-a de oktobro 1933 Uccle
1295 Deflotte 1933 WD Louis Boyer 25-a de novembro 1933 Alĝero
1296 Andreo 1933 WE Louis Boyer 25-a de novembro 1933 Alĝero
1297 Kvadeo 1934 AD Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de januaro 1934 Hajdelbergo
1298 Nokturno 1934 AE Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de januaro 1934 Hajdelbergo
1299 Mertono 1934 BA Guy Reiss 18-a de januaro 1934 Alĝero
1300 Marcelo 1934 CL Guy Reiss 10-a de februaro 1934 Alĝero

1301-1350[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1301 Ivono 1934 EA Louis Boyer 7-a de marto 1934 Alĝero
1302 Verao 1924 SV Karl Wilhelm Reinmuth 28-a de septembro 1924 Hajdelbergo
1303 Lutero 1928 FP Arnold Schwassmann 16-a de marto 1928 Hamburgo
1304 Aroso 1928 KC Karl Wilhelm Reinmuth 21-a de majo 1928 Hajdelbergo
1305 Pongolo 1928 OC Harry Edwin Wood 19-a de julio 1928 Johanesburgo
1306 Skitio 1930 OB Grigorij Neujmin 22-a de julio 1930 Simeiza observatorio
1307 Cimerio 1930 UF Grigorij Neujmin 17-a de oktobro 1930 Simeiza observatorio
1308 Halerio 1931 EB Karl Wilhelm Reinmuth 12-a de marto 1931 Hajdelbergo
1309 Hiperboreio 1931 TO Grigorij Neujmin 11-a de oktobro 1931 Simeiza observatorio
1310 Viligero 1932 DB Arnold Schwassmann 28-a de februaro 1932 Hamburgo
1311 Knopfio 1933 FF1 Karl Wilhelm Reinmuth 24-a de marto 1933 Hajdelbergo
1312 Vasaro 1933 OT Van Biesbroeck 27-a de julio 1933 Williams Bay
1313 Berno 1933 QG Sylvain Arend 24-a de aŭgusto 1933 Uccle
1314 Paŭlo 1933 SC Sylvain Arend 16-a de septembro 1933 Uccle
1315 Bronislavo 1933 SF1 Sylvain Arend 16-a de septembro 1933 Uccle
1316 Kazanjo 1933 WC Grigorij Neujmin 17-a de novembro 1933 Simeiza observatorio
1317 Silvreto 1935 RC Karl Wilhelm Reinmuth 1-a de septembro 1935 Hajdelbergo
1318 Nerino 1934 FG Cyril V. Jackson 24-a de marto 1934 Johanesburgo
1319 Dizo 1934 FO Cyril V. Jackson 19-a de marto 1934 Johanesburgo
1320 Impalo 1934 JG Cyril V. Jackson 13-a de majo 1934 Johanesburgo
1321 Majubo 1934 JH Cyril V. Jackson 7-a de majo 1934 Johanesburgo
1322 Koperniko 1934 LA Karl Wilhelm Reinmuth 15-a de junio 1934 Hajdelbergo
1323 Tugelo 1934 LD Cyril V. Jackson 19-a de majo 1934 Johanesburgo
1324 Knisno 1934 LL Cyril V. Jackson 15-a de junio 1934 Johanesburgo
1325 Inando 1934 NR Cyril V. Jackson 14-a de julio 1934 Johanesburgo
1326 Lusako 1934 NS Cyril V. Jackson 14-a de julio 1934 Johanesburgo
1327 Namakvo 1934 RT Cyril V. Jackson 7-a de septembro 1934 Johanesburgo
1328 Devoto 1925 UA Benjamin Jekhowsky 21-a de oktobro 1925 Alĝero
1329 Eliano 1933 FL E. J. Delporte 23-a de marto 1933 Uccle
1330 Spiridonio 1925 DB V. Albickij 17-a de februaro 1925 Simeiza observatorio
1331 Solvejgo 1933 QS Grigorij Neujmin 25-a de aŭgusto 1933 Simeiza observatorio
1332 Markonio 1934 AA Luigi Volta 9-a de januaro 1934 Torino
1333 Cevenolo 1934 DA Odette Bancilhon 20-a de februaro 1934 Alĝero
1334 Lundmarko 1934 OB Karl Wilhelm Reinmuth 16-a de julio 1934 Hajdelbergo
1335 Demulino 1934 RE Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de septembro 1934 Hajdelbergo
1336 Zelandio 1934 RW Hendrik van Gent 9-a de septembro 1934 Johanesburgo
1337 Gerardo 1934 RA1 Hendrik van Gent 9-a de septembro 1934 Johanesburgo
1338 Duponto 1934 XA Louis Boyer 4-a de decembro 1934 Alĝero
1339 Dezanjaŭkso 1934 XB Louis Boyer 4-a de decembro 1934 Alĝero
1340 Iveto 1934 YA Louis Boyer 27-a de decembro 1934 Alĝero
1341 Edmeo 1935 BA E. J. Delporte 27-a de januaro 1935 Uccle
1342 Brabantio 1935 CV Hendrik van Gent 13-a de februaro 1935 Johanesburgo
1343 Nikolo 1935 FC Louis Boyer 29-a de marto 1935 Alĝero
1344 Kaŭbeto 1935 GA Louis Boyer 1-a de aprilo 1935 Alĝero
1345 Potomako 1908 GC J. H. Metcalf 4-a de februaro 1908 Taunton
1346 Gotao 1929 CY Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de februaro 1929 Hajdelbergo
1347 Patrujo 1931 WV Grigorij Neujmin 6-a de novembro 1931 Simeiza observatorio
1348 Mikelo 1933 FD Sylvain Arend 23-a de marto 1933 Uccle
1349 Beĉuano 1934 LJ Cyril V. Jackson 13-a de junio 1934 Johanesburgo
1350 Roselio 1934 TA E. J. Delporte 3-a de oktobro 1934 Uccle

1351-1400[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1351 Uzbekio 1934 TF Grigorij Neujmin 5-a de oktobro 1934 Simeiza observatorio
1352 Vavelo 1935 CE Sylvain Arend 3-a de februaro 1935 Uccle
1353 Martjo 1935 CU Hendrik van Gent 13-a de februaro 1935 Johanesburgo
1354 Botao 1935 GK Cyril V. Jackson 3-a de aprilo 1935 Johanesburgo
1355 Magojbo 1935 HE Cyril V. Jackson 30-a de aprilo 1935 Johanesburgo
1356 Njanzo 1935 JH Cyril V. Jackson 3-a de majo 1935 Johanesburgo
1357 Khama 1935 ND Cyril V. Jackson 2-a de julio 1935 Johanesburgo
1358 Gaika 1935 OB Cyril V. Jackson 21-a de julio 1935 Johanesburgo
1359 Priesko 1935 OC Cyril V. Jackson 22-a de julio 1935 Johanesburgo
1360 Tarko 1935 OD Cyril V. Jackson 22-a de julio 1935 Johanesburgo
1361 Leŭŝnerio 1935 QA E. J. Delporte 30-a de aŭgusto 1935 Uccle
1362 Grikvo 1935 QG1 Cyril V. Jackson 31-a de julio 1935 Johanesburgo
1363 Herberto 1935 RA E. J. Delporte 30-a de aŭgusto 1935 Uccle
1364 Safaro 1935 VB Louis Boyer 18-a de novembro 1935 Alĝero
1365 Henyey 1938 RK Max Wolf 9-a de septembro 1928 Hajdelbergo
1366 Piccolo 1932 WA E. J. Delporte 29-a de novembro 1932 Uccle
1367 Nongomo 1934 NA Cyril V. Jackson 3-a de julio 1934 Johanesburgo
1368 Numidio 1935 HD Cyril V. Jackson 30-a de aprilo 1935 Johanesburgo
1369 Ostanino 1935 QB P. F. Ŝajn 27-a de aŭgusto 1935 Simeiza observatorio
1370 Helao 1935 QG Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de aŭgusto 1935 Hajdelbergo
1371 Reso 1935 QJ Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de aŭgusto 1935 Hajdelbergo
1372 Haremario 1935 QK Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de aŭgusto 1935 Hajdelbergo
1373 Cincinatio 1935 QN Edwin Hubble 30-a de aŭgusto 1935 Monto Wilson
1374 Isoro 1935 UA E. J. Delporte 21-a de oktobro 1934 Uccle
1375 Alfredo 1935 UB E. J. Delporte 22-a de oktobro 1934 Uccle
1376 Mikelino 1935 UH Guy Reiss 29-a de oktobro 1935 Alĝero
1377 Roberbaŭkso 1936 CD Louis Boyer 14-a de februaro 1936 Alĝero
1378 Leonco 1936 DB Fernand Rigaux 21-a de februaro 1936 Uccle
1379 Lomonosovo 1936 FC Grigorij Neujmin 19-a de marto 1936 Simeiza observatorio
1380 Volodio 1936 FM Louis Boyer 16-a de marto 1936 Alĝero
1381 Danubio 1930 QJ E. F. Skvorcov 20-a de aŭgusto 1930 Simeiza observatorio
1382 Gerto 1925 BB Karl Wilhelm Reinmuth 21-a de januaro 1925 Hajdelbergo
1383 Limburgio 1934 RV Hendrik van Gent 9-a de septembro 1934 Johanesburgo
1384 Knirĉo 1934 RX Hendrik van Gent 9-a de septembro 1934 Johanesburgo
1385 Gelrio 1935 MJ Hendrik van Gent 24-a de majo 1935 Johanesburgo
1386 Storerio 1935 PA Grigorij Neujmin 28-a de julio 1935 Simeiza observatorio
1387 Kamao 1935 QD P. F. Ŝajn 27-a de aŭgusto 1935 Simeiza observatorio
1388 Afrodito 1935 SS E. J. Delporte 24-a de septembro 1935 Uccle
1389 Onio 1935 SS1 Hendrik van Gent 28-a de septembro 1935 Johanesburgo
1390 Abastumano 1935 TA P. F. Ŝajn 3-a de oktobro 1935 Simeiza observatorio
1391 Karelio 1936 DA Yrjö Väisälä 16-a de februaro 1936 Turku
1392 Piero 1936 FO Louis Boyer 16-a de marto 1936 Alĝero
1393 Sofalo 1936 KD Cyril V. Jackson 25-a de majo 1936 Johanesburgo
1394 Algoo 1936 LK Cyril V. Jackson 12-a de junio 1936 Johanesburgo
1395 Aribedo 1936 OB Karl Wilhelm Reinmuth 16-a de julio 1936 Hajdelbergo
1396 Utenikvo 1936 PF Cyril V. Jackson 9-a de aŭgusto 1936 Johanesburgo
1397 Umtato 1936 PG Cyril V. Jackson 9-a de aŭgusto 1936 Johanesburgo
1398 Donero 1936 QL Yrjö Väisälä 26-a de aŭgusto 1936 Turku
1399 Tenerifo 1936 QY Karl Wilhelm Reinmuth 23-a de aŭgusto 1936 Hajdelbergo
1400 Tirelo 1936 WA Louis Boyer 17-a de novembro 1936 Alĝero

1401-1450[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1401 Lavono 1935 UD E. J. Delporte 22-a de oktobro 1935 Uccle
1402 Erio 1936 OC Karl Wilhelm Reinmuth 16-a de julio 1936 Hajdelbergo
1403 Idelsonio 1936 QA Grigorij Neujmin 13-a de aŭgusto 1936 Simeiza observatorio
1404 Ajakso 1936 QW Karl Wilhelm Reinmuth 17-a de aŭgusto 1936 Hajdelbergo
1405 Sibelio 1936 RE Yrjö Väisälä 12-a de septembro 1936 Turku
1406 Kompao 1936 RF Yrjö Väisälä 13-a de septembro 1936 Turku
1407 Lindelefo 1936 WC Yrjö Väisälä 21-a de novembro 1936 Turku
1408 Trusando 1936 WF Karl Wilhelm Reinmuth 23-a de novembro 1936 Hajdelbergo
1409 Isko 1937 AK Karl Wilhelm Reinmuth 8-a de januaro 1937 Hajdelbergo
1410 Margreto 1937 AL Karl Wilhelm Reinmuth 8-a de januaro 1937 Hajdelbergo
1411 Braŭno 1937 AM Karl Wilhelm Reinmuth 8-a de januaro 1937 Hajdelbergo
1412 Lagrulo 1937 BA Louis Boyer 19-a de januaro 1937 Alĝero
1413 Rukario 1937 CD Louis Boyer 12-a de februaro 1937 Alĝero
1414 Ĵeromo 1937 CE Louis Boyer 12-a de februaro 1937 Alĝero
1415 Malaŭtro 1937 EA Louis Boyer 4-a de marto 1937 Alĝero
1416 Renaŭkso 1937 EC Louis Boyer 4-a de marto 1937 Alĝero
1417 Valinskio 1937 GH Karl Wilhelm Reinmuth 1-a de aprilo 1937 Hajdelbergo
1418 Fajeto 1903 RG Paul Götz 22-a de septembro 1903 Hajdelbergo
1419 Dancigo 1929 RF Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de septembro 1929 Hajdelbergo
1420 Radklifo 1931 RJ Karl Wilhelm Reinmuth 14-a de septembro 1931 Hajdelbergo
1421 Esperanto 1936 FQ Yrjö Väisälä 18-a de marto 1936 Turku
1422 Stremgrenio 1936 QF Karl Wilhelm Reinmuth 23-a de aŭgusto 1936 Hajdelbergo
1423 Jozo 1936 QM Joseph Hunaerts 28-a de aŭgusto 1936 Uccle
1424 Sundmanio 1937 AJ Yrjö Väisälä 9-a de januaro 1937 Turku
1425 Tuorlo 1937 GB Kustaa Aadolf Inkeri 3-a de aprilo 1937 Turku
1426 Riviero 1937 GF Marguerite Laugier 1-a de aprilo 1937 Nico
1427 Ruvumo 1937 KB Cyril V. Jackson 16-a de majo 1937 Johanesburgo
1428 Mombaso 1937 NO Cyril V. Jackson 5-a de julio 1937 Johanesburgo
1429 Pembo 1937 NH Cyril V. Jackson 2-a de julio 1937 Johanesburgo
1430 Somalio 1937 NK Cyril V. Jackson 5-a de julio 1937 Johanesburgo
1431 Luando 1937 OB Cyril V. Jackson 29-a de julio 1937 Johanesburgo
1432 Etiopio 1937 PG Cyril V. Jackson 1-a de aŭgusto 1937 Johanesburgo
1433 Geramtino 1937 UC E. J. Delporte 30-a de oktobro 1937 Uccle
1434 Margoto 1936 FD1 Grigorij Neujmin 19-a de marto 1936 Simeiza observatorio
1435 Garleno 1936 WE Karl Wilhelm Reinmuth 23-a de novembro 1936 Hajdelbergo
1436 Salonto 1936 YA György Kulin 11-a de decembro 1936 Budapeŝto
1437 Diomedo 1937 PB Karl Wilhelm Reinmuth 3-a de aŭgusto 1937 Hajdelbergo
1438 Vendelino 1937 TC Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de oktobro 1937 Hajdelbergo
1439 Vogtio 1937 TE Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de oktobro 1937 Hajdelbergo
1440 Rostio 1937 TF Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de oktobro 1937 Hajdelbergo
1441 Boljajo 1937 WA György Kulin 26-a de novembro 1937 Budapeŝto
1442 Korvino 1937 YF György Kulin 29-a de decembro 1937 Budapeŝto
1443 Rupino 1937 YG Karl Wilhelm Reinmuth 29-a de decembro 1937 Hajdelbergo
1444 Panonio 1938 AE György Kulin 6-a de januaro 1938 Budapeŝto
1445 Konkoljo 1938 AF György Kulin 6-a de januaro 1938 Budapeŝto
1446 Silanpao 1938 BA Yrjö Väisälä 26-a de januaro 1938 Turku
1447 Utro 1938 BB Yrjö Väisälä 26-a de januaro 1938 Turku
1448 Lindbladio 1938 DF Yrjö Väisälä 16-a de februaro 1938 Turku
1449 Virtaneno 1938 DO Yrjö Väisälä 20-a de februaro 1938 Turku
1450 Rajmondo 1938 DP Yrjö Väisälä 20-a de februaro 1938 Turku

1451-1500[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1451 Grano 1938 DT Yrjö Väisälä 22-a de februaro 1938 Turku
1452 Hunio 1938 DZ1 György Kulin 26-a de februaro 1938 Budapeŝto
1453 Fenio 1938 ED1 Yrjö Väisälä 8-a de marto 1938 Turku
1454 Kalevalo 1936 DO Yrjö Väisälä 16-a de februaro 1936 Turku
1455 Miĉelo 1937 LF Alfred Bohrmann 5-a de junio 1937 Hajdelbergo
1456 Saldano 1937 NG Cyril V. Jackson 2-a de julio 1937 Johanesburgo
1457 Ankaro 1937 PA Karl Wilhelm Reinmuth 3-a de aŭgusto 1937 Hajdelbergo
1458 Mineŭro 1937 RC Fernand Rigaux 1-a de septembro 1937 Uccle
1459 Magnjo 1937 VA Grigorij Neujmin 4-a de novembro 1937 Simeiza observatorio
1460 Haltio 1937 WC Yrjö Väisälä 24-a de novembro 1937 Turku
1461 Johano-Jakobo 1937 YL Marguerite Laugier 30-a de decembro 1937 Nico
1462 Zamenhof 1938 CA Yrjö Väisälä 6-a de februaro 1938 Turku
1463 Nordenmarkio 1938 CB Yrjö Väisälä 6-a de februaro 1938 Turku
1464 Armisticio 1939 VO Van Biesbroeck 11-a de novembro 1939 Williams Bay
1465 Aŭtonomo 1938 FA A. Wachmann 20-a de marto 1938 Hamburgo
1466 Mundlerio 1938 KA Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de majo 1938 Hajdelbergo
1467 Maŝono 1938 OE Cyril V. Jackson 30-a de julio 1938 Johanesburgo
1468 Zombo 1938 PA Cyril V. Jackson 23-a de julio 1938 Johanesburgo
1469 Linzio 1938 QD Karl Wilhelm Reinmuth 19-a de aŭgusto 1938 Hajdelbergo
1470 Karlo 1938 SD Alfred Bohrmann 17-a de septembro 1938 Hajdelbergo
1471 Tornio 1938 SL1 Yrjö Väisälä 16-a de septembro 1938 Turku
1472 Muonio 1938 UQ Yrjö Väisälä 18-a de oktobro 1938 Turku
1473 Ounaso 1938 UT Yrjö Väisälä 22-a de oktobro 1938 Turku
1474 Beiro 1935 QY Cyril V. Jackson 20-a de aŭgusto 1935 Johanesburgo
1475 Jalto 1935 SM P. F. Ŝajn 21-a de septembro 1935 Simeiza observatorio
1476 Cox 1936 RA E. J. Delporte 10-a de septembro 1936 Uccle
1477 Bonsdorfio 1938 CC Yrjö Väisälä 6-a de februaro 1938 Turku
1478 Vihuri 1938 CF Yrjö Väisälä 6-a de februaro 1938 Turku
1479 Inkerio 1938 DE Yrjö Väisälä 16-a de februaro 1938 Turku
1480 Aŭno 1938 DK Yrjö Väisälä 18-a de februaro 1938 Turku
1481 Tubingio 1938 DR Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de februaro 1938 Hajdelbergo
1482 Sebastiano 1938 DA1 Karl Wilhelm Reinmuth 20-a de februaro 1938 Hajdelbergo
1483 Hakoila 1938 DJ1 Yrjö Väisälä 24-a de februaro 1938 Turku
1484 Postremo 1938 HC Grigorij Neujmin 29-a de aprilo 1938 Simeiza observatorio
1485 Izo 1938 OB Karl Wilhelm Reinmuth 28-a de julio 1938 Hajdelbergo
1486 Marilino 1936 QA E. J. Delporte 23-a de aŭgusto 1938 Uccle
1487 Boda 1938 WC Karl Wilhelm Reinmuth 17-a de novembro 1938 Hajdelbergo
1488 Aŭro 1938 XE Yrjö Väisälä 15-a de decembro 1938 Turku
1489 Atilo 1939 GC György Kulin 12-a de aprilo 1939 Budapeŝto
1490 Limpopo 1936 LB Cyril V. Jackson 14-a de junio 1936 Johanesburgo
1491 Balduino 1938 EJ E. J. Delporte 23-a de februaro 1938 Uccle
1492 Oppolzer 1938 FL Yrjö Väisälä 23-a de marto 1938 Turku
1493 Sigrido 1938 QB E. J. Delporte 26-a de aŭgusto 1938 Uccle
1494 Savo 1938 SJ Yrjö Väisälä 16-a de septembro 1938 Turku
1495 Helsinko 1938 SW Yrjö Väisälä 21-a de septembro 1938 Turku
1496 Turkuo 1938 SA1 Yrjö Väisälä 22-a de septembro 1938 Turku
1497 Tampereo 1938 SB1 Yrjö Väisälä 22-a de septembro 1938 Turku
1498 Lahtio 1938 SK1 Yrjö Väisälä 16-a de septembro 1938 Turku
1499 Porio 1938 UF Yrjö Väisälä 16-a de oktobro 1938 Turku
1500 Juvaskulo 1938 UH Yrjö Väisälä 16-a de oktobro 1938 Turku

1501-1550[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1501 Baade 1938 UJ A. Wachmann 20-a de oktobro 1938 Hamburgo
1502 Arendo 1938 WB Karl Wilhelm Reinmuth 17-a de novembro 1938 Hajdelbergo
1503 Kuopio 1938 XD Yrjö Väisälä 15-a de decembro 1938 Turku
1504 Lapenranto 1939 FM Liisi Oterma 23-a de marto 1939 Turku
1505 Korano 1939 HH Cyril V. Jackson 21-a de aprilo 1939 Johanesburgo
1506 Koso 1939 JC Cyril V. Jackson 15-a de majo 1939 Johanesburgo
1507 Vaso 1939 RD Liisi Oterma 12-a de septembro 1939 Turku
1508 Kemo 1938 UP Heikki Alikoski 21-a de oktobro 1938 Turku
1509 Esklangono 1938 YG André Patry 21-a de decembro 1938 Nico
1510 Charlois 1939 DC André Patry 22-a de februaro 1939 Nico
1511 Daléra 1939 FB Louis Boyer 22-a de marto 1939 Alĝero
1512 Oŭlo 1939 FE Heikki Alikoski 18-a de marto 1939 Turku
1513 Matro 1940 EB György Kulin 10-a de marto 1940 Budapeŝto
1514 Rikoŭkso 1906 UR Max Wolf 22-a de aŭgusto 1906 Hajdelbergo
1515 Perrotin 1936 VG André Patry 15-a de novembro 1936 Nico
1516 Henry 1938 BG André Patry 28-a de januaro 1938 Nico
1517 Beogrado 1938 FD Milorad B. Protić 20-a de marto 1938 Beogrado
1518 Rovaniemio 1938 UA Yrjö Väisälä 15-a de oktobro 1938 Turku
1519 Kajaanio 1938 UB Yrjö Väisälä 15-a de oktobro 1938 Turku
1520 Imatro 1938 UY Yrjö Väisälä 22-a de oktobro 1938 Turku
1521 Seinajokio 1938 UB1 Yrjö Väisälä 22-a de oktobro 1938 Turku
1522 Kokolo 1938 WO Liisi Oterma 18-a de novembro 1938 Turku
1523 Pieksamakio 1939 BC Yrjö Väisälä 18-a de januaro 1939 Turku
1524 Joensuo 1939 SB Yrjö Väisälä 18-a de septembro 1939 Turku
1525 Savonlino 1939 SC Yrjö Väisälä 18-a de septembro 1939 Turku
1526 Mikelio 1939 TF Yrjö Väisälä 7-a de oktobro 1939 Turku
1527 Malmkvisto 1939 UG Yrjö Väisälä 18-a de oktobro 1939 Turku
1528 Konrado 1940 CA Karl Wilhelm Reinmuth 10-a de februaro 1940 Hajdelbergo
1529 Oterma 1938 BC Yrjö Väisälä 26-a de januaro 1938 Turku
1530 Rantaseppä 1938 SG Yrjö Väisälä 16-a de septembro 1938 Turku
1531 Hartmuto 1938 SH Alfred Bohrmann 17-a de septembro 1938 Hajdelbergo
1532 Inario 1938 SM Yrjö Väisälä 16-a de septembro 1938 Turku
1533 Saimao 1939 BD Yrjö Väisälä 19-a de januaro 1939 Turku
1534 Nasio 1939 BK Yrjö Väisälä 20-a de januaro 1939 Turku
1535 Paijano 1939 RC Yrjö Väisälä 9-a de septembro 1939 Turku
1536 Pielineno 1939 SE Yrjö Väisälä 18-a de septembro 1939 Turku
1537 Transilvanio 1940 QA Gyula Strommer 27-a de aŭgusto 1940 Budapeŝto
1538 Detre 1940 RF György Kulin 8-a de septembro 1940 Budapeŝto
1539 Borrelly 1940 UB André Patry 29-a de oktobro 1940 Nico
1540 Kevolo 1938 WK Liisi Oterma 16-a de novembro 1938 Turku
1541 Estonio 1939 CK Yrjö Väisälä 12-a de februaro 1939 Turku
1542 Schalén 1941 QE Yrjö Väisälä 26-a de aŭgusto 1941 Turku
1543 Bourgeois 1941 SJ E. J. Delporte 21-a de septembro 1941 Uccle
1544 Vinterhansenio 1941 UK Liisi Oterma 15-a de oktobro 1941 Turku
1545 Thernöe 1941 UW Liisi Oterma 15-a de oktobro 1941 Turku
1546 Izsák 1941 SG1 György Kulin 28-a de septembro 1941 Budapeŝto
1547 Nelo 1929 CZ Paul Bourgeois 12-a de februaro 1929 Uccle
1548 Palomaa 1935 FK Yrjö Väisälä 26-a de marto 1935 Turku
1549 Miko 1937 GA Yrjö Väisälä 2-a de aprilo 1937 Turku
1550 Tito 1937 WD Milorad B. Protić 29-a de novembro 1937 Beogrado

1551-1600[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1551 Argelander 1938 DC1 Yrjö Väisälä 24-a de februaro 1938 Turku
1552 Bessel 1938 DE1 Yrjö Väisälä 24-a de februaro 1938 Turku
1553 Baŭersfeldo 1940 AD Karl Wilhelm Reinmuth 13-a de januaro 1940 Hajdelbergo
1554 Jugoslavio 1940 RE Milorad B. Protić 6-a de septembro 1940 Beogrado
1555 Dejano 1941 SA Fernand Rigaux 15-a de septembro 1941 Uccle
1556 Vingoflio 1942 AA Karl Wilhelm Reinmuth 14-a de januaro 1942 Hajdelbergo
1557 Roelo 1942 AD Karl Wilhelm Reinmuth 14-a de januaro 1942 Hajdelbergo
1558 Järnefelt 1942 BD Liisi Oterma 20-a de januaro 1942 Turku
1559 Kustaanheimo 1942 BF Liisi Oterma 20-a de januaro 1942 Turku
1560 Stratonio 1942 XB E. J. Delporte 3-a de decembro 1942 Uccle
1561 Fricke 1941 GC Karl Wilhelm Reinmuth 15-a de februaro 1941 Hajdelbergo
1562 Gondolatsch 1943 EE Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de marto 1943 Hajdelbergo
1563 Noelo 1943 EG Sylvain Arend 7-a de marto 1943 Uccle
1564 Srbijo 1936 TB Milorad B. Protić 15-a de oktobro 1936 Beogrado
1565 Lemaître 1948 WA Sylvain Arend 25-a de novembro 1948 Uccle
1566 Ikaro 1949 MA Walter Baade 27-a de junio 1949 Monto Palomar
1567 Alikoski 1941 HN Yrjö Väisälä 22-a de aprilo 1941 Turku
1568 Aisleno 1946 QB E. L. Johnson 21-a de aŭgusto 1946 Johanesburgo
1569 Evito 1948 PA Miguel Itzigsohn 3-a de aŭgusto 1948 La Plata
1570 Brunonio 1948 TX Sylvain Arend 9-a de oktobro 1948 Uccle
1571 Cesco 1950 FJ Miguel Itzigsohn 20-a de marto 1950 La Plata
1572 Posnanio 1949 SC J. Dobrzycki kaj A. Kwiek 22-a de septembro 1949 Poznań
1573 Väisälä 1949 UA Sylvain Arend 27-a de oktobro 1949 Uccle
1574 Meyer 1949 FD Louis Boyer 22-a de marto 1949 Alĝero
1575 Vinifredo 1950 HH Indiana Asteroid Program 20-a de aprilo 1950 Broklino
1576 Fabiolo 1948 SA Sylvain Arend 30-a de septembro 1948 Uccle
1577 Reiss 1949 BA Louis Boyer 19-a de januaro 1949 Alĝero
1578 Kirkwood 1951 AT Indiana Asteroid Program 10-a de januaro 1951 Broklino
1579 Herrick 1948 SB Sylvain Arend 30-a de septembro 1948 Uccle
1580 Betulio 1950 KA E. L. Johnson 22-a de majo 1950 Johanesburgo
1581 Abanderado 1950 LA1 Miguel Itzigsohn 15-a de junio 1950 La Plata
1582 Martiro 1950 LY Miguel Itzigsohn 15-a de junio 1950 La Plata
1583 Antiloko 1950 SA Sylvain Arend 19-a de septembro 1950 Uccle
1584 Fuĵio 1927 CR Oikawa O. 7-a de februaro 1927 Tokio
1585 Unio 1947 RG E. L. Johnson 7-a de septembro 1947 Johanesburgo
1586 Thiele 1939 CJ A. Wachmann 13-a de februaro 1939 Hamburgo
1587 Kahrstedt 1933 FS1 Karl Wilhelm Reinmuth 25-a de marto 1933 Hajdelbergo
1588 Deskamisado 1951 MH Miguel Itzigsohn 27-a de junio 1957 La Plata
1589 Fanatiko 1950 RK Miguel Itzigsohn 13-a de septembro 1950 La Plata
1590 Ciolkovskajo 1933 NA Grigorij Neujmin 1-a de julio 1933 Simeiza observatorio
1591 Baize 1951 KA Sylvain Arend 31-a de majo 1951 Uccle
1592 Mathieo 1951 LA Sylvain Arend 1-a de junio 1951 Uccle
1593 Fagno 1951 LB Sylvain Arend 1-a de junio 1951 Uccle
1594 Danjon 1949 WA Louis Boyer 23-a de novembro 1949 Alĝero
1595 Tango 1930 ME C. Jackson kaj H. Wood 19-a de junio 1930 Johanesburgo
1596 Itzigsohn 1951 EV Miguel Itzigsohn 8-a de marto 1951 La Plata
1597 Laugier 1949 EB Louis Boyer 7-a de marto 1949 Alĝero
1598 Paloque 1950 CA Louis Boyer 11-a de februaro 1950 Alĝero
1599 Giomo 1950 WA Louis Boyer 17-a de novembro 1950 Alĝero
1600 Vyssotsky 1947 UC C. A. Wirtanen 22-a de oktobro 1947 San Jose

1601-1650[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1601 Patry 1942 KA Louis Boyer 18-a de majo 1942 Alĝero
1602 Indianao 1950 GF Indiana Asteroid Program 14-a de marto 1950 Broklino
1603 Nevo 1926 VH Grigorij Neujmin 4-a de novembro 1926 Simeiza observatorio
1604 Tombaugh 1931 FH Carl Lampland 24-a de marto 1931 Flagstaff
1605 Milankovitch 1936 GA Petar Đurković 13-a de aprilo 1936 Uccle
1606 Jekhovsky 1950 RH Louis Boyer 14-a de septembro 1950 Alĝero
1607 Maviso 1950 RA E. L. Johnson 3-a de septembro 1950 Johanesburgo
1608 Muñoz 1951 RZ Miguel Itzigsohn 1-a de septembro 1951 La Plata
1609 Brendo 1951 NL E. L. Johnson 10-a de julio 1951 Johanesburgo
1610 Mirnajo 1928 RT P. F. Ŝajn 11-a de septembro 1928 Simeiza observatorio
1611 Beyer 1950 DJ Karl Wilhelm Reinmuth 17-a de februaro 1950 Hajdelbergo
1612 Hirose 1950 BJ Karl Wilhelm Reinmuth 23-a de januaro 1950 Hajdelbergo
1613 Smiley 1950 SD Sylvain Arend 16-a de septembro 1950 Uccle
1614 Goldschmidt 1952 HA Alfred Schmitt 18-a de aprilo 1952 Uccle
1615 Bardwell 1950 BW Indiana Asteroid Program 28-a de januaro 1950 Broklino
1616 Filipoff 1950 EA Louis Boyer 15-a de marto 1950 Alĝero
1617 Alŝmito 1952 FB Louis Boyer 20-a de marto 1952 Alĝero
1618 Daŭno 1948 NF E. L. Johnson 5-a de julio 1948 Johanesburgo
1619 Ueta 1953 TA Tetsuyasu Mitani 11-a de oktobro 1953 Kioto
1620 Geografo 1951 RA A. G. Wilson kaj R. Minkowski 14-a de septembro 1951 Monto Palomar
1621 Druĵbo 1926 TM Sergej Beljavskij 1-a de oktobro 1926 Simeiza observatorio
1622 Chacornac 1952 EA Alfred Schmitt 15-a de marto 1952 Uccle
1623 Viviano 1948 PL E. L. Johnson 9-a de aŭgusto 1948 Johanesburgo
1624 Rabe 1931 TT1 Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1625 Zinorko 1953 RB Sylvain Arend 1-a de septembro 1953 Uccle
1626 Sadejo 1927 AA Josep Comas i Solá 10-a de januaro 1927 Barcelono
1627 Ivaro 1929 SH Ejnar Hertzsprung 25-a de septembro 1929 Johanesburgo
1628 Strobel 1923 OG Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de septembro 1923 Hajdelbergo
1629 Pecker 1952 DB Louis Boyer 28-a de februaro 1952 Alĝero
1630 Milet 1952 DA Louis Boyer 28-a de februaro 1952 Alĝero
1631 Kopff 1936 UC Yrjö Väisälä 11-a de oktobro 1936 Turku
1632 Zibemo 1941 DF Karl Wilhelm Reinmuth 26-a de februaro 1941 Hajdelbergo
1633 Ŝimajo 1929 EC Sylvain Arend 3-a de marto 1929 Uccle
1634 Ndolo 1935 QP Cyril V. Jackson 19-a de aŭgusto 1935 Johanesburgo
1635 Bohrmann 1924 QW Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de marto 1924 Hajdelbergo
1636 Porter 1950 BH Karl Wilhelm Reinmuth 23-a de januaro 1950 Hajdelbergo
1637 Swings 1936 QO Joseph Hunaerts 28-a de aŭgusto 1936 Uccle
1638 Ruando 1935 JF Cyril V. Jackson 3-a de majo 1935 Johanesburgo
1639 Bower 1951 RB Sylvain Arend 12-a de septembro 1951 Uccle
1640 Nemo 1951 QA Sylvain Arend 31-a de aŭgusto 1951 Uccle
1641 Tano 1935 OJ Cyril V. Jackson 25-a de julio 1935 Johanesburgo
1642 Hill 1951 RU Karl Wilhelm Reinmuth 4-a de septembro 1951 Hajdelbergo
1643 Brown 1951 RQ Karl Wilhelm Reinmuth 4-a de septembro 1951 Hajdelbergo
1644 Rafito 1935 YA Rafael Carrasco 16-a de decembro 1935 Madrido
1645 Waterfield 1933 OJ Karl Wilhelm Reinmuth 24-a de julio 1933 Hajdelbergo
1646 Rosseland 1939 BG Yrjö Väisälä 19-a de januaro 1939 Turku
1647 Menelao 1957 MK Seth Barnes Nicholson 23-a de junio 1957 San Jose
1648 Ŝajno 1935 RF P. F. Ŝajn 5-a de septembro 1935 Simeiza observatorio
1649 Fabre 1951 DE Louis Boyer 27-a de februaro 1951 Alĝero
1650 Heckmann 1937 TG Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de oktobro 1937 Hajdelbergo

1651-1700[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1651 Behrens 1936 HD Marguerite Laugier 23-a de aprilo 1936 Nico
1652 Hergé 1953 PA Sylvain Arend 9-a de aŭgusto 1953 Uccle
1653 Jaĥontovio 1937 YA Grigorij Neujmin 30-a de aŭgusto 1937 Simeiza observatorio
1654 Bojeva 1931 TL P. F. Ŝajn 8-a de oktobro 1931 Simeiza observatorio
1655 Comas Solá 1929 WG Josep Comas i Solá 28-a de novembro 1929 Barcelono
1656 Suomio 1942 EC Yrjö Väisälä 11-a de marto 1942 Turku
1657 Roemero 1961 EA Paul Wild 6-a de marto 1961 Berno
1658 Innes 1953 NA J. A. Bruwer 13-a de julio 1953 Johanesburgo
1659 Punkaharjo 1940 YL Yrjö Väisälä 28-a de decembro 1940 Turku
1660 Wood 1953 GA J. A. Bruwer 7-a de aprilo 1953 Johanesburgo
1661 Granulo A916 FA Max Wolf 31-a de marto 1916 Hajdelbergo
1662 Hoffmann A923 RB Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de septembro 1923 Hajdelbergo
1663 van den Bos 1926 PE Harry Edwin Wood 4-a de aŭgusto 1926 Johanesburgo
1664 Felikso 1929 CD E. J. Delporte 4-a de februaro 1929 Uccle
1665 Gabjo 1930 DQ Karl Wilhelm Reinmuth 27-a de februaro 1930 Hajdelbergo
1666 van Gent 1930 OG Hendrik van Gent 22-a de julio 1930 Johanesburgo
1667 Pels 1930 SY Hendrik van Gent 16-a de septembro 1930 Johanesburgo
1668 Hanao 1933 OK Karl Wilhelm Reinmuth 24-a de julio 1933 Hajdelbergo
1669 Dagmaro 1934 RS Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de septembro 1934 Hajdelbergo
1670 Minnaert 1934 RZ Hendrik van Gent 9-a de septembro 1934 Johanesburgo
1671 Ĉaiko 1934 TD Grigorij Neujmin 3-a de oktobro 1934 Simeiza observatorio
1672 Gezelle 1935 BD E. J. Delporte 29-a de januaro 1935 Uccle
1673 van Houten 1937 TH Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de oktobro 1937 Hajdelbergo
1674 Groeneveld 1938 DS Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de februaro 1938 Hajdelbergo
1675 Simonido 1938 FB Milorad B. Protić 20-a de marto 1938 Beogrado
1676 Karibo 1939 LC Cyril V. Jackson 15-a de junio 1939 Johanesburgo
1677 Tycho Brahe 1940 RO Yrjö Väisälä 6-a de septembro 1940 Turku
1678 Hveno 1940 HY Yrjö Väisälä 28-a de decembro 1940 Turku
1679 Nevanlinna 1941 FR Liisi Oterma 18-a de marto 1941 Turku
1680 Per Brahe 1942 CH Liisi Oterma 12-a de februaro 1942 Turku
1681 Steinmetz 1948 WE Marguerite Laugier 23-a de novembro 1948 Nico
1682 Karelo 1949 PH Karl Wilhelm Reinmuth 2-a de aŭgusto 1949 Hajdelbergo
1683 Ĉastafloro 1950 SL Sylvain Arend 19-a de septembro 1950 Uccle
1684 Iguacuo 1951 QE Miguel Itzigsohn 23-a de aŭgusto 1951 La Plata
1685 Toro 1948 OA C. A. Wirtanen 17-a de julio 1948 San Jose
1686 De Sitter 1935 SR1 Hendrik van Gent 28-a de septembro 1935 Johanesburgo
1687 Glarono 1965 SC Paul Wild 19-a de septembro 1965 Berno
1688 Wilkens 1951 EQ1 Miguel Itzigsohn 3-a de marto 1951 La Plata
1689 Floris-Jano 1930 SO Hendrik van Gent 16-a de septembro 1930 Johanesburgo
1690 Mayrhofer 1948 VB Marguerite Laugier 8-a de novembro 1948 Nico
1691 Oort 1956 RB K. W. Reinmuth kaj I. van Houten-Groeneveld 9-a de septembro 1956 Hajdelbergo
1692 Subotino 1936 QD Grigorij Neujmin 16-a de aŭgusto 1936 Simeiza observatorio
1693 Hertzsprung 1935 LA Hendrik van Gent 5-a de majo 1935 Johanesburgo
1694 Kaiser 1934 SB Hendrik van Gent 29-a de septembro 1934 Johanesburgo
1695 Walbeck 1941 UO Liisi Oterma 15-a de oktobro 1941 Turku
1696 Nurmela 1939 FF Yrjö Väisälä 18-a de marto 1939 Turku
1697 Koskenniemi 1940 RM Yrjö Väisälä 11-a de septembro 1940 Turku
1698 Kristofo 1934 CS E. J. Delporte 10-a de februaro 1934 Uccle
1699 Honkasalo 1941 QD Yrjö Väisälä 26-a de aŭgusto 1941 Turku
1700 Zvezdaro 1940 QC Petar Đurković 27-a de aŭgusto 1940 Beogrado

1701-1750[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1701 Okavango 1953 NJ Joseph Churms 6-a de julio 1953 Johanesburgo
1702 Kalaharo A924 NC Ejnar Hertzsprung 7-a de julio 1924 Johanesburgo
1703 Barry 1930 RB Max Wolf 2-a de septembro 1930 Hajdelbergo
1704 Wachmann A924 EE Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de marto 1924 Hajdelbergo
1705 Tapio 1941 SL1 Liisi Oterma 29-a de septembro 1941 Turku
1706 Dieckvoss 1931 TS Karl Wilhelm Reinmuth 5-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1707 Ŝantalo 1932 RL E. J. Delporte 8-a de septembro 1932 Uccle
1708 Pólit 1929 XA Josep Comas i Solá 30-a de novembro 1929 Barcelono
1709 Ukraino 1925 QA G. Ŝajn 16-a de aŭgusto 1925 Simeiza observatorio
1710 Gothard 1941 UF György Kulin 20-a de oktobro 1941 Budapeŝto
1711 Sandrino 1935 BB E. J. Delporte 29-a de januaro 1935 Uccle
1712 Angolo 1935 KC Cyril V. Jackson 28-a de majo 1935 Johanesburgo
1713 Bancilhon 1951 SC Louis Boyer 27-a de septembro 1951 Alĝero
1714 Sy 1951 OA Louis Boyer 25-a de julio 1951 Alĝero
1715 Salio 1938 GK Heikki Alikoski 9-a de aprilo 1938 Turku
1716 Petro 1934 GF Karl Wilhelm Reinmuth 4-a de aprilo 1934 Hajdelbergo
1717 Arlono 1954 AC Sylvain Arend 8-a de januaro 1954 Uccle
1718 Namibio 1942 RX Marjy Väisälä 14-a de septembro 1942 Turku
1719 Jenso 1950 DP Karl Wilhelm Reinmuth 17-a de februaro 1950 Hajdelbergo
1720 Nilso 1935 CQ Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de februaro 1935 Hajdelbergo
1721 Wells 1953 TD3 Indiana Asteroid Program 3-a de oktobro 1953 Broklino
1722 Goffin 1938 EG E. J. Delporte 23-a de februaro 1938 Uccle
1723 Klemola 1936 FX Yrjö Väisälä 18-a de marto 1936 Turku
1724 Vladimiro 1932 DC E. J. Delporte 28-a de februaro 1932 Uccle
1725 KrAO 1930 SK Grigorij Neujmin 20-a de septembro 1930 Simeiza observatorio
1726 Hoffmeister 1933 OE Karl Wilhelm Reinmuth 24-a de julio 1933 Hajdelbergo
1727 Meto 1965 BA A. David Andrews 25-a de januaro 1965 Bloemfontein
1728 Goethe Link 1964 TO Indiana Asteroid Program 12-a de oktobro 1964 Broklino
1729 Berilo 1963 SL Indiana Asteroid Program 19-a de septembro 1963 Broklino
1730 Marcelino 1936 UA Marguerite Laugier 17-a de oktobro 1936 Nico
1731 Smuts 1948 PH E. L. Johnson 9-a de aŭgusto 1948 Johanesburgo
1732 Hejko 1943 EY Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de marto 1943 Hajdelbergo
1733 Silko 1938 DL1 Alfred Bohrmann 19-a de februaro 1938 Hajdelbergo
1734 Zhongolovich 1928 TJ Grigorij Neujmin 11-a de oktobro 1928 Simeiza observatorio
1735 ITA 1948 RJ1 P. F. Ŝajn 10-a de septembro 1948 Simeiza observatorio
1736 Florako 1967 RA Guy Soulié 6-a de septembro 1967 Bordeaux
1737 Severny 1966 TJ Ljudmila Ĉerniĥ 13-a de oktobro 1966 Nauĉno
1738 Oosterhoff 1930 SP Hendrik van Gent 16-a de septembro 1930 Johanesburgo
1739 Meyermann 1939 PF Karl Wilhelm Reinmuth 15-a de aŭgusto 1939 Hajdelbergo
1740 Paavo Nurmi 1939 UA Yrjö Väisälä 18-a de oktobro 1939 Turku
1741 Giclas 1960 BC Indiana Asteroid Program 26-a de januaro 1960 Broklino
1742 Schaifers 1934 RO Karl Wilhelm Reinmuth 7-a de septembro 1934 Hajdelbergo
1743 Schmidt 4109 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1744 Harieto 6557 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1745 Ferguson 1941 SY1 John E. Willis 17-a de septembro 1941 Vaŝingtono
1746 Brouwer 1963 RF Indiana Asteroid Program 14-a de septembro 1963 Broklino
1747 Wright 1947 NH C. A. Wirtanen 14-a de julio 1947 San Jose
1748 Mauderli 1966 RA Paul Wild 7-a de septembro 1966 Berno
1749 Telamono 1949 SB Karl Wilhelm Reinmuth 23-a de septembro 1949 Hajdelbergo
1750 Eckert 1950 NA1 Karl Wilhelm Reinmuth 15-a de julio 1950 Hajdelbergo

1751-1800[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1751 Herget 1955 OC Indiana Asteroid Program 27-a de julio 1955 Broklino
1752 van Herk 1930 OK Hendrik van Gent 22-a de julio 1930 Johanesburgo
1753 Mieko 1934 JM Hendrik van Gent 10-a de majo 1934 Johanesburgo
1754 Cunningham 1935 FE E. J. Delporte 29-a de marto 1935 Uccle
1755 Lorbach 1936 VD Marguerite Laugier 8-a de novembro 1936 Nico
1756 Giacobini 1940 UB André Patry 24-a de decembro 1937 Nico
1757 Porvoo 1937 YA Yrjö Väisälä 17-a de marto 1939 Turku
1758 Naantalio 1942 DK Liisi Oterma 18-a de februaro 1942 Turku
1759 Kienle 1942 RF Karl Wilhelm Reinmuth 11-a de septembro 1942 Hajdelbergo
1760 Sandro 1948 PH E. L. Johnson 10-a de aprilo 1950 Johanesburgo
1761 Edmondson 1952 FN Indiana Asteroid Program 30-a de marto 1952 Broklino
1762 Russell 1953 TZ Indiana Asteroid Program 8-a de oktobro 1953 Broklino
1763 Williams 1953 TN2 Indiana Asteroid Program 13-a de oktobro 1953 Broklino
1764 Cogshall 1953 VM1 Indiana Asteroid Program 7-a de novembro 1953 Broklino
1765 Wrubel 1957 XB Indiana Asteroid Program 15-a de decembro 1957 Broklino
1766 Slipher 1962 RF Indiana Asteroid Program 7-a de septembro 1962 Broklino
1767 Lampland 1962 RJ Indiana Asteroid Program 7-a de septembro 1962 Broklino
1768 Apencelo 1965 SA Paul Wild 23-a de septembro 1965 Berno
1769 Karlostoreso 1966 QP Zenon Pereyra 25-a de aŭgusto 1966 Kordovo
1770 Schlesinger 1967 JR C. U. Cesco kaj A. R. Klemola 10-a de majo 1967 San Juan, Argentino
1771 Makover 1968 BD Ljudmila Ĉerniĥ 24-a de januaro 1968 Nauĉno
1772 Gagarin 1968 CB Ljudmila Ĉerniĥ 6-a de februaro 1968 Nauĉno
1773 Rumpelstilco 1968 HE Paul Wild 17-a de aprilo 1968 Berno
1774 Kulikov 1968 UG1 T. M. Smirnova 22-a de oktobro 1968 Nauĉno
1775 Zimervaldo 1969 JA Paul Wild 13-a de majo 1969 Berno
1776 Kuiper 2520 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1777 Gehrels 4007 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1778 Alfvén 4506 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
26-a de septembro 1960 Monto Palomar
1779 Parano 1950 LZ Miguel Itzigsohn 15-a de junio 1950 La Plata
1780 Kippes A906 RA August Kopff 12-a de septembro 1906 Hajdelbergo
1781 Van Biesbroeck A906 UB August Kopff 17-a de oktobro 1906 Hajdelbergo
1782 Schneller 1931 TL1 Karl Wilhelm Reinmuth 6-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1783 Albitskij 1935 FJ Grigorij Neujmin 24-a de marto 1935 Simeiza observatorio
1784 Benguelo 1935 MG Cyril V. Jackson 30-a de junio 1935 Johanesburgo
1785 Wurm 1941 CD Karl Wilhelm Reinmuth 15-a de februaro 1941 Hajdelbergo
1786 Raaho 1948 TL Heikki Alikoski 9-a de oktobro 1948 Turku
1787 Ŝino 1950 SK Sylvain Arend 19-a de septembro 1950 Uccle
1788 Kiess 1952 OZ Indiana Asteroid Program 25-a de julio 1952 Broklino
1789 Dobrovolsky 1966 QC Ljudmila Ĉerniĥ 19-a de aŭgusto 1966 Nauĉno
1790 Volkov 1967 ER Ljudmila Ĉerniĥ 9-a de marto 1967 Nauĉno
1791 Patsayev 1967 RE T. M. Smirnova 4-a de septembro 1967 Nauĉno
1792 Renio 1968 BG Ljudmila Ĉerniĥ 24-a de januaro 1968 Nauĉno
1793 Zojo 1968 DW T. M. Smirnova 28-a de februaro 1968 Nauĉno
1794 Finsen 1970 GA J. A. Bruwer 7-a de aprilo 1970 Hartbeespoort
1795 Woltjer 4010 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1796 Rigo 1966 KB Nikolaj Ĉerniĥ 16-a de majo 1966 Nauĉno
1797 Schaumasse 1936 VH André Patry 15-a de novembro 1936 Nico
1798 Watts 1949 GC Indiana Asteroid Program 4-a de aprilo 1949 Broklino
1799 Koussevitzky 1950 OE Indiana Asteroid Program 25-a de julio 1950 Broklino
1800 Aguilar 1950 RJ Miguel Itzigsohn 12-a de septembro 1950 La Plata

1801-1850[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1801 Titikako 1952 SP1 Miguel Itzigsohn 23-a de septembro 1952 La Plata
1802 Zhang Heng 1964 TW1 Observatorio de Purpura Monto 9-a de oktobro 1964 Nankingo
1803 Zwicky 1967 CA Paul Wild 6-a de februaro 1967 Berno
1804 Chebotarev 1967 GG T. M. Smirnova 6-a de aprilo 1967 Nauĉno
1805 Dirikis 1970 GD Ljudmila Ĉerniĥ 1-a de aprilo 1970 Nauĉno
1806 Derico 1971 LC Observatorio de Perto 13-a de junio 1971 Bickley (Okcidenta Aŭstralio)
1807 Slovakio 1971 QA Milan Antal 20-a de aŭgusto 1971 Observatorio Skalnaté Pleso
1808 Belerofono 2517 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1809 Prometeo 2522 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1810 Epimeteo 4196 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1811 Bruwer 4576 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1812 Gilgameŝo 4645 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1813 Imhotepo 7589 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
17-a de oktobro 1960 Monto Palomar
1814 Bach 1931 TW1 Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1815 Beethoven 1932 CE1 Karl Wilhelm Reinmuth 27-a de januaro 1932 Hajdelbergo
1816 Liberio 1936 BD Cyril V. Jackson 29-a de januaro 1936 Johanesburgo
1817 Katango 1939 MB Cyril V. Jackson 20-a de junio 1939 Johanesburgo
1818 Brahms 1939 PE Karl Wilhelm Reinmuth 15-a de aŭgusto 1939 Hajdelbergo
1819 Laputao 1948 PC E. L. Johnson 9-a de aŭgusto 1948 Johanesburgo
1820 Lohmann 1949 PO Karl Wilhelm Reinmuth 2-a de aŭgusto 1949 Hajdelbergo
1821 Akonkagvo 1950 MB Miguel Itzigsohn 24-a de junio 1950 La Plata
1822 Waterman 1950 OO Indiana Asteroid Program 25-a de julio 1950 Broklino
1823 Gliese 1951 RD Karl Wilhelm Reinmuth 4-a de septembro 1951 Hajdelbergo
1824 Haworth 1952 FM Indiana Asteroid Program 30-a de marto 1952 Broklino
1825 Klare 1954 QH Karl Wilhelm Reinmuth 31-a de aŭgusto 1954 Hajdelbergo
1826 Miller 1955 RC1 Indiana Asteroid Program 14-a de septembro 1955 Broklino
1827 Atkinson 1962 RK Indiana Asteroid Program 7-a de septembro 1962 Broklino
1828 Kaŝirino 1966 PH Ljudmila Ĉerniĥ 14-a de aŭgusto 1966 Nauĉno
1829 Dawson 1967 JJ C. U. Cesco kaj A. R. Klemola 6-a de majo 1967 San Juan, Argentino
1830 Pogson 1968 HA Paul Wild 17-a de aprilo 1968 Berno
1831 Nicholson 1968 HC Paul Wild 17-a de aprilo 1968 Berno
1832 Mrkos 1969 PC Ljudmila Ĉerniĥ 11-a de aŭgusto 1969 Nauĉno
1833 Shmakova 1969 PN Ljudmila Ĉerniĥ 11-a de aŭgusto 1969 Nauĉno
1834 Palach 1969 QP Luboš Kohoutek 22-a de aŭgusto 1969 Hamburgo
1835 Gajdarijo 1970 OE T. M. Smirnova 30-a de julio 1970 Nauĉno
1836 Komarov 1971 OT Nikolaj Ĉerniĥ 26-a de julio 1971 Nauĉno
1837 Osito 1971 QZ1 James B. Gibson 16-a de aŭgusto 1971 San Juan, Argentino
1838 Urso 1971 UC Paul Wild 20-a de oktobro 1971 Berno
1839 Ragazo 1971 UF Paul Wild 20-a de oktobro 1971 Berno
1840 Hus 1971 UY Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1841 Masaryk 1971 UO1 Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1842 Hynek 1972 AA Luboš Kohoutek 14-a de januaro 1972 Hamburgo
1843 Jarmilo 1972 AB Luboš Kohoutek 14-a de januaro 1972 Hamburgo
1844 Susilvo 1972 UB Paul Wild 30-a de oktobro 1972 Berno
1845 Helevaldo 1972 UC Paul Wild 30-a de oktobro 1972 Berno
1846 Bengt 6553 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1847 Stobbe A916 CA Holger Thiele 1-a de februaro 1916 Hamburgo
1848 Delvaux 1933 QD E. J. Delporte 18-a de aŭgusto 1933 Uccle
1849 Kresák 1942 AB Karl Wilhelm Reinmuth 14-a de januaro 1942 Hajdelbergo
1850 Kohoutek 1942 EN Karl Wilhelm Reinmuth 23-a de marto 1942 Hajdelbergo

1851-1900[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1851 Lacroute 1950 VA Louis Boyer 9-a de novembro 1950 Alĝero
1852 Carpenter 1955 GA Indiana Asteroid Program 1-a de aprilo 1955 Broklino
1853 McElroy 1957 XE Indiana Asteroid Program 15-a de decembro 1957 Broklino
1854 Skvortsov 1968 UE1 T. M. Smirnova 22-a de oktobro 1968 Nauĉno
1855 Korolev 1969 TU1 Ljudmila Ĉerniĥ 8-a de oktobro 1969 Nauĉno
1856 Ruĵeno 1969 TW1 Ljudmila Ĉerniĥ 8-a de oktobro 1969 Nauĉno
1857 Parchomenko 1971 QS1 T. M. Smirnova 30-a de aŭgusto 1971 Nauĉno
1858 Lobachevskij 1972 QL L. V. Ĵuravljova 18-a de aŭgusto 1972 Nauĉno
1859 Kovalevskaya 1972 RS2 L. V. Ĵuravljova 4-a de septembro 1972 Nauĉno
1860 Barbaroso 1973 SK Paul Wild 28-a de septembro 1973 Berno
1861 Komenský 1970 WB Luboš Kohoutek 24-a de novembro 1970 Hamburgo
1862 Apolono 1932 HA Karl Wilhelm Reinmuth 24-a de aprilo 1932 Hajdelbergo
1863 Antinoo 1948 EA C. A. Wirtanen 7-a de marto 1948 San Jose
1864 Dedalo 1971 FA Tom Gehrels 24-a de marto 1971 Monto Palomar
1865 Cerbero 1971 UA Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1866 Sizifo 1972 XA Paul Wild 5-a de decembro 1972 Berno
1867 Deifobo 1971 EA C. U. Cesco 3-a de marto 1971 San Juan, Argentino
1868 Tersito 2008 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1869 Filokteto 4596 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1870 Glaŭkoso 1971 FE I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de marto 1971 Monto Palomar
1871 Astjanakso 1971 FF I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de marto 1971 Monto Palomar
1872 Helenoso 1971 FG I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de marto 1971 Monto Palomar
1873 Agenoro 1971 FH I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
25-a de marto 1971 Monto Palomar
1874 Kacivelio A924 RC Sergej Beljavskij 5-a de septembro 1924 Simeiza observatorio
1875 Neruda 1969 QQ Luboš Kohoutek 22-a de aŭgusto 1969 Hamburgo
1876 Napolitanio 1970 BA Charles T. Kowal 31-a de januaro 1970 Monto Palomar
1877 Marsden 1971 FC I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de marto 1971 Monto Palomar
1878 Hugeso 1933 QC E. J. Delporte 18-a de aŭgusto 1933 Uccle
1879 Bruderstromo 1935 UN Hendrik van Gent 16-a de oktobro 1935 Johanesburgo
1880 McCrosky 1940 AN Karl Wilhelm Reinmuth 13-a de januaro 1940 Hajdelbergo
1881 Shao 1940 PC Karl Wilhelm Reinmuth 3-a de aŭgusto 1940 Hajdelbergo
1882 Raŭmo 1941 UJ Liisi Oterma 15-a de oktobro 1941 Turku
1883 Rimito 1942 XA Yrjö Väisälä 4-a de decembro 1942 Turku
1884 Skip 1943 EB1 Marguerite Laugier 2-a de marto 1943 Nico
1885 Herero 1948 PJ E. L. Johnson 9-a de aŭgusto 1948 Johanesburgo
1886 Lowell 1949 MP H. L. Giclas kaj R. D. Schaldach 21-a de junio 1949 Flagstaff
1887 Virtono 1950 TD Sylvain Arend 5-a de oktobro 1950 Uccle
1888 Zu Chong-Zhi 1964 VO1 Observatorio de Purpura Monto 9-a de novembro 1964 Nankingo
1889 Pakhmutova 1968 BE Ljudmila Ĉerniĥ 24-a de januaro 1968 Nauĉno
1890 Konoshenkova 1968 CD Ljudmila Ĉerniĥ 6-a de februaro 1968 Nauĉno
1891 Gondolo 1969 RA Paul Wild 11-a de septembro 1969 Berno
1892 Lucieno 1971 UD Paul Wild 16-a de septembro 1971 Berno
1893 Jakobo 1971 SD Paul Wild 20-a de oktobro 1971 Berno
1894 Haffner 1971 UH Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1895 Larink 1971 UZ Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1896 Beer 1971 UC1 Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1897 Hind 1971 UE1 Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1898 Cowell 1971 UF1 Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1899 Crommelin 1971 UR1 Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1900 Katjuŝo 1971 YB T. M. Smirnova 16-a de decembro 1971 Nauĉno

1901-1950[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1901 Moravio 1972 AD Luboš Kohoutek 14-a de januaro 1972 Hamburgo
1902 Shaposhnikov 1972 HU T. M. Smirnova 18-a de aprilo 1972 Nauĉno
1903 Aĝimuŝkajo 1972 JL T. M. Smirnova 9-a de majo 1972 Nauĉno
1904 Massevitch 1972 JM T. M. Smirnova 9-a de majo 1972 Nauĉno
1905 Ambartsumian 1972 JZ T. M. Smirnova 14-a de majo 1972 Nauĉno
1906 Naef 1972 RC Paul Wild 5-a de septembro 1972 Berno
1907 Rudneva 1972 RC2 Nikolaj Ĉerniĥ 11-a de septembro 1972 Nauĉno
1908 Pobedo 1972 RL2 Nikolaj Ĉerniĥ 11-a de septembro 1972 Nauĉno
1909 Alekhin 1972 RW2 L. V. Ĵuravljova 4-a de septembro 1972 Nauĉno
1910 Mikhailov 1972 TZ1 L. V. Ĵuravljova 8-a de oktobro 1972 Nauĉno
1911 Schubart 1973 UD Paul Wild 25-a de oktobro 1973 Berno
1912 Anubo 6534 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1913 Sekanina 1928 SF Karl Wilhelm Reinmuth 22-a de septembro 1928 Hajdelbergo
1914 Hartbesportdamo 1930 SB1 Hendrik van Gent 28-a de septembro 1930 Johanesburgo
1915 Kecalkoatlo 1953 EA Albert George Wilson 9-a de marto 1953 Monto Palomar
1916 Boreo 1953 RA Sylvain Arend 1-a de septembro 1953 Uccle
1917 Kujo 1968 AA C. U. Cesco kaj A. G. Samuel 1-a de januaro 1968 San Juan, Argentino
1918 Ajgvilono 1968 UA Guy Soulié 19-a de oktobro 1968 Bordeaux
1919 Clemence 1971 SA C. U. Cesco kaj J. B. Gibson 16-a de septembro 1971 San Juan, Argentino
1920 Sarmiento 1971 VO C. U. Cesco kaj J. B. Gibson 11-a de novembro 1971 San Juan, Argentino
1921 Palo 1973 SE Tom Gehrels 20-a de septembro 1973 Monto Palomar
1922 Zuluo 1949 HC E. L. Johnson 25-a de aprilo 1949 Johanesburgo
1923 Oziriso 4011 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1924 Horuso 4023 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1925 Franklin-Adams 1934 RY Hendrik van Gent 9-a de septembro 1934 Johanesburgo
1926 Demiddelaer 1935 JA E. J. Delporte 2-a de majo 1935 Uccle
1927 Suvanto 1936 FP Rafael Suvanto 18-a de marto 1936 Turku
1928 Sumo 1938 SO Yrjö Väisälä 21-a de septembro 1938 Turku
1929 Kolao 1939 BS Yrjö Väisälä 20-a de januaro 1939 Turku
1930 Lucifero 1964 UA Elizabeth Roemer 29-a de oktobro 1964 Flagstaff
1931 Čapek 1969 QB Luboš Kohoutek 22-a de aŭgusto 1969 Hamburgo
1932 Jansky 1971 UB1 Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1933 Tinĉeno 1972 AC Luboš Kohoutek 14-a de januaro 1972 Hamburgo
1934 Jeffers 1972 XB A. R. Klemola 2-a de decembro 1972 San Jose
1935 Lucerno 1973 RB Paul Wild 2-a de septembro 1973 Berno
1936 Lugano 1973 WD Paul Wild 24-a de novembro 1973 Berno
1937 Lokarno 1973 YA Paul Wild 19-a de decembro 1973 Berno
1938 Laŭzano 1974 HC Paul Wild 19-a de aprilo 1974 Berno
1939 Loreto 1974 UC Charles T. Kowal 17-a de oktobro 1974 Monto Palomar
1940 Whipple 1975 CA observatorio Oak Ridge 2-a de februaro 1975 Harvard (Masaĉuseco)
1941 Wild 1931 TN1 Karl Wilhelm Reinmuth 6-a de oktobro 1931 Hajdelbergo
1942 Jablunko 1972 SA Luboš Kohoutek 30-a de septembro 1972 Hamburgo
1943 Anteroso 1973 EC James B. Gibson 13-a de marto 1973 San Juan, Argentino
1944 Guntro 1925 RA Karl Wilhelm Reinmuth 14-a de septembro 1925 Hajdelbergo
1945 Wesselink 1930 OL Hendrik van Gent 22-a de julio 1930 Johanesburgo
1946 Walraven 1931 PH Hendrik van Gent 8-a de aŭgusto 1931 Johanesburgo
1947 Iso-Heikilo 1935 EA Yrjö Väisälä 4-a de marto 1935 Turku
1948 Kampalo 1935 GL Cyril V. Jackson 3-a de aprilo 1935 Johanesburgo
1949 Mesino 1936 NE Cyril V. Jackson 8-a de julio 1936 Johanesburgo
1950 Wempe 1942 EO Karl Wilhelm Reinmuth 23-a de marto 1942 Hajdelbergo

1951-2000[redakti | redakti fonton]

Nomo Provizora
nomo
Malkovrinto Dato de malkovro Loko de malkovro
1951 Lick 1949 OA C. A. Wirtanen 26-a de julio 1949 San Jose
1952 Hesburgh 1951 JC Indiana Asteroid Program 3-a de majo 1951 Broklino
1953 Rupertwildt 1951 UK Indiana Asteroid Program 29-a de oktobro 1951 Broklino
1954 Kukarkin 1952 PH P. F. Ŝajn 15-a de aŭgusto 1952 Simeiza observatorio
1955 McMath 1963 SR Indiana Asteroid Program 22-a de septembro 1963 Broklino
1956 Arteko 1969 TX1 Ljudmila Ĉerniĥ 8-a de oktobro 1969 Nauĉno
1957 Angaro 1970 GF Ljudmila Ĉerniĥ 1-a de aprilo 1970 Nauĉno
1958 Ĉandro 1970 SB Carlos Ulrrico Cesco 24-a de septembro 1970 San Juan, Argentino
1959 Karbyshev 1972 NB L. V. Ĵuravljova 14-a de julio 1972 Nauĉno
1960 Guisan 1973 UA Paul Wild 25-a de oktobro 1973 Berno
1961 Dufour 1973 WA Paul Wild 19-a de novembro 1973 Berno
1962 Dunant 1973 WE Paul Wild 24-a de novembro 1973 Berno
1963 Bezoveco 1975 CB Luboš Kohoutek 9-a de februaro 1975 Hamburgo
1964 Luyten 2007 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1965 van de Kamp 2521 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1966 Tristano 2552 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1967 Menzel A905 VC Max Wolf 1-a de novembro 1905 Hajdelbergo
1968 Mehltretter 1932 BK Karl Wilhelm Reinmuth 29-a de januaro 1932 Hajdelbergo
1969 Alano 1935 CG Sylvain Arend 3-a de februaro 1935 Uccle
1970 Sumerio 1954 ER Miguel Itzigsohn 12-a de marto 1954 La Plata
1971 Hagihara 1955 RD1 Indiana Asteroid Program 14-a de septembro 1955 Broklino
1972 Yi Xing 1964 VQ1 Observatorio de Purpura Monto 9-a de novembro 1964 Nankingo
1973 Colocolo 1968 OA C. Torres kaj S. Cofré 18-a de julio 1968 Cerro El Roble
1974 Caupolican 1968 OE C. Torres kaj S. Cofré 18-a de julio 1968 Cerro El Roble
1975 Pikelner 1969 PH Ljudmila Ĉerniĥ 11-a de aŭgusto 1969 Nauĉno
1976 Kaverin 1970 GC Ljudmila Ĉerniĥ 1-a de aprilo 1970 Nauĉno
1977 Ŝuro 1970 QY T. M. Smirnova 30-a de aŭgusto 1970 Nauĉno
1978 Patrico 1971 LD Observatorio de Perto 13-a de junio 1971 Bickley (Okcidenta Aŭstralio)
1979 Sakharov 2006 P-L I. van Houten-Groeneveld
C. J. van Houten
Tom Gehrels
24-a de septembro 1960 Monto Palomar
1980 Teskatlipoko 1950 LA A. G. Wilson kaj
Å. A. E. Wallenquist
19-a de junio 1950 Monto Palomar
1981 Midaso 1973 EA Charles T. Kowal 6-a de marto 1973 Monto Palomar
1982 Cline 1975 VA Eleanor Francis Helin 4-a de novembro 1975 Monto Palomar
1983 Bok 1975 LB Elizabeth Roemer 9-a de junio 1975 Tucson
1984 Fedynskij 1926 TN Sergej Beljavskij 10-a de oktobro 1926 Simeiza observatorio
1985 Hopmann 1929 AE Karl Wilhelm Reinmuth 13-a de januaro 1929 Hajdelbergo
1986 Plaut 1935 SV1 Hendrik van Gent 28-a de septembro 1935 Johanesburgo
1987 Kaplan 1952 RH P. F. Ŝajn 11-a de septembro 1952 Simeiza observatorio
1988 Delores 1952 SV Indiana Asteroid Program 28-a de septembro 1952 Broklino
1989 Tatro 1955 FG A. Paroubek kaj R. Podstanická 20-a de marto 1955 Observatorio Skalnaté Pleso
1990 Pilcher 1956 EE Karl Wilhelm Reinmuth 9-a de marto 1956 Hajdelbergo
1991 Darwin 1967 JL C. U. Cesco kaj A. R. Klemola 6-a de majo 1967 San Juan, Argentino
1992 Galvarino 1968 OD C. Torres kaj S. Cofré 18-a de julio 1968 Cerro El Roble
1993 Guacolda 1968 OH1 H. Wroblewski, G. Plouguin
kaj I. Belyaiev
25-a de julio 1968 Cerro El Roble
1994 Shane 1961 TE Indiana Asteroid Program 4-a de oktobro 1961 Broklino
1995 Hajek 1971 UP1 Luboš Kohoutek 26-a de oktobro 1971 Hamburgo
1996 Adams 1961 UA Indiana Asteroid Program 16-a de oktobro 1961 Broklino
1997 Leverrier 1963 RC Indiana Asteroid Program 14-a de septembro 1963 Broklino
1998 Titius 1938 DX1 Alfred Bohrmann 24-a de februaro 1938 Hajdelbergo
1999 Hirayama 1973 DR Luboš Kohoutek 27-a de februaro 1973 Hamburgo
2000 Herschel 1960 OA Joachim Schubart 29-a de julio 1960 Sonneberg

Eksteraj ligiloj[redakti | redakti fonton]